| EmilianDalin a întrebat:

Hei, am 16 ani şi sunt gay, sau bisexual. Am o problemă cu emoțiile şi mă gândeam că poate o să primesc ajutir de la cineva. Eu sunt foarte emotiv, mă ataşez chiar repede de băieți, chiar şi de fete. Dacă un tip se poartă frumos cu mine, chestia asta mă atrage tare şi "i'm falling in love with ideas and dreams", din cauza imaginației mele, chiar mă doare că sunt atât de sensibil şi ajung să sufăr din nimic, tipul respectiv nu are nicio vină doar că eu ajungă să imi pese foarte tare şi devin gelos şi ma ataşez din ce în ce mai tare şi de obicei la un moment dat face ceva care mă dezamageşte, deşi nu ar trebui, dar eu pun totul la suflet. Uneori mă gândesc că Dumnezeu a făcut băieții atât de drăguți doar să sufere persoanele ca mine. Noapte ajung sa plâng cu fața în pernă, chiar sufăr. Ce aş putea sa nu mai fiu aşa de sensibil şi emotiv, visător? Vă rog, ajutați-mă

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Cred ca ești deprimat și asta te face foarte sensibil. Încearcă sa îți găsești niște preocupări, hobby-URI, sa ieși mai mult cu prietenii și sa ai mai multă încredere in tine. Cunoscând mai mulți oameni ai șanse și sa îți găsești pe cineva de care sa te îndrăgostești pe bune și el de tine.

| EmilianDalin explică (pentru Bondarel99):

Mulțumesc pentru sfat

7 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

De ce sa te schimbi? Nu este nimic rau in a fi sensibil, emotiv, visator. Probabil si partenerul / partenera ta vor aprecia aceste lucruri la tine.

| EmilianDalin explică (pentru Dismally):

Da, sunt convins că va aprecia asta doar că faptul ca sunt visător doare al dracu de tare* eu imi fac tot felul de idei deocamdata cu persoane cu care nu o sa pot sa fiu niciodata asta avand in vedere faptul ca nu am un iubit*

| Dismally a răspuns (pentru EmilianDalin):

Sa stii ca este mult mai rau sa nu poti visa... Iti vei gasi si tu un iubit, ai doar 16 ani, ai timp destul.

| EmilianDalin explică (pentru Dismally):

Aşa cred, mersi mult

| Camuflaj2017qp a răspuns:

Sa asculti parazitii sau bug mafia si sa te faci gangster poponar de cartier:d Gyeee

| Ionut_George_Alex_1985 a răspuns:

Indiferent de orientarea sexuala, emotiile sunt aceleasi. poti doar sa incerci sa treci peste ele.