| anonim_4396 a întrebat:

Hei :*. Am cunoscut un tip cam de acum o luna. Ma place dar are prietena. Mi-a spus ca numai o foloseste. Initial am vrut numai sa "imi bat joc de el ". A trecut ceva timp planul meu functiona totul era bine. Dar prietena lui mi-a aflat id-u si m-a luat la intrebari, am negat tot. M-am gandit un pic mai bine si am zis ca nu isi are rostul pentru ca fata e mult mai mica, practic mi se facuse mila de ea. Dupa cateva zile mila asta disparuse desi multi prieteni m-au sfatuit sa o las balta pentru ca o sa ma aleg numai cu injuraturii si etc. Ieri in timp ce veneam acasa de la liceu l-am intalnit pe acest baiat era cu niste prieteni. M-am oprit am vorbit de una alta. Dupa un timp o vad pe prietena lui venind cu ceva colege. Nu eram sigura daca e ea sau nu pentru ca pana acum o vazusem numai in poze. El se apropie de ea o saruta, vorbesc un timp si se intoarce la mine. Vorbim ma intreaba daca vreau sa merg cu ei pana la un magazin. Sincer dupa scena de adineauri nu aveam chef de el asa ca am mintit spunandu-i ca nu ma simt prea bine. Totusi au incercat sa ma convinga dar eu tot spuneam nu. In tot acest timp ea plecase deja, nici nu m-am uitat dupa ea nimic. Ajung acasa intru pe yahoo pentru a vorbi cu ceva colegii despre un proiect la engleza. Totul bine si frumos pana nu imi scrie ea ceva de genu " vad ca sunteti foarte apropiatii happy " i-am raspuns ceva in genul asta " noi? ehh oh go on nu chiar. " Mi-a spus ca cica colega ei ne-a vazut tinundun-ne de mana ce nu este adevarat. Am incercat sa o conving ca nu a fost deloc asa. Nu cred ca m-a crezut dar ce mai conteaza acum nu am de ce sa ii dau explicatii ei oh go on. Acum mi-am dat seama ca de fapt am inceput sa tin la el deeoarece nu pot sa imi scot din minte faza cu sarutul lor. Nu mi sa mai intamplat niciodata ca sa incep sa tin la cineva pe care am vrut sa il joc pe degete straight face. (vreau sa precizez ca l-am rugat de nenumarate ori sa se desparta de ea dar fara nici un rost ) Ce sa fac? :-s. Am ramas in pana de idei laughing.

19 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai rămas în pană de idei?
Tu eşti folosită, nu ea!
Nu despărţi un cuplu ca să fii tu fericită!
Pa, pa.

| Ririru a răspuns:

Pe ea o iubeste, de tine isi bate joc. happy

| Ririru a răspuns:

@ CookieYumm dar cum te autocaracterizezi tu a fiind? Luand in calul faptul ca STIAI PREA BINE ca are prietena, totusi te-ai "Avantat", stiai ca esti pe post de amanta, si mai si vroiai sa-ti bati joc de un baiat. Ah? happy

| Ririru a răspuns:

@ CookieYumm te judec dupa faptele tale, coperta era daca te vedeam. happy. Ceri sfaturi, dar cand iti spune omul cu ce ai gresit nu-ti place.

| Ririru a răspuns:

Vai de capu` tau laughing

| Ririru a răspuns:

@CookieYumm, mama spre deosebire de a ta, a stiut cum sa ma educe. happy

| Ririru a răspuns:

@CookieYumm, adica tu incepi, eu sa termin? N-ai tu grija, ies zilnic la aer.

| Ririru a răspuns:

Mai, eu nu ma cert. E pur si simplu viata ta, faci ce vrei cu ea. thinking

| szergiu a răspuns:

Pentru inceput poti sa cauti acea persoana care a spus ca te-a vazut tinandu-te de mana cu el si sa o pui fata in fata cu fata acea si baiatul si sa o intrebi cand te`ai tinut tu cu el de mana.

Apoi ar trebui sa te rogi sa nu se desparta cei doi, daca se despart se vor desparti din cauza ta iar baiatul nu v-a mai intinde nici cel mai mic deget spre tine. dupa cei doi se vor desparti poate ar trebui sa incerci sa fi cu el.

| katycc a răspuns:

Nu ai specificat ce a spus el dupa ce l-ai rugat tu sa se desparta de ea.dar se pare ca el chiar tine la acea fata asa ca daca vrei cu adevarat sa fiti impreuna si ti la el nu-l vei rani punandu-l sa renunte la ea.asteapta o perioada poate se vor despartii fara sa intervii u.eu cred ca ar aprecia asta

| Mihai19MaxX a răspuns:

Tu sa ai un iubit pe care il consideri totul pentru tine.el incepe sa se uite la alta si alte kestii.cautati unul singur si nu distruge pe altii pentru propriile scopuri.randament inseamna cele mai bune rezultate cu cel mai mic efort.dar gandeste-te si la altii, pune-te in locul.sunt atatia baieti si sunt sigur ca se va gasi unul sa iti ofere dragoste adevarata

| CookieYumm a răspuns:

Hoo hoo laughing). @fiz. smug mdaa braavoo! acum vrei sa imi faci caracterizare sau ce?winking. Stii eu geloasa nu sunt si nu plang pentru un aiurit laughing) deci nai nimerit'owinking. Mai incearca poate ai noroc.

| CookieYumm a răspuns:

@MitzaMaxx stii la asta m-am gandit si eu. am incercat sa ma pun in locul ei straight face. Plus ca am mai aflat ca a mai inselat'o cu nu stiu cine oh go on.

| CookieYumm a răspuns:

@CherryPie raised eyebrows. Hai ca devii ridicolawinking. In primul rand nu am de ce sa ma autocaracterizez pentru voi? laughing. Oh, si un micut sfat nu judeca cartea dupa copertawinking.

| CookieYumm a răspuns:

@CherryPiewinking stii ca nu ma prea intereseaza ce zici tu nu? laughing. Eh da dati sfaturi ca ma prapadesc de ras cand le citesc si xcine ar face la fe. laughing. Decii nu ii stresswinking.

| CookieYumm a răspuns:

@CherryPie Vai de mata draga meawinking. xcum nu mai conteaza. am trecut peste happy

| CookieYumm a răspuns:

@CherryPie mai usor! nu iti permit sa te iei de maicamea ai inteles?! nu e treaba ta cum ma educat eawinking... si oricum nu ma mai intereseaza subiectu asta happy. am trecut peste i-am lasat sa traiasca fericiti impreuna oh go on... deci mai calmeaza-te si iesi la aer!

| CookieYumm a răspuns:

@CherryPie Uite, din cate stiu nu eu am inceputwinking. Te las sa te certi singura, nu ma mai intereseaza subiectu asta draga happy.

| fiz a răspuns:

Ce fel de om esti daca vrei sa iti bagi joc de el ce ti-a facut el? auzi daca nu vrea sa desparta de ea,mai bine lasa-l in pace, ca o sa isi bata joc de tine in stil mare, o sa se sarute cu prietena lui iar tu o fii geloasa o sa plangi si nu o sa iti fie bine daca il placi.