| Austina345 a întrebat:

Hei! Am nevoie de sfaturi. Ca sa fac un rezumat: sunt impreuna cu prietenul meu de aproape un an jumatate, in schimb el dupa vreo cateva luni de relatie cu mine a inceput sa vorbeasca cu alta si din cate am aflat s-a si culcat cu ea. Dupa ne-am mutat singuri in alta tara, urmand ca dupa o vreme el sa inceapa din nou sa o caute prin mesaje, sunat. Eu am aflat lucrurile astea la un an dupa ce a inceput el sa vb cu ea in Ro. Am simtit ca mi-a cazut cerul in cap si am decis sa plec.
Problema a fost ca trebuia sa mai raman vreo cateva zile pana isi gasea alt inlocuitor la munca, timp in care prietenul meu a cam reusit sa ma inmoaie in sensul ca se punea in genunchi, plangea, ma implora sa nu plec, ca se va schimba, ca ar fi prea mare durerea pentru el etc. Am zis sa mai raman o perioada. Au trecut aproape 3 saptamani, timp in care el chiar s-a comportat dumnezeieste cu mine, aproape ca un catelus. (in conditiile in care inainte parca era un frustrat si parca nu ii convenea nimic la mine).
Mi-a zis cineva odata sa aleg varianta care ma linisteste pe mine cel mai tare, dar am ajuns sa fiu in stadiul in care parca nici nu vreau sa ii mai acord a doua sansa chiar daca de acum va fi un sfant si parca nu am nici puterea sa plec.
Ce perere aveti?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca omu asta nu se va schimba niciodata. deja te-a inselat de 2 ori si cu prima ocazie cand te va linistii si il vei accepta din nou, o va cauta pe aceeasi sau pe alta si va avea ceea ce-si doreste, fiindca nu se va schimba niciodata.
Am un singru sfat sa-ti dau: da-i papucii, ca asta te va insela intotdeauna.

| Freya1 a răspuns:

Un om care te înșală nu te mai iubeste. Poate sa fie si sfânt pe icoane acum fapta e consumată.
Și eu am trecut peste o chestie din asta o dată si rau am facut.Ma minteam cu gândul că totul e ok si am tras asa ani de zile ca sa imi dau seama de ce puteam sa imi dau seama la inceput, ca el nu ma mai iubeste dar sa obisnuit cu mine.Problema e ca poate in timp o sa ierti, dar nu o sa uiti si oricum tot la despărțire ajungi si nu vei face altceva decât sa pierzi ani, ani pe care poti sa ii oferi unui om care chiar te iubeste.

| Andreeush a răspuns:

Trebuia să nu îi mai acorzi nici o șansă.

| Nemessys a răspuns:

1. Daca chiar era un sfant, trebuia sa fie asa de la bun inceput. Si in plus, nu inteleg logica daca are deja o iubita la care CICA,, tine " enorm de mult la ea, de ce o mai cauta si **** pe alta? In locul tau ii dadeam o mama de bataie si plecam fara sa ma intorc inapoi. Adica tu chiar ai mai putut sa traiesti cu gandul ca el s-a culcat cu alta in timp ce voi doi erati intr-o relatie?
Si genul ala de catelus care este el acum, o face pana-l ierti si se mai linistesc apele, ca dupa ce o sa vada ca este totul ok in relatie, o sa devina fix cum era inainte, deci nu te bucura, nu s-a schimbat ci e ceva temporar pana iti trece.
Totusi, el cand a facut ce a facut nu era constient ca,, ba... imi iubesc femeia, asa ca mai bine stau cuminte deoarece este speciala si nu vreau sa o pierd din cauza unei prostii". De ce nu s-a putut gandi la asta?
Eu am 0 toleranta pentru inselat, de tine. nu stiu. Alegerea iti apartine.

| kinderman a răspuns:

Il iubesti si cred ca daca si el cu adevarat s-a schimbat inseamna ca si el te iubeste