| MiculFumuletzZzBăă a întrebat:

Am nevoie mare de ajutor, a trecut multă vreme de când nu am mai fost pe aici dar se pare ca ma întorc. Spun pe scurt : am fost cu o tipa care avea prieten fara ca eu sa stiu la inceput ce e exact. Eu am 16, prietenul ei 19. Intre timp dupa ce ne-am certat prietenii iubitului ei au aflat ce a fost intre noi, urmand ca imediat sa afle si el. E un om foarte agresiv si cu siguranță ma va cauta orin oras dupa toate, dar imi e frica ca la gelozia aia sa nu sară cumva pe mine cu altceva decat mana libera. sau ca mi-ar putea face rău in adevaratul sens al cuvântului, nu o palma. cum as putea sa ma apăr, credeti ca ar risca sa imi faca ceva grav? Repet. Nu știam prea multe din asta, nu ma bagam, cand am aflat am vrut sa pleec si tipa plângea langa mine sa raman, sa nu o las, ca el nu va mai ramane mult, ca va ramane cu mine, eu fiind copil am pus botul, ei avand o relatie destul de lunga ( >2 ani ). va rog ajutor si nu ma refer aici la "spune-le părinților " sau " cheamă politia ". Nici una nu ar fi plauzibila daca m-ar lua prin surprindere. Va mulțumesc.

6 răspunsuri:
| TheCuriousMonkey a răspuns:

Du-te şi ***-o, măcar să merite bătaia... [ nu glumesc ]

| MiculFumuletzZzBăă explică (pentru TheCuriousMonkey):

Nu e vorba doar de o bătaie. E vorba sa nu ma caute sa ma omoare daca intelegi. Nu e normal omul.

| MiculFumuletzZzBăă explică (pentru TheCuriousMonkey):

Nu mai spun de pus pe alții sa ma caute sau.of. Vreau un răspuns lung cum sa scap din asta sau ce credeti ca as putea păți cel mai rău. Sa fie in stare sa faca mai mult decat o bataie?

| cameleonu05 a răspuns:

Toate-s la feeeel toate-s la feeeel.

| MiculFumuletzZzBăă explică (pentru cameleonu05):

Pff. Am conștientizat, dar tot nu mă ajută răspunsul

| fanta24 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa-i explici tipului ca tu nu stiai de existenta lui in viata fetei. Dar daca zici ca e o persoana agresiva, nu te-as sfatui. Nu stii cum poate reactiona. Acum depinde, daca mai ai sentimente pentru fata. Daca nu, cel mai usor mod in care l-ai face sa nu te atace, ar fi sa incepi sa povestesti intamplarea. Ca erai cu fata, si ca ea ti-a ascuns ca mai e si cu tipu asta. Asa probail va ajunge si la urechile lui, si isi va da seama ca nu esti tu de vina. Insa e greu de crezut ca nu stiai ca ei sunt impreuna, daca erau de mai mult de 2 ani. Gandeste pozitiv, nu te va ataca. Esti minor, ar risca mult. Si cealalta teama a ta, ca va pune pe cineva dupa tine, se destrama cam tot din acelasi motiv. Nu cred ca si-ar risca nimeni liberatatea pentru a-i da o lectie unui pusti de 16 ani. Mult succes!