| Lucky0 a întrebat:

Hei am nevoie de un sfat urgent, ..Sunt intr-o relatie de 8 luni si nu stiu cum sa imi atrag iubitul mai mult(am facut dragoste)...ma puteti ajuta?(am 16 ani, sunt cam timida si este o relatia serioasa).

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Arata-i dragoste si ajuta-l sa aiba incredere in tine,pentru asta merita sa lupti!
Nu stiu de ce,dar am senzatia ca pe fondul asta,incercand mereu sa-i arati ca il iubesti doar pe el, ai ajuns sa faceti si dragoste...
Oricum, mai mult nu-i poti oferi... daca nu intelege, problema e la el, nu la tine!

17 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Trecand peste varsta complet nepotrivita, afla ca la 16 ani nu ai nici o nevoie sa iti "atragi" iubitul, la 16 ani atractia iti curge in vene,urla toti hormonii in tine si nu e nevoie sa faci ceva pe tema asta!
Cauta sa nu-l plictisesti si sa nu-l sufoci cu grija si dragostea ta,pentru ca asta il indeparteaza de tine.
Nu te lasa stapanita de teama ca o sa-l pierzi,fii independenta,glumeste,arata-i incredere fatisa,nu-i cere sa-ti dea raportul,nu-l intreba unde se duce,cu cine,de ce,cat sta, cand vine la tine, de ce nu ti-a trimis mesaj! Lasa-l sa-ti spuna singur ce vrea, cat vrea, cum vrea.Cu doua mici intrebari inteligente,afli tot ce te intereseaza.
Nu fii geloasa si nu fii lipsita de coloana vertebrala,trebuie sa-l faci sa se simta intotdeauna atat de bine alaturi de tine,incat sa-i para rau ca trebuie sa va despartiti si abia sa astepte sa te revada.
Daca ramai aceeasi nebunatica vesela de care s-a indragostit acum opt luni,nu vad nici un motiv sa-l pierzi.
Nu deveni sclava lui sexuala si invata sa ii dai ceea ce ai dori sa-ti ofere el tie.
Libertate, iubire, sinceritate, tandrete.
Si cere-i si lui, acelasi lucru.
happy

| Lucky0 explică (pentru greece12):

Eu ii dau toate astea si chiar nu il sufoc...dar cum as face simt ca nu e bine.

| greece12 a răspuns (pentru Lucky0):

Vezi ca te predispui singura la sentimentul de neputinta si nepotrivire si i-l insufli si lui!
In definitiv,daca faci tot ce poti, poate fi si vina lui, poate il apasa raspunderea pe care o simte acum fata de tine si nu toti baietii reactioneaza pozitiv la asta!
Poate chiar el, incearca sa iasa din relatie, mocnind pe dinauntru si dorindu-si nepasarea de alta data!
Incearca sa nu mai gandesti negativ!

| neutrino a răspuns:

I-ai oferit totul, el nu mai poate fi motivat decat prin divertisment.

| Alcyon a răspuns:

Ti-ai inceput viata sexuala cam devreme, parerea mea. Si ca sa-ti raspund la intrebare: e posibil ca problema sa fie la el, nu la tine. Baietii lipsiti de experienta se confrunta de multe ori cu ejaculare precoce sau cu dificultati in mentinerea erectiei (problema cauzata de emotii si teama de un eventual esec). Din pacate, tu personal nu prea ai ce-i face. El singur trebuie sa invete sa se concentreze si sa-si depaseasca aceste inhibitii si blocaje pe care singur si le-a creat.

| MiruD a răspuns:

Fii o mica "perversa". In sensul bun al cuvantului. Joaca-te cu el, danseaza-i. Baietii adora asta!

Răspuns utilizator avertizat
| Ironicnαme a răspuns:

Ești timidă dar ţi-ai început viaţa sexuală. Wow, impresionant detaliu. Când ești timidă stai într-un colţ al camerei și-ţi e frică că te atinge c-un deget.

| Lucky0 explică (pentru Ironicnαme):

Nu sunt chiar in halul ala de timidahappy

| Carrie1 a răspuns:

Incearca sa fii sigura pe tine, increzatoare, fa-l sa creada ca nu e chiar atat de important, las.o mai moale...asteapta sa te caute el, sa ii fie dor de tine...

| MarvK a răspuns:

Pai cam asta cauta sa faci dragoste si dupa te lasa. De asta da impresia ca este o relatie serioasa, nu trebuia sa recurgi la sex dupa 8 luni.

| Lucky0 explică (pentru MarvK):

Pai relatia este serioasa sunt sigura de asta...mi-a dovedit ca ma iubeste nu ma voia doar in pat...problema e ca ceva nu merge si cred ca eu sunt de vina pentru ca nu il mai atraghappy

| MarvK a răspuns (pentru Lucky0):

Al dracu da asa dintr-o data dupa sex subit nu-l mai atragi, oare de ce? happy Gandeste-te mai bine, parerea mea e sa discutati serios si daca nu merge " Adio!". Intelegi?
P.S: De unde esti?

| Lucky0 explică (pentru MarvK):

Inteleg ce zici tu dar nu cred, de fapt sunt sigura ca nu sta sau a stat vreodata cu mine doar pentru astahappy...si nu imi e asa simplu sa zic "Adio!"

| Lucky0 explică:

Nu mai are incredere in mine deoarece in trecut am avut tentative de inselat...sau pur si simplu doar am vorbit cu alti baieti...

| greece12 a răspuns (pentru Lucky0):

Arata-i dragoste si ajuta-l sa aiba incredere in tine,pentru asta merita sa lupti!
Nu stiu de ce,dar am senzatia ca pe fondul asta,incercand mereu sa-i arati ca il iubesti doar pe el, ai ajuns sa faceti si dragoste...
Oricum, mai mult nu-i poti oferi... daca nu intelege, problema e la el, nu la tine!

| Lucky0 explică:

Nu mersi.