| Andreutttzzzzaaaa a întrebat:

Hei, am o intrebare. Eu in februarie mai exact pe 11 februarie am facut sex cu un baiat, mentionez ca nu a ejaculat in mine. Dupa am fost la doctor mi s-a spus ca sunt in continuare virgina. Vreau sa stiu daca pot sa fiu insarcinata dupa acea intamplare, in data de 22 februarie am avut menstruatie normal (Funda)

Răspuns Câştigător
| WhatABeautifulDay a răspuns:

Daca ti-a venit ciclul este 100% imposibil sa fii insarcinata.

| Andreutttzzzzaaaa explică (pentru WhatABeautifulDay):

Da dar astazi ar fi trebuit normal sa imi viana iar si nu mi-a venit inca

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai avut menstruatie de unde sa fii insarcinata... Doamne ce intrebari

| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Fiindca sexul a fost intretinut in perioada infertilitatii absolute a ciclului menstrual adica cu circa 10 zile inainte de data in care a pornit menstruatia,
2,) Fiindca dupa circa 10 zile a pornit menstruatia care care dupa spusele tale s-a desfasurat... normal,
3.) Fiindca PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual anterior 03.02.19 - 08.02.19) s-a terminat cu 3 zile inainte de momentul intretinerii actului sexual amintit,
Rezulta ca formarea unei sarcini in conditiile respective a fost 100% IMPOSIBILA.
Din momentul in care a fost intretinut actul sexual cu un penis adevarat intridus in vagin, a disparut VIRGINITATEA ta ca si femeie, chiar si daca medicul a constatat ca ''pasarica'' ta NU a fost DEFLORATA fiindca HIMENUL are structura de a fi elastica si a ramas intacta si intrega in continuare.
In concluzie : 100% NU poti fi insarcinata, 100% NU nai esti virgina si probabil ca +90% esti NEDEFLORATA. big grin Sanatate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu exista sansa sa eamai gravida daca ciclul a venit. Si daca intarzie o zi doua... e normal. dupaa 2 saptamani sa iti faci griji.
Insa doua lucruri mi-au atras atentia (nu ca ar fi treaba mea). Ai facut sex cu un baiat, nu ne-am fi dat seama, doar cu cine altcineva mai puteai(si cu "un" baiat? Asa... oarecare?).
Si doi, eu nu inteleg cum doctorul a zis ca esti in continuare virgina daca ai avut act sexual. Sigur era doctor?(de... oameni)

| Andreutttzzzzaaaa explică (pentru DoarBogdan):

Da sigur era doctor si chiar un medic legistic care a constaca sunt in continuare virgina Si mi-a spus ca sunt multe cazuri in care 2 parteneri pot intretine un act sexual complet fara ca fata sa fie dezviirginata

| mihai69 a răspuns (pentru Andreutttzzzzaaaa):

Doctorul ăla probabil și-a făcut diploma la imprimantă...
Din momentul în care un penis te-a penetrat, NU mai ești virgină. E posibil să nu fi fost deflorată (să rămână intact himenul), dar virgină sigur nu mai ești.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai cum să fii însărcinată iar dacă ai făcut sex evident că nu mai ești virgină.
Probabil ai himenul elastic și de asta ți-a zis doctorul că ești "virgină".