| IUBITORDEANIMALE a întrebat:

Buna. Ultima data cand am facut sex a inceput sa ma usture exact la intrarea in vagin, la inceput a fost o usturime pe care nu am bagat-o in seama. Continuand actul incepea sa ma usture din ce in ce mai tare si usor s-a inflamat si umflat zona. Ce e adevarat prima data cand si-a introdus penisul in mine doar am udat cu saliva putin zona, abia dupa ce usurimea s-a intensificat am lubrefiat cu durex dar era prea tarziu, cat era in mine nu era asa rau, dar daca o scotea ustura groaznic, ceea ce a provocat neplacere si nu m-am mai bucurat de act asa ca ne-am oprit. Intrebarea mea este, din cauza ca initial nu am lubrefiat a aparut usturimea si umflatura sau este altul motivul(infectii etc.)? Sau poate fi de la parul din jur, care abia crescuse putin si era tepos? Tin sa mentionez ca a fost primul contact fara prezervativ si prima data cand m-a usturat in felul asta.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In acestcaz se poate doar presupune ca nu a existat un preludiu sexual suficient de lung si ''meserias'' efectuat si din acet motiv interiorul vaginului era foarte putin lubrifiat (starea de ''vagin uscat'') si de asemenea se poate presupune ca de asemenea nici muschii vaginului nu au fost suficient de relaxati si astfel in aceste conditii in momentul penetrarii unui astfel de vagin inca insuficient lubrifiat si cu muschii vaginali inca destul de rigizi, de regula este dureroasa, neplacuta si astfel in loc de placere si satisfactie femeia simte disconfort, durere iar vaginul si labiile pot deveni tumefiate si inflamate. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar lipsa preludiului sexual duce la repulsie fata de sex si chiar ajungi sa-l urasti.
Este evident ca baiatul nu are habar cum sa te pregateasca inainte de sex, fiindca altfel nu ar sarii pe tine, fara ca macar sa fi umezita si pregatita pentru penetrare.
Lasa lubrefierea artificiala ca nu-i aczul la un cuplu tanar sa-l foloseasca, ci pune-l pe baiat sa-ti faca un preludiu bun, sa te atinga pe cilortos, sa te sarute, sa te pregateasca de sex si nu permite sa intre vaginal, pana nu esti perfect umezita si pregatita de actul sexual cu penetrare.