| AndreeaColin a întrebat:

Hei. Am o intrebare. Sunt virgina iar atunci când vreau sa imi introduc 2 degete ma doare ff tare...de ce?crying

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In toate cazurile in care ''pasarica'' este perfect virgina asa cum este si a ta, adica un vagin in care niciodata nu a intrat niciun fel de obiect, in acel caz diametrul canalului vaginal (adica lumenul vaginal) este extrem de stramt, largimea acestuia fiind de regula in jur de circa 6-8 mm. Pentru a avea o imagine cat mai exacta, clara si precisa, inchipuieste-ti lungimea si largimea actuala a vaginului tau ca fiind de marimea unei... tigari fara filtru. Din acest motiv initial la prima incercare de a introduce intr-un vagin atat de stramt, chiar si a unui simplu deget, apare intotdeauna o durere foarte puternica, chiar insuportabila, chiar si daca starea de excitare este intensa si ''pasarica'' este foarte bine umezita. Aceasta stare de disconfort accentuat si de durere insuportabila apare chiar si atunci cand preludiul efectuat este lung si foarte bine executat si muschii vaginului devin relaxati. Pentru a putea penetra vaginul cu 2 degete, trebui ca prima data sa nu fortezi deloc si masturbarea vaginul sa fie practicata cu 1 (un) singur deget pana in momentul in care dispare orice urma de durere. In concluzie, ceea ce poti face in situatia actuala/prezentata, este aceea de a incerca sa iti largesti diametrul canalului vaginal prin practicarea masturbarii intravaginale, incet si cu multa rabdare chiar si daca procedeul necesita mult tact si mai ales mult timp. Doar asa in cateva saptamani, incet incet vei reusi sa-ti largesti putin cate putin canalul vaginal. Acum la inceput folosesti doar 1 deget si multa saliva si numai dupa ce dispare disconfortul si durerea vei putea continua pe urma cu 2 degete. In momentul in care vei reusi sa-ti introduci 2 degete foarte usor, vei fi sigura ca munca ta a dat roade si din acel moment ''pasarica'' este pe deplin pregatita pentru o eventuala dezvirginare usoara, placuta... prin sex real din prima incercare. Multa sanatate!

| AndreeaColin explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc foarte mult, esti foarte dragut!

12 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Mai eu bag toata mana in ea, din cand in cand. Ne simtem si noi bine.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Raspunsul e extrem de simplu,fiindca esti virgina si nu esti obisnuita.
Dupa ce te vei dezvirgina,introducand un penis, atunci, la introducerea degetelor, vei simti placere, nu durere.

Răspuns utilizator avertizat
| Bozgi200 a răspuns:

Te doare foarte tare căci, "gaura" este strâmtă, te doare mai ales când zona nu este lubrifiată destul.

| AndreeaColin explică (pentru Bozgi200):

Dar chiar daca este destul de lubrifianta tot doare crying(

| mitzok a răspuns (pentru AndreeaColin):

Incerca doar un degetbig grin

| mitzok a răspuns:

Poate nu esti destul de lubrifiata sau esti prea stramta, am auzit ca poti face chestii si cu clitorisul

| AndreeaColin explică (pentru mitzok):

Multumesc de raspuns!