| Dm_Maria_2000 a întrebat:

Hei am o mica dilema in legătură cu menstruatia prima zi (23) mi-a venit normal o cantitate normală nimic ciudat a doua zi a inceput sa curgă mai putin dar nu exagerat de putin pana in jurul pranzulu cand am intrat piscină acum a treia zi nu prea mai am sangerari.Am avut un contact sexual fara prezervativ pe data de 22dar fara ejaculare. Ce poate fi?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista nici cel mai mic motiv care sa-ti produca ingrijorare, in cazul in care menstruatia s-a produs la termen si contactul sexual amintit a fost intretinut in ultima zi a ciclului menstrual anterior, adica intr-o zi 100% infertile, intr-un moment in care formarea unei sarcini este 100% IMPOSIBILA chiar si atunci cand sperma este ejaculata intentionat in vagin. Menstruatia atipica se datoreaza faptului ca in ciclul menstrual anterior din motive hormonale formarea si dezvoltarea unui ENDOMETRU normal a fost influentata si acesta a ramas mic, subtire, anemic si ca ataresi cantitatea de menstruatie rezultata din destramarea ei sa fie cantitativ mica. Multa sanatate!

| Dm_Maria_2000 explică (pentru corbulalbrosu):

Deci ar trebui sa stau liniștită