| Zozoleparfumath a întrebat:

Hei! am si eu o intrebare.in luna martie la inceput am avut un contact sexual; neproteaj in timpul menstruatiei dar mentionez ca a fost FARA ejaculare in interiorbig grin. Pe 27-28 mi-a venit menstruatia, este data normala, doar ca acum pe 27 am avut dureri de burta si pe 28 a inceput sa curga. Dupa primele zile dupa ce a curs muulllttt silly sangele a capatat o nuanta mai inchisa, nu in primele 2 zile ci mai tarziu nu mai stiu exact cate zile trecusera.Ma tinut normal, pana pe data de 4 aprilie. Stie cineva sa-mi spuna daca pot fi insarcinata? Eu zic ca nu, desi am impresia ca am cateodata o stare de greata, nu prea imi dau seama daca e adevarat sau doar in imaginatia meastraight face. dau Funda promit*

9 răspunsuri:
| kiss a răspuns:

Stai linistita, nu esti insarcinata. exista intr-adevar posibilitatea de a ramane insarcinata si in timpul menstruatiei insa nu este cazul tau daca nu si-a dat drumul in interior, sansele sunt extrem de mici. eu zic totusi sa faci un test ca sa te asiguri. starile de greata pot fi de la orice asa ca nu te baza pe asta, eu de exemplu am stari de voma inainte si dupa menstruatie, stari pe care nu le-am avut tot timpul. eu zic sa te calmezi pentru ca nu esti insarcinata.
:*

| mona a răspuns:

Dupa ce ai scris mai sus, eu zic ca e imposibil sa fi ramas insarcinata

| Sultana_4823 a răspuns:

Tocmai am citit in numerele de la loto ca exista o probabilitate destul de mica sa fii insarcinata, dar exista, totusi.

| MissDyDee a răspuns:

Starile de voma poti sa ti le induci singura... dar pentru siguranta ta ia un test de sarcina Barza e vreo 10 lei prin farmacii si incearca sa numai faci neprotejat indiferent in ce perioada a lunii pentru ca desi nu a ejaculat in tine barbatii au lubrifiant natural care si ala contine spermatozoizi si ala nu il simte cand iese asa ca oricand te poti trezi cu o surpriza cu chip umanlaughing... Take care next timehappy

| Ina93 a răspuns:

Sincr si mie mi s-a intamplat. din cate stiu si mi-a zis si un ginecolog ca innaite sa iti vina menstruatia cu 5 zile baiatul poate sa se termine in fata ca nu ramane.sau poate ramane mai greu dar astea sunt sanse 5%..si poate starea de greata o ai de la alt ceva. dar eu cred ca nu.winking

| rexxx a răspuns:

Se poate fa un test de sarcina da prin sange e cea mai sigura metoda sa aflii...nu mai fa prostii de astea

| adyriadry a răspuns:

E cam periculos. dar eu zic sa nu-ti faci griji nici eu nu cred ca esti insarcinata. poate ai avut dureri de burta de la menstruatie sau nu tia cazut ceva bine dar daca vrei sa fi sigura fa un test big grin Funda.

| maryannee a răspuns:

Ca sa ramai insarcinta trebuie sa fi la ovulatie. Ovulatia este in punctul maxim la 13 sau 14 zile de la prima zi a ciclului menstrual. Deci nu esti insarcinta! Fa-ti si un test pentru ca oricum ti-a intrat ideea asta in cap, dar o sa vezi ca nu esti. Ca sa faci un copil este nevoie si de ovulul tau chiar si daca ejacula in interior tot nu ramaneai insarcinata. Bafta.

| maryannee a răspuns:

Ramai insarcinata numai daca esti la ovulatie. Ovulatia are loc la 13 sau 14 zile de la prima zi a ciclului menstrual. Deci tu nu esti insarcinata 100%. Fa-ti si un test pentru ca oricum ti-a intrat ideea asta in cap insa o sa fie negativ. Pentru o sarcina este nevoie si de ovulul tau.