| MariaR1998 a întrebat:

Hei,am o mica problema...cu iubitul meu. Acum o saptamana am facut pentru prima data sex cu el ...inainte de asta el mi-a garantat ca acea noapte o sa ne apropie deoarece relatia noastră a început sa scartaie ...in noaptea aceea a fost minunat! A doua zi,ne-am întâlnit si a fost dragut,grijuliu,atent. Dupa ce a plecat din nou la facultate era rece,distant...a început sa îmi vorbească urat, când îl rog sa ne vedem zice sa nu-l bat la cap...e foarte aiurea. Sentimentele mele s-au amplificat de atunci si chiar îl iubesc mult! Ma poate ajuta cineva? sad Daca ar fi sa il recuceresc si sa ii stârnesc interes ce ar trebui sa fac?
Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| adeluna a răspuns:

Poti incerca sa vorbesti matur si deschis cu el. Sa-i spui ca ti se pare ca te respinge in ultima vreme si nu intelegi de ce. Sa il rogi sa-ti spuna ce se petrece cu el, in viata lui, daca e stresat din cauza cursurilor sau alor lui sau din al motiv, pentru ca incepi sa crezi ca s- a folosit de tine, ori tu il cunosti si stii ca nu e genul care sa faca asa ceva. Incearca mai degraba psihologia inversa, nu il bombarda cu reprosuri si acuzatii, dar explica-i ce simti si roaga-l sa faca acelasi lucru, pentru ca va cunoasteti si ati petrecut un moment frumos impreuna si ar fi pacat ca ala sa fie singurul.
Bafta!

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Niciodata sexul nu va imbunatati o relatie. va fi o scurta perioada de miere (care poate dura, in functie de cat de incepatori in ale sexului sunt cei doi intre 12 ore si 2-3 saptamani) si apoi relatia va reveni exact in punctul in care era. O relatie care se destrama, va continua sa se destrame, o relatie puternica, va fi la fel de puternica. Sexul e doar sex, nu tine loc de sentimente.
Nu inteleg cum ti s-au amplificat tie sentimentele, e anormal, ar trebui sa te auto-analizezi si sa vezi daca nu te minti singura. Ai fi singura persoana pe care am cunoscut-o eu la care amplificarea sentimentelor prin sex nu este trecatoare (daca nu a trecut inca o luna de la eveniment, stai fara grija, in maxim o luna amplificarea asta a sentimentelor va trece, este doar o iluzie).
Uita sexul ca metoda de imbunatatire a relatiei. Daca gresesti cu ceva in relatie (esti cicalitoare, obositoare, neintelegatoare, geloasa), corecteaza problema. Daca nu gresesti cu nimic, atunci practic inseamna ca nu ai ce face, ca relatia se termina ca multe alte milioane de relatii.

| Emilian65 a răspuns:

Dupa ce si-a vazut visul implinit, el te-a parasit si nu mai vrea sa auda de tine.

| sofisis a răspuns:

Eu cred ca si-a batut joc de tine. Te-a presat sa faci sex cu el prin manipulare si prin minciuna. Faptul ca "mi-a garantat ca acea noapte o sa ne apropie deoarece relatia noastră a început sa scartaie" mie imi spune CLAR si fara echivoc, ca nu a vrut nimic altceva decat sa se asigure ca face sex cu tine inainte sa va despartiti...ca sa nu ramana cu buza umflata si sa fii pierdut timpul cu tine aiurea.
Eu daca eram in locul tau il sunam si ii spuneam ca ii multumesc pentru faptul ca si-a batut joc de mine si ca l-as ruga sa uite ca exist pentru ca nici el nu mai exista pentru mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

băiatul și-a făcut treaba și acum nu mai are nevoie de tine.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi tu draga, ce nesimtit! Norocul tau ca ma ai pe mine laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

da, alt nesimțit laughing

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti rea, foarte rea, mi-ai ranit sentimentele laughing De maine bag divort, dar hai sa mai facem amor odata pana la divort laughing

| Kriss96 a răspuns:

Eu zic sa il lasi. Unii oameni asa reactioneaza cand au probleme personale. Devin reci, resping pe toata lumea, nu mai vor sa vada pe nimeni si nimic. Mi se intampla si mie uneori. Eu zic sa ii dai timp. Nu il mai baga in seama. Asteapta sa te bage el in seama. Daca vede ca nu ii mai zici nimic o sa faca el un pas.

| Raluu25 a răspuns:

Daca problema nu se rezolva in perioada urmatoare rezulta ca s-a folosit de tine, stiu doare rau.Majoritatea de fapt toti iti promit luna si stelele pana obtin ce vor, dupa e posibil nici sa nu te mai cunoasca.Te sfatuiesc sa fi mai atenta si sa nu mai crezi toate lor. Sper sa se rezolve si clarifice situatia dintre voi.

Multa bafta!

| idonthaveaname137 a răspuns:

De ce să-l recucereşti pe el când ai aflat de mine?
O să-ţi ofer o a doua noapte care te va face să uiţi că l-ai cunoscut pă ăla vreodată. Wanna bet?

| Nala38 a răspuns:

Cati ani ai? Daca ai 16 sau sub 16 ani, s-a folosit de tine.

Conteaza si varsta lui!

Poate e stresat cu temele, lectiile etc.

Ar trebui sa il lasi um pic, si daca tot asa, s-a folosit de tine!