| Pufosenyeee a întrebat:

Hei! am o problema destul de grava cred..am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu ( cu prezervativ ) iar mie mi-a intarziat menstruatia o luna. Nu imi venea regulat nici inainte, acum aproximativ o saptamana am avut o sangerare usoara. nu ametesc, nu am greturi matinale, nu am pofte, sanii sunt in forma obisnuita, dar am dureri usoare in zona abdominala la interval de 2-3 zile. voi ce spuneti? sunt gravida? ce ar trebui sa fac? funditaa

Răspuns Câştigător
| andreea26062002 a răspuns:

Nu esti gravida in nici-un caz daca spui ca nu ai simptomele pentru o femeie gravida si cu durerile presupun ca ar trebui sa iti vina menstruatia pentru ca daca ti-a intarziat o o luna ar trebui sa iti vina, si ar tebui sa faci un test de sarcina ca sa fii totusi sigura ca nu esti gravida desi nu cred ca ai fi gravida daca ai avut prezervativ in timpul actului sexual decat daca s-ar fi rupt. BAFTA.

3 răspunsuri:
| corina8508 a răspuns:

Ba sunt sanse chiar si cu prezervativ. chiar si pe cutie scrie 99% protectie. fa 2 teste de sarcina daca vrei sa fii sigura. Am zis 2 pentru ca si acolo pot aparea erori

| corbulalbrosu a răspuns:

Te-as sfatui sa-ti faci un test de sarcina pe baza unei analize de sange intr-un laborator de analize medicale.Este singura metoda al carui rezultat nu poate fi interpretat si este intotdeauna corect in proportie de peste 98%. Cu toate ca se pare ca semnele premenstruale sunt prezente ar fi indicata efectuarea unui astfel de test pentru linistea ta sufleteasca.Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca a fost cu prezervativ nu sunt sanse sa ramai gravida.