| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am o relatie de aproape 10 luni. E cam aiurea de la un timp,relatia e la distanta si se simte ca ne racim si ca nu ne mai prea dam interes pentru relatie! Eu as vrea,il iubesc foarte mult dar pe el il vad schimbat,mi-e frica sa nu-l pierd! Nu pot face mare lucru sa ne vedem mai des pentru ca e cam departe.Ce sa fac ca sa il tin langa mine? Ce sa fac sa ma apropii iar de el? Au fost multe probleme intre noi dar am trecut peste toate, sper sa trecem si peste asta...

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Oricat de departe ar fi,comunica,nu lasa sa se stinga niciodata interesul.
Trimite-i muzica,bancuri, caricaturi, video-uri hazlii, declaratii de dragoste, chestii traznite de pe 9gag,invioreaza atmosfera!
Nu discuta tot timpul despre voi si relatia voastra si despre distanta si dor,si suferinta!
Distanta amplifica orice,Si dorul, si gelozia, dar si iubirea, si rasul, si bucuria.
Fa-i mici surprize si aranjeaza totul astfel incat intotdeauna ceea ce-i trimiti sa fie surprinzator.
Si-ai sa vezi c-o sa vina langa tine cu tot dragul!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum adica sa il tii langa tine daca e cam departe? Suna a paradox. Oricum, majoritatea relatiilor la distanta sunt destinate esecului si functioneaza, mai degraba, in cazul oamenilor urati. Nu pentru ca s-ar iubi mai mult ci pentru ca nimeni nu vrea sa stea cu ei.

Tu nu ai ce sa faci, daca te iubeste si te respecta se va intoarce la tine, daca nu... nu.

| trixiiie a răspuns:

Cel mai bine e să vorbiți deschis despre problemele voastre, asta ar putea să vă ajute.

| Boubayern a răspuns:

Muta-te la el sau spune-i lui sa se mute la tine.

| CIICriss a răspuns:

Nu ai cum sa-l ti legat de tine. Daca el isi doreste sa-ti stea alaturi mereu, o sa o faca. E alegerea lui.

| pablo69benidorm a răspuns:

O noapte de pasiune și sex. happy