| Katsu a întrebat:

Buna seara TPU, prietena mea s-a cam plictisit de relatie, de mine, toata ziua stai pe net, pe metin cu un baiat de 21 de ani, ea are 15 ani, si simt ca nu ma mai iubesti, nu mai tine la mine. Vine de la scoala la 2, eu la 3 pana la 4 vorbim la telefon apoi pana la 8-9 sta cu ala, acum e 9 juma si tot cu ala e. Sincer, m-am saturat si eu de "uite, stau cu el atata si cu tine atata" vreau sa ma ajutati cu niste sfaturi sa pot repara cat de cat relatia asta. Eu sunt din Oradea iar ea e din Calarasi, si ala de pe net din Bucuresti, are prietena de 3 ani..imi era prieten. Recunosc ca am fost bou cu prietena mea acum ceva timp, tocmai pentru ca imi murise tata si ma schimbasem adica, nu mai eram optimist, amuzant si asa plin de viata, incepusem sa cred ca ma inseala pe la scoala, tot felul de prostii..am avut si eu o vina, dar acum de o luna ma tot rog de ea sa inceteze cu ala sa fie totul ok, acum pe 1 mai facem si noi 1 an impreuna, i-am facut un filmulet mai romantic pe youtube cu ocazia ca facem 1 an. Ea mi-a fost alaturi mereu, cand plangeam ma linistea, ma sustinea mereu..acum a dat de baiatu ala care mereu e amuzant si asa cum vrea ea..acum regret pentru ca am fost asa cum am fost mai demult cu ea, si ca nu am un glont pentru pusca lui taicameo ca de o saptamana m-am saturat sa mai traiesc pentru ca sufar prea mult, aseara imi rupsesem dintele iar cand i-am spus ca mi-am rupt un dinte a spus ca ii e sila de mine si mi-a inchis, mai demult ma injura, mama eu nu mai am de la 10 ani, m-a parasit pe mine is pe tata pentru unu' din Italia, bunicii mi-au murit in fata ochilor cand am avut 12 ani..la vara vrem sa ne intalnim..practic pe real suntem impreuna, eram si pe virtual dar toate trec. Ceea ce vreau sa stiu, este ce sa fac? De despartit nu vreau pentru ca tine la mine inca si ma iubeste..sa o las mai moale cu ea pana la vara? Dati-mi va rog niste sfaturi.
O seara placuta!

14 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Florin_6699 a răspuns:

La bagaboante cu tine, lasă fata că nu-i de tine.

| Ahead a răspuns:

Explica-i lar ca ai trecut prin aceea perioada grea si ca te-a marcat intr-o oarecare masura evenimentele din ultima perioada spune-i ca iti pare si ca esti gata sa iti schimbi comportamentul si sa fi cel pe care il cunoaste si il iubeste ea (aici e un truc psihologic practic daca inca te iubeste va crede asta si va fi lege pentru ea)

Daca continua in aceiasi maniera nu ramane de cat sa iti ridici standardele si ca mergi mai departe

| Katsu explică (pentru Ahead):

Ii spuneam asa mai demult, tocmai de asta eram si bou, ii promiteam ca ma schimb dar nu o facea, nu puteam sa o fac si nici eu nu stiu de ce..eram prea pesimist si atunci era pe net cu nu mai stiu care..nu prea imi inspira incredere atunci si incercam doar sa o tin langa mine cat mai mult timp, dar acum cand vreau sa ma schimb ea nu mai vrea sa fie totul ok

| Ahead a răspuns (pentru Katsu):

Problema este la tine, ai nevoie de validare
Acuma nu mai poti decat sa te folosesti de puteria propriului exemplu
Dezvolta-ti personalitatea poftim un link care sigur o sa te ajute : http://despreseductie.ro/category/dezvoltare-personala/

| MooF2010 a răspuns:

Joaca metin? si vorbiti la telefon... voi va intalniti da asa zilnic macar o ora? Daca nu, nu mai cauta raspuns ca il ai deja...

| Katsu explică (pentru MooF2010):

Ea joaca metin, eu jucam pentru ea, sa interactionam..sunt 900km intre noi si ne-am vazut ultima data o saptamana de craciun, vara asta vrem sa stam impreuna. Ea nu vrea sa ne despartim, nu sunt sigur 100% pentru ca la femei niciodata nu poti fi sigur. Ea e prea mica pentru ala daca te gandesti la asta, are 15 ani ea iar ala 20 sau 20 si ceva + ca are prietena de 3 ani. Daca vrei lasa-mi id-ul tau in pm si mai putem vb despre asta pe mess sau pe skype, e mai lejer

| MooF2010 a răspuns (pentru Katsu):

Deci tu oradea ea calarasi, la oradea nu sunt fetE? inchide calculatorul si iesi in parca... s-a incazit afara daca esti timid uita-te insistent la o fata... trebuie macar sa te injura si de acolo continui discutia constructiv, daca continui cu chestia asta la distanta te hranesti aiurea cu iluzii, nu stiu ori sunt eu gelos ori nu cred in relatii la distanta

| Katsu explică (pentru MooF2010):

Sunt fete si la oradea, sunt peste tot..nu e problema de asta, intr-adevar ca sunt mai timid si retras dar totusi o iubesc prea mult pe fata asta..mai astept macar pana la vara sa merg la ea sa reparam tot, sa fie ca la inceput, dar eu vreau sa o fac sa stea cu mine ziua, nu tot cu drogatu ala din Bucuresti, sa incerc sa ameliorez totul de pe acum, sa incerc totusi sa schimb cateceva

| MooF2010 a răspuns (pentru Katsu):

Ai toate sansele s-o pierzi pana la vara si nu pentru ala ci pentru simplu fapt ca o lasi...

| Katsu explică (pentru MooF2010):

O las, adica? Explica-mi tu cum sa nu o pierd

| MooF2010 a răspuns (pentru Katsu):

Relatiile la distante par simple dar sunt relatii dificile la 15-18 ani ar trebuie sa simti dragostea nu sa tanjesti dupa ea...

| black1angel a răspuns:

Frate imi pare foarte rau de tine jur daca am fi in acelasi oras te-as ajuta chiar nu stiu ce sa faci spune-i ca ai patit ceva vb cu rpeteni tai sa faceti o scena ceva de genu ca ai o boala grava si nu mai ai mult de trait Doamne fereste si vezi cum reactioneaza daca vine repede la tine dupa ce afla ii clar ca te iubeste daca nu vine de loc sau ca si cum iar fi indiferent ee clar ca nu mai ai nici o sansa multa bafta

| Katsu explică (pentru black1angel):

Poate ca voi face si asa.