| Mariuca7382919 a întrebat:

Pe data de 2 am avut un contact sexual neprotejat. Țin să precizez că nu a ejaculat deloc în mine.
Cam la o săptămână după asta am început să am dureri de burtă și să îmi curgă un lichid maroniu. Mi-a curs acum 3 zile și azi.
Aveți idee de la ce poate fi?
Țin să menționez că în Aprilie am luat pilula de a 2-a zi. Oare să fie de la asta?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este de la pastila de a doua zi!
Ciclul tau nu va mai veni normal pentru urmatoarele luni, din cauza efectelor secundare ale pastilei de a doua zi!
Faptul ca nu a ejaculat in tine nu are cine stie ce relevanta, ca poti ramane insarcinata daca erai in perioada fertila si baiatul mai avusese o ejaculare anterioara.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce ai folosit acea pastila nenorocita de a 2-a zi, orice raspuns ar putea fi gresit si din acest motiv in cazul tau este imposibil ca intr-o perioada de mai multe luni urmatoare, sa se poata formula chiar si simple pareri in legatura cu activitatea hormonala, si/sau sexuala. Multa sanatate!

| Mariuca7382919 explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc pentru părere! Sănătate!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Mariuca7382919):

Te sfatuiesc sa mergi sa fii consultata de catre acel medic ginecolog, care ti-a sugerat si indicat sa folosesti acea pastila blestemata si nenorocita de a 2-a zi. Daca si-a asumat cu buna stiinta aceasta dereglare hormonala sigura a organismului tau, tot el trebuie sa fie cel care sa-ti ofere explicatiile si solutiile necesare si adecvate in acest moment.