| MrsHankey a întrebat:

Hei. Am si eu o problema.:d
Am 17 ani si eram cu un baiat de mai mult timp. il iubeam, ma iubea, ne.am inceput viata sexuala impreuna. Eram fericiti! Si cunosteam o tipa care tot timpul vroia sa ma intreaca, sa fie mai buna ca mine. sa fie cu toti care vroiam eu sa fiu inaintea mea... Era o mare concurenta!
Si intr. o zi ne.am certat (eu cu el) si nu am mai vorbit 1 saptamana... dupa 1 saptamana am fost invitati la ziua unui prieten comun, stiam ca ne vom intalni si de aceea m.am imbracat cat mai cochet. Ne.am distrat si la un moment dat am urcat sus unde am fost la baie. am intrat dupa intr. o camera cu intentia de a ma uita in oglinda. EL ERA CU EA! se sarutau straight face am ramas masca! am iesit repede din camera SOCATA! Si acum nu stiu cum sa reactionez? sa ma razbun? cum credeti ca ar trebui sa reactionez?

Răspuns Câştigător
| simona_3709 a răspuns:

Wtf?!
Fata asta poate e o tipa foarte frustrata de anumite lucruri si poate vrea sa isi demonstreze ea insasi ca e capabila de mai mult.
Eu zic sa nu te ingrijorezi si nici sa nu te prea ambalezi. Lasa persoanele astea sa treaca la fel de repede cum au intrat in viata ta si nu-ti face griji. Atata timp cat tu iti sti limitele si esti gata sa le depasesti nu vad unde e problema.
Cat despre eloh go on. E clar ca era un nimic. E clar ca nu alesul si e clar ca fusese o alegere gresita. Daca a fost capabil sa te inlocuiasca dupa o saptamana inseamna ca nu te mai iubea sau ca nu te iubise niciodata.
Daca se mai intampla astfel de lucruri nu vreau sa fi dezamagita,daca baietii cred ca ea e mult mai buna ca tine inseamna ca nu stiu sa aprecieze corect valorile si inseamna ca era o pierdere de timp sa stai cu ei.
Sa te razbuni? hahahhaa
Nu ai pe ce sa te razbuni sau mai bine zis nu ai de ce sa te razbuni. Doar pentru ca ti-a furat fostul iubit? Aici e vina amandurora pentru ca daca fostul te iubea cum am spus mai sus nu se lasa fascinat de farmecul ei.
Nu trebuie sa reactionezi nicicum,treci usor peste toate astea. Poti sa-i spui in fata ca e mult mai buna ca tine si sa o feliciti pentru noua "achizitie" asta ar fi din punctul meu de vedere cea mai potrivita replica.
Ai curaj in propriile tale valori, crede in tine si fi sigura ca nimeni nu este mai buna ca tine happy!
Sper ca te-am putut ajuta si cat despre fetele astea frustrate care vor sa demonstreze "poporului" cat sunt de frumoase si fermecatoare lasale te rog lor tot ce ai avut tu, macar poate asa se bucura si elelaughing. Sper ca pe viitor sa ai mai multa incredere in tine. Numa` bine

5 răspunsuri:
| Maria_7883 a răspuns:

Buna! Uite, nu are rost sa te razbuni, parerea mea este ca ar trebui sa fi diplomata sa i arati intr-un fel ca nu iti mai pasa si sa se simta prost.Parerea mea este ca pe el nu l-a prea interesat de tine si de sentimentele tale cat timp se saruta cu aceea fata.Nu i mai da o a doaua sansa deoarece te va insela din nou. Explicai ca te-a deranjat si ca din acest moment a pierdut o persoana ce il iubea cu adevarat si orice sansa de a fi cu tine.Asta este,te va durea,dar trebuie sa i arati ca, cu tine nu este de joca, ca esti serioasa.Esti matura si trebuie sa incepi sa iti asumi responsabilitatea asupra faptelor tale si sa te faci respectata de jumatatea ta.

| JustMe_7096 a răspuns:

:O nasool! mai! aia face asa pentru ca ii este ciuda pe tine! probabil o deranjeaza ca esti presus de ea si incearca sa te ajunga! dar cum vede ca nu poate incearca sa se razbune pe tine! eu zic sa o lasi in pace! sa nu ii dai satisfactie! ea a facut asta ca sa te supere pe tine! sh acum se asteapta sa fi furioasa si sa vrei sa ii faci ceva! dar tu ar tb sa pari indiferenta! sa vada ca nu iti pasa de chestia care ti-a facut-o! sh incearca sa i-l iei inapoi p baiat!winking

| Dyva_1008 a răspuns:

Woe.naspha! Pai daca v-ati despartit si el deja saruta pe alta...cred ca nu mai are intentia de a mai fi cu tine, sau poate doar si-a incercat norocul.cred ca cel mai bine e sa discuti cu el despre asta si sa vezi ce are de spus!happy

| nycole a răspuns:

Vorbeste cu el si intreaba-l de ce a facut asa ceva. Daca nu intrai tu, pana unde ajungea cu ea? Relatiile la varsta ta nu sunt pentru toata viata, dar asta e tradare si gandeste-te daca poti sa il ierti si daca poti sa continui relatia cu el. Oare nu o sa mai faca si a doua oara? Lui i-ar fi convenit sa te gaseasca pe tine sarutandu-te cu unul?

| ovi2002 a răspuns:

Hei rezbunarea e arma prostului. si icnoral