| beea29 a întrebat:

deci eu in fiecare seara visez numai visuri fara inteles, unele sunt asa de frumoase in cat nu mai vreau sa ma trezesc vreau sa fie realitatea si altele nu vreau deloc sa mai fiu in ele vreau sa se termine! Deci aseara am visat ca eram intr-un parc in saltele gonflabilesi in fata mea a aparut un om foarte batran imbracat in magician ca preoti doar ca aiai de pe el era albastra cu stele si avea o palarie tot acelasi model dar era de vrajitoare, dar aveam senzatia ca-l cunosteam si ii spuneam bunicule de parca chiar ar fi si imi indeplinea ce dorinta vroiam, apoi era si o bunica la fel apoi am urcat intr-o saltea si am vazut-o pe persoana iubita (ea nu stie ca o iubesc) si am fugit plangand apoi bunicul a disparut si m-am gasit cu doua prietene si le-am zis despre dorinte si am strigat-o pe bunica si i-am zis sa-mi dea cea mai frumoasa rochie din lume dar nu s-a intamplat nimic. Ce poate insemna? FUNDA + VOT

Răspuns Câştigător
| Pisssicutza a răspuns:

Buna Beea! Visele se desprind din cea ce traiesti, de obicei din cea ce faci in ziua respectiva, probabil ca esti plina de imaginatie si ai o ocupatie in fiecare zi ...fiecare vise se desprind de la ceva anume sau ce visezi ti se v-a intampla a doua zi.happy Pupic:*

2 răspunsuri:
| Oliveoo a răspuns:

Buna, eu cred ca nu are neaparata legatura visele cu ce faci peste zi. Uita-te aici http://www.visele.ro/ si incearca sa gasesti un raspuns:) Uneori visele au o semnificatie iar alte ori sunt fara sens. Sunt sigura ca daca e sa fie ceva vei descoperi singura.

| alexarabu32 a răspuns:

Sa stii ca profa de religie mi-a spus ca visele urate vin de la diavol si nu trebuie sa le bagam in seama.dar cum a spus si pisssicutza visele se desprind din realitate..de exemplu eu intr-o zi am fost la gradina zoologica..am vazut serpi multi iar noaptea i-am visat ca ma atacau. si un alt exemplu este ca atunci cand era sa dea masina peste mine. peste trei nopti am visat ca a dat masina peste mine deci. fundita?