| Roxanna_2557 a întrebat:

Hei...sad
Am si eu o problema.
Imi place de un baiat de vreun an si ceva.de vreo luna a inceput sa ma bage in seama in fiecare seara pe mess. vbim mult si uneori pune intrebari despre fostele mele relatii, despre cum vad eu o relatie etc. S-a despartit de ceva luni de fosta sa iubita. odata mi-a zis ca ea a fost singura fata la care a tinut si tot cu ea va fi... acum imi zice ca nu mai vrea sa se impace cu ea. uneori face paralele intre mine si ea...
Mi-am facut curaj si i-am spus ce simteam(si inca simt pentru el).
Mi-a spus ca si el ma placea de vreun an de zile.si cam atat... apoi am trecut la alt subiect.
Stiu ca e complicat. dar nu stiu ce sa fac... intr-un fel ma cam chinui pentru ca il plac mult si as vrea sa fiu cu el. Insista foarte mult sa ma mut cu el in aceeasi clasa, mereu ma intreaba de acest lucru... mi-a dat de inteles ca ar vrea sa ma cunoasca mai bine dar nu tocmai acum pentru ca trece printr-o perioada mai naspa.
Merita sa pun atata suflet pentru el? sad

6 răspunsuri:
| candycarrie a răspuns:

Nu prea merita, pentru ca mi se pare ca nu stie ce vrea.si paralelele intre tine si ea sunt, din nou, aiurea. el trebuie sa te vada cum esti tu, nu cum esti ca fosta sau nu esti ca fosta. daca vrea sa va cunoasteti mai bine atunci asa sa faca, nu sa dea inapoi.eu zic ca atunci cand isi da interesul sa te cunoasca si sa stea cu tine si vezi ca te place pe bune, atunci te poti gandi la o relatie cu el.pana atunci eu zic sa nu iti bati capul.>big grin

| g00dg1rl a răspuns:

Nu inteleg de ce ar trebui sa te muti cu el in clasa, sau asta ii conditia ca sa fii cu el? nu puteti fi impreuna daca nu esti cu el in clasa? iar daca ti-a spus ca trece printr-o perioada mai naspa poate vrea sa te cunoasca numai ca si amica, nu ii sigur ca dupa ce isi revine va dori sa fie cu tine.Decizia iti apartine, pentru ca pe degeaba iti spunem noi ca sa il uiti sau sa fii cu el, tot tu va trebui sa te hotarasti ce iti doresti. Daca crezi ca merita sa astepti dupa el apoi asteapta dar intre timp gaseste-ti si alte ocupatii ca doar o viata ai happy

| NiceBaby a răspuns:

Eu teash sfatui sa nu te mutsi pina nu va lua o decizie concreta si nu o va uita pe cealalta!

| lavinutsa a răspuns:

Ei bine te muti cu el in clasa...si daca te desparti? si ramai cu inima franta, il vezi in fiecare zi... daca m-ai sta si cu tine in banca e inevitabil, si cf te muti iar in clasa ta?! adica o sa suferi, eu vb de despartire si tu nici nu ai inceput macar o rel. cu el, trebuie sa te gandesti si la consecinte

| Roxanna_2557 explică:

Am uitat sa specific.ca eu vroiam de mult sa ma mut in clasa aia.(si nu pentru el ci din cauza profilului). el s-a interesat pentru mine(daca mai sunt locuri). si acum ma intreaba mereu ce s-a mai rezolvat

| ela1986 a răspuns:

Partea buna din punctul meu de vedere este ca ai facut bine ca i-ai spus ca-l placi.Si ar fi bine sa nu incurci scoala cu dragostea, asa ca sfatul meu este mai bine sa nu te muti.Eu am fost indragostita de un coleg si tot cam ca tine am patit si intr-un final mi-am dat seama ca de fapt el juca un joc cu mine doar ca sa o faca geloasa pe fosta, asa ca ai grija sa nu faca si el la fel.In plus mi se pare dubios ca te placea de un an de zile dar nu te baga in seama doar ca avea prietena( e aiurea - daca iti place un om - il saluti, vorbesti cu el.chiar daca ai pe cineva.). Mai bine gandeste-te la tine si lasa-l trecutului.va aparea alt baiat cu siguranta care iti va fura inimawinking