| Adela765 a întrebat:

Hei,am si eu o problemă...îmi place de un băiat,e super drăguț, se comporta frumos cu mine si se înțelege bine cu familia...dar el vrea să ne afișam mai mult (sa punem poze pe fb,.)dar de fiecare dată când mă intraba cineva dacă am prieten sau e prietenul meu zic nu sau mă panichez și inventez vreun băiat.Relația noastră e mai mult secretă (știu mamă prietenii și niște rude.Problemă e ca mă panichez când mă întreabă cineva despre noi și mint (nu vreau să fiu în centrul atenției și am niște colegi cam fitosicare ar rade?)Ce să fac intr,-un fel m-am saturat să țin secret dar nu vreau să râdă cineva sau să vorbească.....chiar aș vrea niște sfaturi

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Deja l-ai dus sa iti cunoasca familia? halele maica sfanta tensiunea
halele maica sfanta lumea te intreaba de iubi si zici ca nu ai? sfinte aparane de moaste
de ce minti? suferi cumva de mitomanie?
cine sa rada cine sa vorbeasca? atata timp cat nu e urat cu spume nu vad problema ce atitudine, in locul lui ti-as da papucii

| corbulalbrosu a răspuns:

Cred ca esti printre putinele fete care au o asemenea parere despre o relatie de dragoste. Cum s-ar putea sa-ti fie rusine sa fii vazuta cu persoana iubita, iti dai seama de enormitatea si nonsensul unei astfel de comportament si gandiri. Esti de compatimit.

| Oana92 a răspuns:

Din moment ce stie si familia nu inteleg de ce sa tii relatia ascunsa. De obicei adolescnetii se tem de reactia familiei, nu de cea a colegilor. Lumea oricum vorbeste, ori ca ai prieten, ori ca n-ai. Si in fond de ce ai da tu explicatii altora?

Daca voi va intelegi bine, familia il accepta, totul e frumos, de ce sa nu spui lumii intregi asta?

| Lawliet14 a răspuns:

Lumea oricum te bafeste si daca sunteti cel mai dragut cuplu.