| me_1960 a întrebat:

Sunt in clasa a-9-a si am niste colegi de toata jena(NU toti). Intotdeauna au ceva de comentat nu doar despre mine,ci si despre altii.M-am saturat ca in timp ce eu incerc sa rezolv ceva la tabla, ei sa rada si sa se comporte ca niste copii de 2 ani. Vreau sa ma ajutati sa incerc sa-i fac sa inceteze, pentru ca nu se simte nimeni bine cand cineva rade de tine.Sa le dau replicalaughing.

Răspuns Câştigător
| DPaul a răspuns:

Pai si la mine e cam la fel...Dar eu aplic o metoda simpla dar care da rezultate.De obicei acei tipi fac asta pentru atentie. Daca nu ii bagi in seama vor comenta in continuare cateva minute apoi se vor simti jenati ca nimeni nu mai rade la glumele lor[proaste]. Deci nu ii baga in seama si se rezolva happy

4 răspunsuri:
| Bella03 a răspuns:

Raspunde'le cu aceiasi moneda laughing). eu stiu. Incearca sa le tii un discurs, sa fiti mai uniti, ca o clasa adevarata. Si eu te inteleg, am aceiasi clasa si de cate ori incercam sa le spun sa nu se mai comporte ca niste copilasi cateva zile arca erau pe alta planeta si dupa iar faceau aceleasi prostii. Ce sa le faci? asta e, viata merge mai departe. happy

| samur1 a răspuns:

Ignora-i! Continua sa inveti, nu-ti pune mintea cu toti prostii. Nepasarea ta ii va face sa inceteze curand. Practic sunt infantili, asta poti sa le-o zici; atat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vad ce problema ai putea avea tu cu ei sau ei cu tine.
Nu ii baga in seama. Unii sunt poate nedezvoltati complet la cap si sunt inca copii. Ignora-i si vor inceta.
Daca ei vad ca iti pasa de ce zic ei, si mai tare vor continua cu rautatile.
Nu le tine discurscuri, pentru ca ei se comporta asa cum au fost educati si nu pot fi schimbati.

| MauiStatue a răspuns:

Daca atata ii duce mintea. Vezi-ti de treaba ta, mai mult o sa ii intarati. O replica, doua de aici nu e de ajuns, trebuie sa le dai replici instantaneu.
Stii vorba aia "cine rade la urma, rade mai bine"