| BowWow a întrebat:

Hei! as dori sa va relatez pe scurt povestea mea : am aproape 15 ani si de catva timp plac un baiat.el a incercat acum cateva luni sa fie cu mine dar am zis nu pentru ca nu-l placeam,poate doar fizic,iar el vara trecuta a avut o scurta relatie cu o prietena de-a mea pe care a ranit-o. ca o descriere a lui : inalt,brunet,niste ochi negri mici si un zambet adorabil conturat de buze roz pline,detinand un fizic superb,nu foarte facut...iar cel moral :genul de tip linistit,timid,glumet, putin cam popular, ce a avut cateva prietene carora nu s-a temut sa le rupa inima.insa a avut si relatii serioase. varul meu este cel mai bun prieten al lui, prin intermediul lui si-a aratat interesul fata de mine. acum ceva timp i-a spus varului meu ca nu ar mai vrea prietena, ca sunt mai mica decat el (cu 2 ani, eu trec a 9a ). am iesit de cateva ori cu grupul lor,am discutat cu el, dar chestii generale, totusi il vad cum ma priveste... eu as vrea sa fim impreuna dar mi se pare penibil sa-l intreb acum.ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| crissyyo a răspuns:

Totul vine de la sine... zic s-astepti, daca si el e interesat de tine cu siguranta va incerca sa arate asta si tu va trebui sa raspunzi la acele apeluri. incearca sa va intalniti mai des, la inceput cu prietenii comuni( bine ar fi ca varul tau sa te sustina in treaba asta), apoi incetul cu incetul sa va apropiati iar de aici poti si singurica sa te descurci :* Baftaaaa :*:*

2 răspunsuri:
| CrazySoursD a răspuns:

Mai bine spune-i varului tau si el va incerca sa va apropie.Incearca si tu sa-l faci pe baiat sa-si dea seama ca-l placi, ia-l in brate, baga-l in seama, zambeste-i...cat mai evident, ca baietii nu prea se prind.bafta

| erema a răspuns:

Mituieşte-l pe vărul tău să pună o vorbă bună pentru tinelaughing