| inna07 a întrebat:

Hei! As vrea sa imi dati niste sfaturi. Imi place de un baiat pe care l-am vazut de cateva ori in fata blocului...si cred ca si el ma place deoarece mereu se uita la mine... Cum as putea sa ma bag in seama, ca sa ne cunoastem mai bine?
Funda pentru cel mai bun raspuns happy

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Baga-te in vorba cu el, sau roaga o prietena comuna sa va faca cunostinta.
Succes!

| stresat a răspuns:

Pur si simplu intreaba-l daca locuieste in bloc pentru ca nu l-ai vazut prea des. De acolo vedeti voi despre ce mai vorbiti. Conteaza sa intri in vorba cu el.

| UsersBoss a răspuns:

Prima data inventezi un motiv cum ar fi sa il intrebi cat e ceasul si apoi il intrebi cum il chema si facei cunostinta si apoi vezi daca lui chiar ii place de tine. Sper ca te-am ajutatwinking!

| Ctmfresh28 a răspuns:

Pai poate cand il vezi urmatoarea data e cu un rieten/prietena de a ta si vorbesti cu prietenu/prietena ta si il intrebi ce face?

Sper ca te-am ajutat.

| PsychoScream a răspuns:

Pur si simplu abordeazal incet ca sa nu creada ca esti vreo disperata sau cine stie celaughing sa mai fii cu 2 prietene sau cu 1 etc stii in grup te simti mai bine... radeti glume chestii baga-l in seama si pe el... si cand aveti ocazia tragel undeva sa fiti voi 2 singuri si acolo il poti intreba daca simte ceva pentru tinehappy nu pot sa-ti zic decat Bafta!happy

| smokehearb a răspuns:

Pai daca si el te place ar trebui sa faca el primul pas,,,, eu asa as face,,,, simplu,, daca nu face asta du-te si vb cu el dar nu ii zice din prima ca il placi

| cola496 a răspuns:

Abordeaza-l pur si simplu. Nu ai nimic de pierdut. Lasa timidatea si emotiile si du-te si cucereste-l fara frica!