| nick001 a întrebat:

Salutari la toti membrii TPU. Am o intrebare careia nu reusesc sa ii dau de cap singur.

Imi place de o fata de pe facebook, pe care o am la prieteni, dar in realitate nu ne-am intalnit niciodata. Nu am vorbit cu ea nici pe facebook.
As vrea sa o invit la o intalnire si nu prea stiu cum sa procedez. M-ati putea ajuta?

Dau funda! big grin

Răspuns Câştigător
| AncaAncutza a răspuns:

Pai eu zic ca daca iti place de ea trebuie ca mai intai sa o bagi in seama, sa ii vorbesti frumos, sa fi cat mai natural si dupa ce credeti voi ca suntetimpregatiti iesiti undeva:*:*poppp... sper ca te-am ajutat... daca nu intreaba-ma mai multe!?!?:*

5 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

O abordezi frumos şi propune-i să iasă la celebrul suc.
Vorbeşte cu ea o perioadă de timp şi când crezi că are o părere bună despre tine o inviţi la suc.

Succes.

| BlakeLively a răspuns:

Aveti prieteni comuni mai apropiati? Daca da, suna-i, cheama 2, 3 si pe ea, imprieteniti-va, si poate o sa iesiti singuri data viitoare. Ori poti sa vorbesti mai intai cu ea pe facebook, si apoi sa iesiti, pentru ca daca o 'abordezi' asa direct s-ar putea sa se 'sperie'.
Bafta!

| suntZeu a răspuns:

Prietene,sansele sa fi exercutat din scurt sunt de minim 80% si eu unul ii consider pe cei care agata pe fb penibili, dar in fine... spune-i simplu ce vrei si asta e, mai mult n-am cu ce sa te ajut

| nick001 explică (pentru suntZeu):

Nu am spus ca vreau sa o agat pe facebook, am vrut doar sa stiu niste pareri despre cum sa o invit undeva unde sa vorbim.

| Dovahkin20 a răspuns:

Frate.e ciudat sa nu o cunosti in realitate dar sa vb cu ea pe facebook! Ma rog. Daca sunteti din acelasi oras sau judet este ok. Abordeaz-o frumos. Vorbeste cateva zile cu ea apoi propune-i sa iesiti la un suc.Nu fii timid! Nu le place asta mai alesc ca nu te cunoaste.App zi-mi si mie cum o cheama laughing