| GotenKs18 a întrebat:

Hei as vrea sa obtin niste raspunsuri s-au pareri in legatura cu nelamuririle mele.Am incercat sa fac sex de 2 ori cu prietena mea pana acum doar ca nu am reusit inca.Tin sa mentionez ca ea este virgina iar pana acum am avut contacte sexuale doar cu fete care nu mai erau.Ea este prima fata virgina din viata mea si totusi sunt la inceput de drum.De fiecare data preludiul nostru a fost foarte lung, in jur de 30-40 minute ( este destul de mult nu-i asa?) iar cand am crezut ca si ea e pregatita am pus prezervativul si am incercat sa "intru" dar de fiecare data ea a spus ca o doare si mereu m-am oprit.Problema ar fi in legatura cu erectia mea, deoarece in timpul preludiului pot avea 2-3 erectii destul de lungi fara nici o problema iar inainte de punerea prezervativului pot aduce erectia la 95% pana la 100%, nici o problema pana aici, dar dupa punerea prezervativului ( pentru ca nu am curaj fara din diferite motive ) incerc penetrarea dar la lovesc de "ma doare" si ma opresc, iar dupa 2-3 incercari erectia mea dispare.Tin sa mentionez ca ma pot masturba o perioada destul de lunga fara nici o tulburare sau ezitare a erectiei si mai tin sa mentionez ca de fiecare data cand am facut sex nu am avut nici o problema ( pana acum preludiul cu celelalte fete a fost scurt iar contactul a decurs normal nu am avut nici o ezitare a erectiei).A-s da vina in primul rand pe preludiul foarte lung ( s-au cel putin asa cred eu ca e ), un al 2-lea factor cred ca este prezervativul care diminueaza placerea si cred ca implicit fara contact erectia se micsoreaza pana dispare si cred si oboseala acumulata in timpul preludiului ar fi un alt factor.A-s dori niste raspunsuri de la cineva care a trecut prin asa ceva sau care cunoaste problema pentru ca nu cred ca sunt singurul caruia i se intampla asta.Si a-s dori sfaturi utile fara "mergi la doctor" pentru ca dorctorul e ultimul la care vrea sa apelez.Am mai citit cateva chestii legate de erectie si m-am cam speriat dar nu cred ca ma aflu printre ghinionisti tinand cont ca pana acum nu au fost probleme.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

In primul rand chestia cu prezervativul e un mit, nu diminueaza asa de mult placerea. In al2lea rand e normal sa o doara pentru ca e virgina.Foloseste lubrifiant si nu o va mai durea asa de tare.

Nu cred ca problema e la tine, desi e posibil sa fie si emotiile de vina. Eu cred ca esti dezamagit si te lasi bagubas si atunci cedeaza si "obiectul muncii". Incearca cu lubrifiant si vezi daca o mai doare asa de tare, poate reusiti sa treceti mai departe. Bafta!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Preludiul e mult prea lung si va inhiba pe amandoi. Prezervativul nu e o problema reala (poate doar psihologica). Folositi lubrifiant pentru usurarea penetrarii. Si convinge-te ca partenera ta te doreste cu adevarat. Normal ca o doar la dezvirginare, dar daca vrea cu adevarat sa faceti dragoste, nu te va opri din cauza asta.

| Azµre a răspuns:

E o problemă psihologică nimic mai mult, trebuie discutat cu partenera mai mult despre asta, să numai fiți timizi.

| IFAA a răspuns:

Poate nu e pregatita.