| StigmatA a întrebat:

Salutare TPU,
Am si eu o problema careia nu i-am dat importanta, pana cand am realizat ca poate fi o problema destul de mare.
De fiecare data cand sunt cu o fata in pat si urmeaza sa fac sex cu ea ( sau o ating in zonele intime) incep sa tremur necontrolat.
O alta problema ar fi faptul ca nu am erectie inainte de inceperea actului sexual.
Sunt cu o fata de o luna, si am facut sex cu ea de 2 ori ( prima data a fost destul de scurt actul, iar a 2a oara a tinut ceva mai mult pana cand mi-a disparut erectia).
Acum ar fi fost pentru a 3a oara cand as fii putut sa fac dragoste cu ea, numai ca, nu am avut erectie.
Va rog frumos sa imi raspundeti si sa imi dati un sfat ceva ca sunt innebunit.
Mentionez ca problemele acestea le am cu orice fata care ma culc.

Multumesc
Dau funda celui care imi da cel mai potrivit raspuns.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu te speria,esti in faza incipienta a vietii tale sexuale.
Emotiile,lunga asteptare,contextul nou,lucrurile noi pe care trebuie sa le faci,teama ta fireasca sa nu cumva sa gresesti undeva,toate au pus stapanire pe un colt din mintea ta si se rasfrang in corpul tau,in momentul in care esti pus in situatia sa faci dragoste.
Ca sa intelegi,o sa-ti fac o mica comparatie.
Ti s-a intamplat vreodata sa-ti fie foame si mancarea sa nu fie gata? Sa fii nevoit sa astepti,sa vezi cum se pregateste mancarea,sa simti mirosul aromitor,dar sa trebuiasca sa astepti?
Banuiesc ca toti am patit asta.
Si n-ai simtit ca incepi usor sa tremuri si sa ametesti atat de la foame cat si de la asteptare?
Si,da,cand,in sfarsit a fost gata mancarea,ai mancat de foame,dar nu ai reusit sa savurezi mai nimic,din cauza grabei si a nerabdarii initiale?
Si e vorba aici,de un simplu pranz precedat de o foame teribila.
Gandeste-te ca din punct de vedere sexual,tu esti flamand de-o viata!
Acum,mancarea e gata,te asteapta,dar emotiile si nerabdarea iti rapesc bucuria sa savurezi,doar te poti satura,absent cumva de la propriul festin!
Sfatul meu este sa mergi la un medic sexolog, eventual la un psiholog, trebuie sa iesi din incordarea care a pus stapanire pe tine si sa te relaxezi.
Problema ta nu e organica, totul e in mintea ta si cu un ajutor destul de usor, totul va merge bine!

14 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Incearca sa nu te exciti prea tare lasi totul in mintea ta si te apuci de ceea ce faci big grin usor usor vei invata si vei capata experienta

| doc69 a răspuns:

Consulta un medic androlog... poti sa ai o cauza fizica. dupa eliminarea acestei ipoteze mergi la un psiholog clinician atestat pentru o terapie conforma cu reactiile tale.sunt solutii nu te teme.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Acel tremurat nu il ai numai tu ca "incepator" cum sustin altii, nu dam nume ca stim noi cine laughing il ai din cauza placerii si eu ma manifest la fel, tremur din toate "balamalele", unele fete se mai sperie
2. Aici trebuie sa intreb ceva, daca vezi o imagine (foto nu film) erotica porno, ai erectie? de regula la un barbat nu trebuie sa i se ridice steagul la prima adiere de vant, trebuie sa fie un vant mai aprig daca ma intelegi ce vreau sa zic ( adica trebuie un pic de incalzire, preludiu )
3. Aici dau dreptate stimabilei domnisoare greece 12, adica esti la inceputul carierei sexuale
Nu ai teama de ce ti se intampla esti pe cat se poate de normal, ai grija la igiena si protectiewinking

| StigmatA explică (pentru anonim_4396):

Daca imi dai o poza nud...sansele sunt foarte mici sa am erectie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru StigmatA):

Esti foarte normal omule, pe parcurs te perfectionezi

| PsihinG a răspuns:

Nu te speria, dupa cum a spus si greece, totul e in mintea ta. Incearca sa te calmezi inainte de actul in sine. Vorbeste cu partenera ta spune-i sa fie tandra si rabdatoare, prelungiti preludiul. Daca erectia nu este la maxim strange penisul pentru a-i mari presiunea si nu te opri in timpul actului sexual. Oricum primul nr va fi scurt. La al 2-lea numar, emotiile nu vor mai fi asa mari si atunci te vei bucura mai mult. Bafta

| StigmatA explică:

Mentionez ca am 21 de ani si mi-am inceput viata sexuala de curand

| vasile911 a răspuns:

Eu am folosit Porn Propills. Sunt niste pastile care ajuta la disfunctii sexuale, dar eu l-am luat pentru erectie slaba. In Romania au site la adresa http://pornpropills.ro/

| Reality91 a răspuns:

Cred ca ai probleme in ati controla emotiile, ar trebui sa te relaxezi si sa ei asta ca ceva normal.

| old22 a răspuns:

Fa-ti un control sa nu suferi de EJACULARE PRECOCE.
Sau cumapara STUD 100 este uun spray.

| StigmatA explică (pentru old22):

Adica?

| anonim_4396 a răspuns (pentru old22):

tu de colo, mare invatat ai iesit pe portile maternitatii