| MiaNaughtyHopes a întrebat:

Hei! Ati fost vreodata in situatia in care sa va placa de cineva, iar el/ea sa nu simta la fel? Cum ati reusit sa-l/o uitati? Sunt si intr-o situatie aseamanatoare.Plac un baiat care o place pe prietena,dar ea este deja intr-o relatie.El este si genul mai prietenos,ia mereu fetele in brate, le pupa etc dar si cu mine s-a comportat destul de frumos dar mi-am dat seama ca au fost doar gesturi de prietenie. Face parte din grupul nostru de prieteni si cand iesim in oras mai vine si el.Am inceput sa nu mai simt nimic pentru el,dar uneori cand il vad, sentimentele revin.Cum as putea sa uit ceea ce simt pentru el,vreau doar sa fim prieteni,sa nu mai intervina si alte sentimente. Daca stau mai suparata,retrasa si nu-l bag in seama vine si ma ia in brate, ma intreaba ce am.Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Dar e o chestie atat de simpla...
De ce sa ne complicam mereu viata? Crezi ca merita?
Lasa-l uita-l sterge-l definitiv. Daca nu ti-a raspuns niciodata cu acelasi sentimente atunci "lupti" singura si o sa ajungi rau.
Sunt o multime de baieti care te-ar putea avea. Nu ii poti impune cuiva sa te iubeasca/placa. Toata chestia asta vine din suflet, (uneori) nu reusim sa o controlam.

| gingergirl1 a răspuns:

Deci in situatia asta am fost si eu! Sincer laughing
Acum vreo doi an, sau 1 an jumate,pentru ca am facut un an "de cand nu-l mai plac"hee hee
Mi-a placut de un baiat(am tinut foarte mult la el)-cred ca la el am tinut cel mai mult thinking
Ma rog,la inceput se comporta ok cu mine, mai vorbeam, ne priveam mereu(neh, ca la. orice inceput laughing
In fine pana a aflat ca il plac (si aici e alta poveste, a aflat de la PRIETENA MEA CEA MAI BUNA, cu care s-a si sarutat de 10000 de ori la o petrecere si a lasat-o pe urma cu ochii in soare laughing)
In fine, cand a aflat a inceput sa ma injure, sa se uite urat la mine si etc straight face cu totul ca practic nu i-am facut nimic ...si de atunci am ajuns sa-l urasc din tot sufleţelu' meu laughing Nu chiar dar incercam pur si simplu sa-l uit, a fost o perioada cand iar imi umblau ochii dupa el, pana am cunoscut un alt dobitoc laughing (aici e o alta poveste lungaaa.si foarte frumoasa puppy dog eyes dar...nu mai conteaza,acum mi-am dat seama cine e cu adevarat sad
Ma rog,revenim la subiect laughing Chiar si acum cand trec pe langa el, imi amintesc de tot si incepe inimioara sa bata mai tare laughing Practic el nu mai are nimic cu mine, eu de ce as avea?
Daca ma intrebi acum nici nu mai stiu ce sa simt laughing
Eu te. sfatuies sa "listen to you heart" laughinghee hee
Dupa spusele tale e un gen de "fustangiu" dar poate ca te place, de ce nu ii spui? Daca tot e prieten cu tine, prinde-l odata singur si intreaba-l, nu mai pierde vremeawinking
Succes big grin
P.S : nu prea poti uita pe cineva asa usor sad

| girlpoisson555 a răspuns:

Am o părere ciudată față de o relație cu o persoană din grupul de prieteni, deoarece eu nu cred in dragostea de după prietenie si nici în prietenia de după dragoste. Sentimentele care vin și trec cred eu că nu sunt bine conturate, adică ție îți place de el și atât, nu e vorba de faptul că ești îndrăgostită de el. Ce ar trebui să faci cred ca aici ai tu răspunsul, deoarece noi poate-ți dăm răspunsuri greșite și răspunsul corect în primul rând se află în sufletul tău. happy. Cum poți să uiți? Inimii nu îi poți porunci, sau mă rog, setimentelor. Eventual încearcă să ieși cu altcineva dacă te ajută. Dar dat fiind faptul că o să îl vezi ori de câte ori vei ieși cu grupul de prieteni. îți va fi greuț. Ideea e că tu știi ce vrei de fapt. Noi putem zice fă aia fă cealaltă, tu trebuie să faci ca tine, nu ca noi. Multă baftă! :*

| Immortal69 a răspuns:

Daca chiar il placi incearca sa comunici mai mult cu el, poate sa va indragosti si el de tine, sau daca nu incearca sa-l eviti si sa faci alte activitati, succes.

| konon a răspuns:

Mda. pur si simplu nu te mai gandesti la el-ea iti ocupi creierul cu altceva. Il eviti sa te vezi cu el.