| MiaNaughtyHopes a întrebat:

Hei! Ati fost vreodata in situatia in care sa va placa de cineva, iar el/ea sa nu simta la fel? Cum ati reusit sa-l/o uitati? Sunt si intr-o situatie aseamanatoare.Plac un baiat care o place pe prietena,dar ea este deja intr-o relatie.El este si genul mai prietenos, ia mereu fetele in brate, le pupa etc dar si cu mine s-a comportat destul de frumos dar mi-am dat seama ca au fost doar gesturi de prietenie. Face parte din grupul nostru de prieteni si cand iesim in oras mai vine si el.Am inceput sa nu mai simt nimic pentru el, dar uneori cand il vad, sentimentele revin.Cum as putea sa uit ceea ce simt pentru el,vreau doar sa fim prieteni,sa nu mai intervina si alte sentimente. Daca stau mai suparata, retrasa si nu-l bag in seama vine si ma ia in brate, ma intreaba ce am.Ce ar trebui sa fac?

1 răspuns:
| LoVeLe a răspuns:

Nu poti sa fi nesimtita si sa nu il bagi in seama. Comporta-te frumos cu el..Nu ai cum sa il uiti. Asta e iubirea sad De obicei, daca uiti pe cineva este pentru ca apare o noua persoana in viata ta