| sabylove a întrebat:

Este un baiat care il cunosc de 2 - 3 ani...si de cand l-am cunoscut imi place. Dar nu am curaj sa ii zic nici odata.PT ca nu stiu daca si el ma place si daca zice nu dupa mi-ar fi un pic rusine sa mai dau fata in fata cu el.Am id lui, il vad mereu afara vorbim suntem prieteni buni.De o luna a aparut o fata noua in grupul nostru de prieteni si ea se pune la el in brate, il pupa pe fata iar el nu o refuza. Ce sa fac sa ii zic sau sa o las balta? Cum sa ii zic?
DAU fundita

Răspuns Câştigător
| mamasita95 a răspuns:

Am patit`o si eu dar la mine a fost mult mai complicata povestea in fne. nu conteaza asta. eu zic sa te duci sa-i spui in fata ca il placi nu ai nimic de pierdut de cat sa iti ascunzi sentimentele mai bine ii spui si poate simte si el la fel si iese ceva frumos. eu asa am facut si mi-a iesit

incearca. bafta!

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Penibila rau fata aiastraight face
Daca in 2 ani de zile nu ti-a dat de inteles ca te place e putin posibil sa o faca acum. Dar pana la urma sunteti buni prieteni si cam stii ce preferinte are in materie de fete. Poti sa ii zici mai in gluma mai in serios ca ti-ar placea un tip ca elwinking

| monique a răspuns:

Depinde cat de mult iti place de el. Daca te atrage doar asa, lasa-o balta, ca deja e interesat de cealalta fata (desi probabil doar sexual). Daca il iubesti tare merita sa lupti: o schimbare de look care sa-ti dea mai multa incredere, petrece mai mult timp cu el, atinge-l din greseala sau pe motiv ca are o geana pe fata, zambeste-i, arata-te un pic geloasa fata de fata noua, si vezi cum raspunde. Poate te place si el, dar crede ca nu vrei mai mult. Eventual roaga-l sa te ajute la teme intre patru ochi, sau sa cumperi ceva fratelui/verisorului etc.