| ALM2000RO a întrebat:

Hei băieți, cât durează masturbarea până ejaculați? La un p0rno bun se presupune că ejaculăm mai repede decât la unul slab, care nu ne atrage?
Eu sunt băiat de 23 ani, virgin, singur și cel mai probabil asexual (cel puțin dpdv psihologic așa sunt de mai mult timp) și mă masturbez în medie la 7-10 zile, dar îmi dau drumul la 5-10 minute maxim. E normal să mă țină atât de puțin? Pe vremuri în adolescență când am început să-mi dau laba (pe la 14-15 ani) mă ținea și câte 30 min la începuturi fără probleme (apoi durata cât mă puteam ține a început, treptat, să scadă). Iar frecvența mulți ani o fost de o labă la 2-3 zile. De un an jumate am reușit să ajung la o labă la 7-10 zile și nu mai pot să mă țin mai mult de 5-10 min plus că nici plăcerea nu mai e așa puternică. Adică a devenit banal și plictisitor și cred că aș putea să mă uit la filme xxx și să mi-o dau și mai rar de 10 zile, că nu prea mai simt nevoia de masturbare. Efectiv o fac mai mult din plictiseală și din obișnuință, nu ca să-mi provoc plăcere și nici ca să evit stresul. Adică aș putea rezista foarte mult și foarte bine dacă situația o impune (cum ar fi o plecare mai lungă undeva și să n-am timp de asta).
Credeți că ar trebui să mă las cu totul de labă, din moment ce nu mai îmi provoacă plăcere? Adică să trăiesc ca un asexual 100% (deci nu doar psihologic, cum sunt acum)?
Sau ar trebui să continui să-mi dau laba? Dacă răspunsul aici este da, atunci ar trebui să păstrez frecvența actuală?
Care ar fi secretul să mă țină mai mult și să am din nou plăcere puternică când ejaculez? Oare sunt creme pentru așa ceva? Sau e bună viagra pentru potență în cazul masturbării? Ce ziceți, dacă mă masturbez fără a viziona p0rno, oare mă voi ține mai mult și voi avea o plăcere (mai) intensă?
-Mircea-

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

De obicei lumea se precipita in ce priveste durata erectiei intr-o partida de sex.Asa doar tu cu tine, nu cred ca are sens sa iti faci griji cat te tine.Nu denota nimic, nu are treaba cu sanatatea, ci fiecare e diferit.

https://www.askmen.com/......ulate.html

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Crezi ca esti asexual pentru ca ai ceva probleme psihice si de socializare.
Uite o alta intrebarea de-a ta.

https://www.tpu.ro/......-punct-si/

| dullcat a răspuns:

Buna.Din plictiseala sau obisnuita poti ajunge in scenariul in care nu simti nimic cand ai o femeie in fata ta, pe viu.Masturbarea are multe beneficii, dar normal ar fi sa apelezi la ea doar atunci cand simti nevoia.

| ALM2000RO explică (pentru dullcat):

Păi nu voi fi niciodată în scenariul în care să am o femeie în fața mea, pe viu. Sunt asexual, am zis în postare, nu îmi doresc pentru nimic în lume sex și nici iubită (și nici nu sunt în stare să am parte de așa ceva vreodată). Prefer să rămân la labă pe viață.
Nevoia o simt rar, adică mi-aș da la mult mai mult de 10 zile, și mi-o dau mai mult din obișnuință și plictiseală decât din nevoie. Dacă ar fi strict după nevoie, foarte rar s-ar întâmpla să mă mai masturbez...

| Marius22222222222 a răspuns (pentru dullcat):

Aici sunt de acord.ca tio dai 2 min sau 30 tot aia e

| dullcat a răspuns (pentru ALM2000RO):

De obicei lumea se precipita in ce priveste durata erectiei intr-o partida de sex.Asa doar tu cu tine, nu cred ca are sens sa iti faci griji cat te tine.Nu denota nimic, nu are treaba cu sanatatea, ci fiecare e diferit.

https://www.askmen.com/......ulate.html

| anonim3248 a răspuns:

Și sex dacă faci peste 15 minute deja te ia somnul.

| anonim3248 a răspuns:

Masturbarea nu e plăcere cum e sexul.

| anonim3248 a răspuns (pentru anonim3248):

Este mult 15 minute să te masturbezi.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Stai asa. Zici ca esti asexual.Asta inseamna ca nu ar trebui sa simti atractie sexuala deloc. Ceva nu e ok aici.

| ALM2000RO explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

Ce legătură au masturbarea cu atracția sexuală? Una-i una, alta-i alta!
Nu am niciun fel de dorință, atracție sau interes pentru sex, ci doar dorința de a mă mai masturba și eu din când în când!

| Sistemulxxl a răspuns:

,Credeți că ar trebui să mă las cu totul de labă, din moment ce nu mai îmi provoacă plăcere? ''
Cand stii sa o faci asa bine e pacat sa te lasi. Ptr noutate ar trebui sa-ti cumperi un dilo si sa-i indesi in fund inainte de a incepe laba.

| Sistemulxxl a răspuns:

,Credeți că ar trebui să mă las cu totul de labă, din moment ce nu mai îmi provoacă plăcere?''
Nu! In nici un caz! Poti infiinta clubul labarilor cu tine presedinte.

| Andreiuron a răspuns:

E bine sa faci laba ca scade sansele de cancer de prostata, dar la altceva nu ajuta. Ca sa rezisti mai mult cu cineva in pat poti schimba pozitia, iar cand faci laba mai faci cate o oprire (sa zicem ca nu ti place o parte din video si o freci mai incet sau deloc). Placerii nu i poti face nimic. Daca iti place, iti place. Daca nu, nu. Cred ca s ar simti mai bine daca ai face o cu o femeie. Poti incerca publi24 pentru aventuri de o ora sau mai mult. Costa, dar poate te ajuta. Noroc!

| STMid a răspuns:

Strangul la gat e cea mai buna solutie crede-ma. Si eu am folosit-o. Acum ma joc sah cu dracu