| lolylolypops a întrebat:

Hei buna!
Am o intrebare!
Cum il fac pe fostul meu iubit sa nu mai fie timid cu mine si sa poate sa aiba curajul sa ma intrebe daca vreau sa ne impacam daca el spune asta tuturor prietenilor si nu are curajul sa-mi spuna mie?
I-am dat mesaje si nu raspunde la ele,am incercat sa-l sun si daca imi raspunde vocea ii tremura si mereu tergiverseaza spunand ca are treaba si ca ma suna mai tarziu dar nu o face, ii roaga pe toti prietenii lui sa vorbeasca cu mine dar eu l-am refuzat si l-am parasit data trecuta si de-asta e timid.
Ce sa fac? Cum sa il fac sa aiba mai mult tupeu?

Răspuns Câştigător
| Linguritza a răspuns:

Fa tu pasul sa te impaci, cu el si usor usor in timpul relatiei stai de vorba cu el si incearca sa ii ridici moralul. Mie nu pare ca este timid, ci doar are moralul prea jos.

| lolylolypops explică (pentru Linguritza):

Da dar ce sa-i spun pentru ca eu am crezut ca vrea sa-si bata joc de mine sa-mi dea o lectie dar el...Si saptamana trecuta l-am refuzat cand m-a intrebat de 8 ori si apoi l-am sunat si a zis ca are treaba si ca ma suna mai tarziu si nu a facut asa.Cum sa-i spun? Ce sa fac?
Dau funda, dar te rog, spune-mi si tu ce crezi ca ar trebui sa fac!

9 răspunsuri:
| Linguritza a răspuns:

Daca nu incearca sa vorbesti cu unul dintre prieteni, ca sa il faca el pe acest fost prieten al tau, sa il imbarbateze si sa il convinga sa faca el primul pas. Este mai usor asa, dar depinde de baiat, cat de multa influenta are asupra lui. Daca el va auzi de la un baiat, ca si cum ar fi auzit, dar tu ai spus baiatului respectiv, ca tu vrei sa te impace inapoi cu el, atunci ii va creste moralul si se va imbarbata si prinde curaj totodata.

| claaau a răspuns:

Sa-i dai un maxim si sa-i sucesti mintile asa fel incat sa-si dea seama ca e o greseala ca te-o pierdut si ca trebuie sa va impacati, ceva gen: sa te pui cu un fost iubit sau sa vorbesti cu el sau cu alt baiat asa la vedere incat sa observe si el si atunci intervine orgoliul lui si o sa renunte la el si o sa te caute(am trecut eu prin gen si eu am cautat-o)

| Larisssaa a răspuns:

Bună.
Fă tu primul pas. Dacă el nu are curaj şi tu încă îl mai iubeşti, întreabăl tu. Nu te costă nimic.
Baftă.

| Nelamuritul a răspuns:

Suna-l sau intalnestete cu el si spune-i daca vrea sa va impacati, ca n-are de ce sa fie timid si ca nu razi de el sau faci misto.Si daca nu mere zi tu lui ca vrei sa te impaci daca vrei.

| GăbițuGabriel a răspuns:

Buna, uite ce iti spun sa faciwinking nu stiu cum faceti sa va intalniti, cand va vedeti fata'n fata ii spui doar "buna" si te duci direct la el si il saruti.winking Asta doar daca tu il iubesti si el la fel.winking

| lolylolypops explică (pentru GăbițuGabriel):

Uite imi pare rau, ca nu am putut sa-ti dau funda dar te rog sa fii atent la intrebarile mele pentru ca mi-a placut mult raspunsul tau, si cred ca asa o sa fac, doar ca eu am dat funda inainte sa iti citesc raspunsul, daca imi mai dai sfaturi la o alta intrebare promit fundita! 1

| GăbițuGabriel a răspuns (pentru lolylolypops):

Ok, mersi :*

| Saphir100 a răspuns:

Cand il intalnesti fa tu primul pas daca vrei sa te impaci cu el, nu astepta intr-o buna zi ti-ar putea parea rau ca n-ai facut-o.