| lencikk a întrebat:

Care e poveste voastra de dragoste?

19 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, totul a inceput in urma cu 3 ani, eu aveam atunci 13 ani... m-am indragostit la prima vedere de un baiat in varsta de 18 ani. El era genul de baiat mai vagabond, nu tocmai cuminte, facea numai prostiilaughing...eu mergeam des pe str lui mai degraba sa il vad pe el decat la prietenele melehee hee, el se dadea la mine, se dadea si la altele dar cu mine era mai special, caci ma conducea acasa, ma lua in brate, ma pupacea de cate ori avea ocazia, dar eu nu il credeam ca ii place de mine desi mi-a zis-o ca stiam ca e vagabond si ca nu are cum sa tina el la mine, mi-a cerut prietenia dar nu am acceptat desi muream dupa el.In fine, el apoi a plecat in strainatate si tot vinea si pleca la cateva luni, mereu cand venea ma cauta dar din pacate nu a fost intre noi o relatie, desi el mi-a dat primul sarut intr-o seara cand m-a condus acasahappy. Ma tot suna cand era plecat, imi spunea ca vrea sa fie cu mine cand vine dar stiam ca sunt doar vorbe in vant.Si asa tot a mers treaba timp de 2 ani, timp in care el tot venea si pleca, iar eu am mai avut cativa prieteni.Pana cand a venit acasa de tot, asta fiind in august 2008.Atunci m-a cautat si pana la urma am acceptat sa fiu cu el dupa 2 ani.Credeam ca umbla cu mine doar la vrajeala, dar nu a fost asa.Am fost cu el un an apoi ne-am despartit de cateva ori, dar pana la urma tot impreuna am ajuns sa fim, ne-am impacat chiar de craciunul acesta.Acum ne intelegem ff bine si nu il dau pe niciunu.Eu am 16 ani iar el are 21, chiar daca au existat mai multe probleme intre noi, le-am dat uitarii si am decis sa o luam de la capat. El el prima si ultima mea iubire pana acum!

| Razvan a răspuns:

Http://www.tpu.ro/dragoste-si-sex/care-e-povestea-ta-de-dragoste-8/
A mea nu e prea intresanta ca s-o tastez;)

| Alisa a răspuns:

Pai am 18 ani si el are 22.ne-am cunoscut acum 4 luni prin intermediul unei prietene.ne-am vazut de 2-3 ori, plus ca vorbeam f mult la telefon si el mi-a spus ca vrea sa fiu viitoarea lui prietena. eu i-am zis ca sa ne mai vedem de 2-3 ori si apoi. l-am adus acasa sa il cunoasca si ai mei.mama mi-a facut scandal ca nu il place, ca nu e de mine, ca lucreaza in constructii si nu am niciun viitor alaturi de el si plus ca e urat. m-am certat rau cu ea, mi-a tras si cateva palme, etc. eu am continuat sa vb cu el si i-am explicat care e situatia, avand in vedere ca el e primul meu prieten. si mi-a spus ca nu renunta la mine si asa si e. face multe sacrificii. trebuie sa ne vedem pe ascund pentru ca mama nu il accepta si mi-a spus clar ca daca ma vad cu el ma da afara din casa, si nu as avea unde sa merg, pentru ca depind de ea. imi e frica sa nu afle dar el e alaturi de mine si ma protejeaza. impreuna trecem peste tot. cam asta e. happy

| Hmmmm a răspuns:

P a mea o stii deja asa ca nu ma obosesc sa mai sriu si aii inca o databig grintongue

| User a răspuns:

Scrii vreun roman? sau?

| Leea1234 a răspuns:

A fost odata ca niciodata, doi vecini (el mai mare cu 6 ani ca ea)care nu s-au suportat niciodata!
ea il credea "moldovean inganfat!"iar el pe ea "mucoasa rasfatata".
pana cand intr-o zi de toamna, dupa ce trecusera niste ani, iar "inganfatul"terminase armata, si "mucoasa "intrase la liceu
el o invita pe ea la o plimbare cu masina!
hai cu mine, sa-mi i-au electromotorul de la reparat!
ea a acceptat, fara sa stie ca din acel moment, va incepe povestea ei de dragoste...
au trecut cateva luni, in care "inganfatul "si "mucoasa"devenisera buni amici, chiar foarte buni!
intr-o seara de feb,"inganfatul"care avea 21 ani ii spune "mucoasei"(care avea 15 ani)
vrei sa fi sotia mea?
"mucoasa"care era destul de verde si cu capul in nori i-a raspuns cu vazuse ea in telenovele :
sa ma mai gandesc!
el, care era totusi m-ai copt ca ea, i-a spus foarte serios:
ai grija ce raspuns final imi vei da, ca alta data iti vei dorii sa sa-ti mai adresez aceasta intrebare, si nu o voi mai face!
raspunsul final a-l fetei a fost "nu!"(la 15 ani, ma dezmostenea tata!)
dar a inceput o frumoasa poveste de dragoste...care continua si acum!
dupa 4 ani de prietenie, ei s-au casatorit, dar fara ca el sa ii mai adreseze intrebarea cu pricina!
a venit cu inelul de logodna, si i-a spus:
vrei?
ea:
ce?
el:
stii tu!
ea a inceput sa rada, sa-l sarute ...si sa-i spuna "DA, VREAU!"
au avut o nunta 100% romaneasca,(fara obiceiuri imprumutate), iar dupa 3 ani si-au tinut copilul in brate!
acum ei isi traiesc viata, departe de romania, si spera ca peste vreo cativa ani sa vina si perechea!
povestea continua!

| Corinne a răspuns:

Si eu sunt cu un baiat pe care il cunosc de vreo 2 ani. Dar acum avem 3 luni de cand suntem impreunalove struck La inceput ne vedeam in pauze (liceul lui aproape de al meu etc etc etcchatterbox), ne salutam si am inceput sa vorbim mai mult timp...asta intr-o ora de sport era vorba dee. nici nu mai stiu dar parca simteam ca il plac se uita cu o privireedroolingpff in fineoh go on imi imaginam eu o relatie cu el dar imposibila asa se intamplase cred ca vreo 2 sau 3 saptamani si parca simteam ca il plac pe zi ce trece si observam ca gandul meu tot la el era apoi am mai vorbit pe mess, a inceput sa`mi spuna ca ii este dor sa ma vada chestii de genu apoi mi-a marturisit ca ma place imi batea inima si stiam ca nu`i minciuna se comporta diferit, era din ce in ce mai atent si am uitat sa mentionez ca a incercat sa ma sarute dar l`am refuzat poate nu am procedat corect dar asa gandeam la momentul respectivhee heeinsa acum imi vine toata ziua sa-l sarut laughingin fineoh go on atunci lui i-am dat de inteles ca nu-l cred big grin (Pana atunci aflase ca eu il plac acum mi se pare prea copilaresc dar ne amintim impreuna amuzandu`ne de inceputul nostrulaughing) asa si cum spuneam de mess ca nu-l credeam alea aleachatterbox a 2a zi ne-am intalnit intr-o pauza si m`a invitat sa iesim dupa ore la o plimbare am acceptat si ne-am intalnit apoi am inceput sa vorbim mai serios despre noi m`a intrebat daca il plac si i-am marturisit adevarul cu toate ca mie era o rusinee :O apoi nu stiu ce am mai vorbit daca am mai vorbit si m`a sarutat si am ramas impreunaa smuglove strucklove strucklove struck

Acum stiu ca tine la mine deci mi-a demonstrat`o nu prin vorbe deoarece chiar daca suntem fericiti amandoi si ne intelegem bine lumea este rea si invidioasa toata lumea stie despre relatia noastra si au incercat multe fete sa ne desparta dar el ma iubeste si s`a gandit ca are o prietena pe care il adora si le-a refuzat.smugRecunosc si baieti au vrut sa-l parasesc dar nu ma lasa inima tin prea mult la el si ma face fericita in fiecare secunda pe care o petrec alaturi de el, prin saruturile lui, mangaierile, vorbele, gesturile pe care le face, imbratisarile pff cum sa nu-l adori?!?!?! sper sa fie la fel de frumos sau chiar mai mult daca se poate love struckbatting eyelashes

Poate ii cam plictisitor sau sec dar ne amintim cu drag de cele intamplatelove struck dar nu regret nimic din tot ce s`a intamplat.Suntem fericiti ca suntem impreuna si ca ne vedem foarte des 6 din 7 zile pe saptamana chiar daca nu suntem din aceias localitate happy dar ne iubim si ne putem satura unul de celalaltbatting eyelashes
Pff.il ador!love struck

| madutza_ubytzik a răspuns:

Pai stai ca incep! Nu te misca! M-am combinat cu un tip acum 8 luni si tineam si tin foarte mult la el! Dupa 2 luni de relatie mi-a cerut sa facem sex! Eu am fost pregatita si am facut sex cu el! I-am spus si mamei si mama a spus sa nu mai stau cu el deoarece nu ma merita! Am asigurat-o pe mama ca asa va fi si ca m-am despartit de el, insa nu am putut sa ma despart pe bune de el fiindca il iubesc! In sfarsit acum dupa 8 luni a aflat mama ca ne-am impacat si a facut cam urat dar i-a trecut si tot cu el am ramas! Zilele astea m-am certat cu el si nu am mai vrut sa fiu cu el! El s-a dus sa se spanzure insa eu i-am atras atentia vrand sa imi tai venele! A inceput sa planga in fata mea si a spus ca daca il iubesc sa nu fac asta fiindca el nu poate trai fara mine! Apoi ne-am impacat si pana azi totul e frumos!

Bye Bye

| pendula a răspuns:

Pai vino la o cafea si ti-o povestesc happy.

| pendula a răspuns:

Vino te astepthee hee :*

| lencikk explică:

@paul27 nu doar am intrebat...curiozitatea

| lencikk explică:

@onutzuv he he...laughing

| lencikk explică:

@pendula cum sa pierd asa ceva? laughing vin vinbig grin

| Astaeparereamea a răspuns:

A fost odata ca niciodata o fata Rada, imi placea foarte mult de ea (si acum o iubesc), sa-i vezi unduielile corpului cind danseaza, o serpoaicabatting eyelashesbatting eyelashesbatting eyelashes, si am incalecat pe-o sea si ti-am spus povestea mea love struck

| AdaIoana18 a răspuns:

A fost anul trecut cam pe la sfarsitul lui mai inceputul lui iunie, eram la sfarsitul clasei a6a totul era mai lejer si la scoala. El este vecinul meu bineinteles atunci nu stiam nimic despre el, dar intr-o zi am fost la el acasa si asa ne-am cunoscut mai bine, iar apoi aproape in fiecare zi ne intalneam pe afara pana cand el a plecat in tara lui specific ca el este arab mi-a fost foarte dor de el nu a venit acasa pana la inceputul lui septembrie, iar apoi ne-am revazut din nou era bronzat aproape ca nu il mai cunosteam. In noiembrie intr-o vineri era seara am iesit cu el la plimbare acea seara a fost ceva de neuitat el este foarte romantic, iar de atuncea am ramas foarte apropiati. Il iubesc atat de mult!

| eek a răspuns:

Care din ele?laughing

| ioana_5584 a răspuns:

Asta de acumbatting eyelashes dar a ta care e?smug

| assus a răspuns:

Sunt multe! dar orice poveste are farmecul ei. doar imi trezesc amintiri nefaste!

| madutza_2563 a răspuns:

Amcteva povestidar o sa iti povestesc una care nu s`a terminat tocmai bine.adica o sa iti zic sfarshitul.eu il iubeam, el zicea ca ma iubeste, dar era o relatie mai la distanta adica ne vedeam km rar... a durat 10 lunibatting eyelashes. s`a terminat cand am aflat ca de 2 saptamana el este insurat cu o tziganca.nu sunt rasista dar el avea numai 17 ani si mi se pare ceva anormal faza cu insuratu` dar asta e. a urmat sa ma caute la tel si chiar neam mai dat intalniri pana cand miau venit mie dracii p el ca sa nu spun altfel si am fost la el acasa. i-am facut un mic mare scandal cu nevasta si dupa aia nu m`a mai cautat nici el p mine nici eu p el.Asha e frumoslove struck[dragoste cu nabadairolling on the floor]