| andradaclaudia a întrebat:

Hei! Buna!
Imi place de un baiat! El mi-a spus intr-o zi ca ma place dar eu atunci nu am mai spus nimic deoarece m-am rusinat! De o luna ne-am distantat! Credeti ca ma mai place? Se uita la mine cu o privure profunda mereu dar eu nu pot sa ma uit in ochii lui! Imi este rusine desi il plac fff mult! Credeti ca ma mai place?

Răspuns Câştigător
| Aηηy a răspuns:

Da, este posibil ca el sa te mai placa doar ca tu nu trebuia sa reactionezi asa. Daca vrei sa ii dai o sansa baga-l in seama si el iti va spune daca inca te mai place sau nu. E normal sa te rusinezi ca doar nu te asteptai sa iti zica ca te place, daca va placeti ce mai asteptati? Lasa timiditatea ca nu ajuta la nimicwinking fii sigura pe tine si vorbeste cu el. El nu te mai baga in seama pentru ca crede ca te-a deranjat cu ceva si ca nu il placi din moment ce nu i-ai dat nici un raspuns.

5 răspunsuri:
| ᵖᵘᶠᶠʸˡᶤᶜᶤᵒᵘˢˢ☠ a răspuns:

Dacă a avut sentimente suficient de puternice la început încât să-ţi mărturisească şi ţie asta, cu siguranţă încă te mai place însă probabil l-ai rânit puţin prin comportamentul tău. L-ai lăsat pur şi simplu...în aer.Afecţiunea pe care ţi-o poartă n-o să se şteargă aşa, cu una cu două însă e bine să vorbiţi o dată deschis pentru că nici starea asta latentă n-o să dureze la nesfârşit.Atacă problema direct şi nu mai amâna momontul.Sunt sigură că va reacţiona pozitiv şi te va inţelege.Joacă-ţi cartea, nu ezita.happy

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Doamne...
Sa stii ca nu e bine ce faci... il pierzi incet-incet.
Trebuie sa vorbesti cu el, daca iti e rusine de el, vorbeste pe mess, e mai usor.
Pana la urma tot te vei intalni cu el in realitate si trebuie sa vorbesti, nu ai ce facewinking.
Iti spun eu, daca esti asa timida vei pierde mult.
El isi va spune ca nu il placi si asa isi va gasi alta fata, iar tu il vei privi cum sta cu ea. Frumos, nu?
Actioneaza cat mai ai timp, nu astepta!
Succes!

| Clodmod a răspuns:

Da! Te place sigur! Stiu asta pentru ca si mie mi s-a intamplat. Daca il placi si tu fff mult, spune-i! Lasa teama ca doar nu se sfarseste lumea si in plus, daca nu incerci, nu ai cum sa il "obtii". Poate vrea sa intemeiati o relatie big grin. Bafta! Funda? happy

| strikecs a răspuns:

Pai... cand te vede pe strada te saluta... vorbeste cu tine? incearca sa ti legatura cu el pe mess happy