| Maria407 a întrebat:

Hei. Ce faceti?:*. Am si eu o intrebare. Am 14 ani facut decurand si ma tenteaza foarte mult sa fac sex. I-am spus asta unei prietene si m-a facut nebuna. Eu nu stiu daca sa o fac sau nu. Oare e varsta potrivita? Plus k imi este si teama. sad.

Răspuns Câştigător
| RandomGirl a răspuns:

Nu este inca varsta potrivita ca sa faci pasul acesta, daca chiar te consideri pregatita atat fizic, cat si psihic( stii ce inseamna un act sexual, cat si consecintele/bolile inceperii unei vieti sexuale atat de tanara) atunci fa-o!
Dar pana nu te informezi de tot ce implica sexul de la o varsta atat de frageda, metodele de contraceptie si altele nu ai de ce sa iei aceasta decizie.
Nu te lasa fortata de prietenul tau(daca ai) sa faci asta! Daca te iubeste te poate astepta, daca nu, te vrea doar pentru sex.
Varsta potrivita pentru sex este de minim 16 ani, dar la 18 ani este ideal pentru ca daca incepi mai devreme poti suferi de boli(cancerul de col uterin) mai tarziu in viata ta.
Sa citesti asta e destul de interesant http://www.ziare.com/......an-1054361
http://www.sexpert.ro/......agede.html
Ca sa nu mai zic ca poti sa ai nenorocul ca sa ai o sarcina nedorita!
Nu vreau sa te sperii, sexul este minunat, daca este facut cum trebuie, cu persoana potrivita.
Te sfatuiesc sa te concentrezi asupra scolii si sa lasi sexul pentru mai tarziu, esti inca tanara, inca esti o copila, poti fi influentata foarte usor de "astia mari" de peste 18 ani care doar asta cauta, o " fraiera" care sa o seduca iar apoi sa o paraseasca, plictisandu-se de ea, nu ma refer la tine, nu interpreta gresit, asta e adevarul e o lume rece si cruda! Ai destul timp sa experimentezi!
Nu te lasa influentata de prietene, care sa iti zica ca "vaai ce super e!" sau "ce fata nu ai facut inca sex, fraiero!", nu e adevarat! E corpul tau, tu alegi cand vrei sa faci pasul asta, nu trebuie sa iti spuna nimeni sau sa iti impuna cand sa o faci ca daca nu esti privita rau de societate! Lasa ce zic ceilalti despre tine, fii multumita cu tine insati!
Te rog din suflet gandeste-te bine la ce decizie o sa iei pentru ca s-ar putea sa regreti pe viitor, ti-am zis nu te opresc, este viata ta, dar gandeste-te la consecinte.
Daca totusi vrei sa te satisfaci, masturbeaza-te, intra pe chaturi sunt si asa destul de multi baieti care cauta fete cu care sa discute la webcam si sa va satisfaceti amandoi.
PS. Nu sunt de acord cu sexul la webcam, dar daca chiar simti nevoia si vrei sa ajungi sa faci sex este o etapa care te va ajuta.
Ai grija de tine, o seara placuta! :*
Funda? Desigur, daca crezi ca merit.

| darkchocolate553 a răspuns (pentru RandomGirl):

Wow, respect ca ai scris tot textul asta, gg.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Varsta minima permisa din punct de vedere medical pentru o femeie este de 17 ani si jumatate. Deci mai ai putin de asteptat

| neutrino a răspuns:

Fetele care fac sex la 14 ani nu sunt nebune, sunt duse cu pluta.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu este clar varsta potrivita. eu zic sa mai astepti macar 2 ani.

| Georgyyyyyyy a răspuns:

De la varsta asta? ..stiind ca te asteapta un examen pe care il vei da sa treci la liceu in loc sa inveti tie iti e gandu la asta? ...nu e vremea pentru asa ceva..si eu am 16 ani si nu imi e gandu la asta...o sa ai timp destul. abia esti in crestere si nu e recomandat la varsta asta fiind si in crestere. sfatul meu e mai intai fa`ti un viitor si dupa viitor o sa vian si momentul asta fiindca inca esti mica pentru asa ceva si e pacat sa ti distrugi viata pentru asa ceva si mai ales sa te culci k un baiat care te ar putea si alsa sa isi bata joc + sa te pomenesti si insarcinata! ai grija ce faci si numai bine!

| cristi62 a răspuns:

Da-le doamne minte! pune mana pe carte ca esti a 8-a, lasa fu^-tu-tu.l in cur(scuzati expresia) daca ajungi la ipostaza asta poti lua 945830943 04 bolihappy o zi buna sa iahappy si sper sa o lasi pentru mai incolohappy

| TrooololololololoJR a răspuns:

E ok, eu am facut la 11

| Muffinss a răspuns:

Serios? Ma uit asa, si ma gandesc ca mama ma cearta ca... am uitat sa spal vasele. Si ma mai gandesc ca existe alte fete de aceeasi varsta care se 'prostesc' de la 14 ani straight face Tu nu ai minte? Nu iti da asa pe la bibilica ca ar fi un lucru total gresit? My faith in my own generation is decreasing because of people like you.

| adyi370 a răspuns:

Vrei sati trici aaa copilaria nu ai ce face lasa la 18 ani ce faci u acum n-ai ce face

| Maryaaaaaaa a răspuns:

Pune mana pe carte fata ca daca eram mata puneam bataia pe tine original.

| somnisphere a răspuns:

Lasa-mi un id in privat si am sa te lamuresc exact cum sta treaba cu sexul de la varsta ta