| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare: care este cea mai potrivita varsta pentru a avea un iubit?

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Pentru o relatie serioasa, pentru cei care vor o iubire matura as spune 18-20 de ani. Aici deja nu mai e mare problema cu diferenta de varsta. Una e sa ai 18 -20 ani si sa iesi cu un baiat de 23 - 25 si altceva e sa ai 13 - 15 ani si sa iesi cu unul de 18 - 20.

Pentru o iubire naiva 16-17 ani cred ca e bine. Dar trebuie sa ai grija cine e partenerul ca sa nu suferi. De preferat e sa iti gasesti sufletul pereche pe la 16-17 ani dar de multe ori la varsta asta suferi o deziluzie dupa care iti revii la varsta iubirii mature pe care am mentionat-o mai sus.

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Eu cred ca pe la 16-17 ani, eu acum am aproape 18 ani si am un iubit si este o relatie serioasa, dar daca iti faci prieten la 13 ani n`o sa mearga relatia probabil maxim o luna! Spun din propria experienta! Orcum faci ce vrei si tu decizihappySi ar trebui sa ai si un prieten foarte bun, in caz e ceva sa te sfatuiesti cu el cine stie in ce situatie vei avea nevoiehappy

| TabooR a răspuns:

Iubirea nu are varsta dar sa nici nu exageramhappy

| TabooR a răspuns:

13-14 atunci sti ce e dragosteahappy

| mirunaioana a răspuns:

Un iubit - de la 18 ani
Un prieten - oricand

| cossmy a răspuns:

De la 13 in sus oricandwinking

| Visatoarea a răspuns:

15 ani uhuu simti fluturasi in stomac!

| damn a răspuns:

Cica 13-14 ani atunci sti ce e dragostea laughing. m ' am amuzat putin. Da intr-adevar Dragostea nu are varsta ' poti sa iti gasesti un prieten si la 13 ani daca vrei ...asta nu inseamna ca atunci sti ce e dragostea '! dragostea iti dai seama cand dai de greu si de bine si esti destul de matur sa le depasesti. la 13-14 ani daca esti fata si te intreaba prietenu '' vreau sa facem sex'' te panichezi pentru ca nu ai varsta necesara si nici puterea pentru a lua o decizie atat de dificila. altfel calculezi treaba cand esti Mai matura mai cu capu pe umeri! PS: Dragostea nu are varsta!

| Duster a răspuns:

In zilele de azi nici nu mai conteaza, in orice caz nu mai de vreme de 10-11 ani, de la 11 ani in sus.