| catalinbbb a întrebat:

Am si eu o rel de 6 luni
e virgina era fff cuminte si este si in continuare numai ca am mai dat`o dupa mine. adica pun mana nu e problema. dar de la o vreme. poate de teama sa nu "avansam" ca a zis ea ca nu e pregatita cand pun cica. gata. ia mana. dar o pun pe urma iarasi nu zice nimic pe urma iar zice lucru asta. cica ca nu ii place dar nu stiu vreo fata sa nu ii placa sa nu fie atinsa, ma rog
voi ce spuneti cum sa trec si eu la pasul urmator. ea spune cica nu imi place sa pui mana si nu o sa imi placa niciodata ( zice ea ) nu stiu cum sa o iau ce sa ii fac. are tot ce vrea de la mine. o inteleg. sunt primul ei prieten cu mine a "cunoscut" multe lucruri de genu ca pana sa fiu eu nu a atins`o nimeni sau chestii din astea. a fost la mine aksa o luam usor dar nu vreau sa o grabesc. dar dupa 6 luni. simt si eu nevoie ca o iubesc mult. nu e problema o mai astept dar cum sa procedez. ce sa ii mai spun. am incercat sa ii spun ca nu e nimic rau intr-o relatie sa facem si din astea. off

7 răspunsuri:
| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Probabil ca fata nu este obisnuita cum spui tu ca esti primul ei prieten... poti sa o iei cu incetu, dar trebuie sa o respecti ca ea sa vada ca ti intr-adevar la ea, probabil ca se sperie atunci cand pui mana probabil ca se gandeste ca vrei sa ii faci ceva dar ai putea sa stai odata de vb cu ea serios sa ii sp ca tu nu vrei sa ii faci rau ca tu o iubesti enorm si ca nu are de ce sa se sperie cand pui mana pe ea si o sa inteleaga succes funda?>:X

| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

Ia-o usor, ii este teama este normal, dar daca vei fi apropiat de ea si vei incerca sa ii explici tot ce tine de aceasta perioada de dezvirginare, poate va intelege ca nu e asa de rau. Ii explici apoi ii lasi timp de gandire.winking

| Biia a răspuns:

Ia.o mai usor oricum se vede ca o iubesti, pentru ca ai asteptat.o 6 luni.Dar, daca intr.adevar o iubesti trebuie sa ii accepti decizia, daca ea vrea sa ramana virgina este decizia ei iar tu trebuie sa i.o accepti.Eu cred ca o discutie deschisa ar schimba multe,in care poti sa.i spui cat de mult o iubesti si ca ii accepti decizia si o intelegi, si astea fiind spuse, si ea vazand ca tu intr.adevar tii la ea crede.mawinkingca incet incet o sa renunte la ideea asta si o sa treceti la pasul urmator.big grin
~>Take careee`!

| 4b a răspuns:

Auzi pustiu, da tu unde te grabesti?laughing glumescwinking pai...ar fi bine sa iei tipa mai usor ca altfel de-o grabesti ai putea s-o dai in bara...

| SweetLikeaLemon a răspuns:

Daca e virgina si e prima data cand "experimenteaza" lucrurile astea cu tine, e normal sa fie mai "inchisa". Daca are complexe pe care nu ti le spune, legate de corpul ei, nu se poate simti in largul ei atunci cand o "pipai" si nici nu ii place. Ai uitat sa specifici varsta ei, daca e prea mica gen (12-14-chiar 15 ani) si are principiile ei legate de asta, o sa iti fie cam greu cu ea. Ai putea sa o provoci la o discutie serioasa pe tema asta, sa o intrebi daca ea si-ar dori ca tu sa fii primul, asigur-o ca o sa folositi protectie ca sa nu se teama de o eventual sarcina etc. Dar ai grija, nu o presa cu asta pentru ca poti sa o pierzi. O fata, atunci cand este presata pe tema asta, se poate simti obligata, iar in cazul asta se poate revolta.

| hehehe a răspuns:

Mai las-o. daca spui ca o iubesti. Totusi, ar fi bine ca inainte de relatia voastra sa vina prietenia, asa ca incearca mai intai sa-i explici ca PRIETEN nu ca IUBIT tot ce tine de faza cu dezvirginarea. Poate nu a prins destula incredere in tine inca; mai asteapta, poarta o discutie despre tema asta cu ea. o discutie libera fara s-o stresezi prea mult adica s-o tot intrebi "De ce nu vrei?" si apoi ne spui cum decurg lucrurile. ca sa stim ce sa te sfatuim in continuare.

Succes.

| eoooo a răspuns:

Eu zic ca are nevoie de timp. poate e speriata daca e primul ei prieten e ceva nou.mai asteapta un timp.ar fi bine sa incerci sa o iei in brate ca un prieten sa fi foarte atent cu ea poate e o fire mai sensibila. daca te iubeste cu adevarat o sa accepte.insa pana atunci ai grija nu forta lucrurile poate o sa creada ca vrei numa sa o duci in pat si apoi sa o parasaesti ar fi si acesta un motiv ...pentru un timp prefate ca nu mai esti interesat de acest lucru si ai sa vezy ca atunci o sa prinda mai mmulta incredeere sper ca te va ajuta acest lucruwinking