| catty443 a întrebat:

Hei :d am si eu o problema :-s. de o saptamana imi place un baiat, cu un an mai mare.in primele zile.pana ieri.se uita la mine si imi dadea impresia ca ma place. dar de ieri numa` cred ca e asa.pentru ca se cam dadea la cea mai buna prietena a mea. ea e mai dezvoltata si mult mai frumoasa ca mine, dar e cu 2 ani mai mica decat el.si cu un an mai mica decat mine. ea imi spune ca el tot pe mine ma place, ci nu pe ea.nu stiu ce sa mai cred.straight face
cand intru pe el, pe mess, sa vorbim, nu zice prea multe.mai mult vb eu decat el, si incep sa evit sa mai intru pe el, poate il stresez.nu stiu ce sa fac straight face

Răspuns Câştigător
| Ixchel a răspuns:

Poate doreşte să te facă geloasă, poate vrea ca tu să faci primul pas.
Dacă doreşti o relaţie cu el, te sfătuiesc să îi spui. Dacă te place acceptă, dacă nu, te va refuza.
Nu ai nimic de pierdut, doar de câştigat: îl câştigi pe el sau in caz contrar *dacă te refuza* ştii la ce să te aştepţi şi să nu îţi mai faci speranţe deşarte în privinţa lui happy

3 răspunsuri:
| abcdefg a răspuns:

*Ixchel* are dreptate. Si oricum, ar trebui sa flirtezi cu el.Problema este ca tu nu vrei, ce, nu te lasa rusinea? Si nu se da la prietena ta cea mai buna, iti garantez. rolling eyes

| sweetgirl9 a răspuns:

Pai incearca usoare flirturi cu el vezi daca iti raspunde la fel daca nu si da impresia ca ar fi ocupat intreaba-l daca il deranezi sau daca il retii eu asa am facut cu fostul meu prieten(la care inca mai tin) si el pentru ca ma placea imi raspundea mereu ca niciodata nu il deranjez vezi in functie de raspunsul luitongue

| catty443 explică:

Ha?raised eyebrows
ce mult mai ajutattt.