| Jurnaldedecembrie a întrebat:

Daca ati fi pusi in situatia in care ar trebui sa alegeti intre persoana iubita si bani, ce ati alege? Mentionez ca alta iesire sa nu existe!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
18 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Si daca aleg banii, si pe urma ii pierd? Cu ce ramin? Dar daca aleg persoana iubita, care stiu ca ma iubeste orice ar fi, pentru ca mi-a demonstrat-o de atitea ori, cu ea stiu ca voi ramine mereu. Si, daca chiar ar fi sa o pierd si pe ea, prefer mai bine "o ora de iubire" (cum spune Eminescu in "Luceafarul"), in locul racelii cumparaturilor, a distractiei, a lucrurilor ce le poti avea, dar singur.

| Anca a răspuns:

@Adrian, sa stii ca e tocmai invers de cum spui tu acolo. O femeie care nu a avut niciodata un parfum bun si o haina de calitate, sau o masina tare, va alege dragostea. Pt ca nu stie ca dragostea nu tine de foame. Nu poti sa plangi dupa ceva ce n-ai avut niciodata, adica bani.

Pe cand, o persoana care a trait in lux, va vedea imposibil sa ajunga la sapa pentru iubire si sa renunte la tot ce are.

Eu as alege banii. Pt ca iubirea vine si pleaca si niciodata nu tine de foame.

| ZuZzA4eVeR a răspuns:

Simplu pentru a nu face o prostie si a alege din inpuls, as sta cateva zile singura si m-as gandi, mi-as asculta inima si as vedea c sp ea. Sunt sigura ca inima site c vreau. Oricum as face asta doar daca is nehotarat, dar eu cred c dragostea e mai imp ca banii, bani vn si plk iubirea e vesnicawinking

| didiDia a răspuns:

Persoana iubita, fara indoiala. Insa tu vei alege banii sau i-ai ales deja. Dar de ce trebuie sa alegi?

| MadduM a răspuns:

Persoana iubită. B
Nu trebuie să fiți despărțiți din cauza banilor. Cere-i persoanei respective câțiva bani, în cazul în care nu stați împreună.
Aveți grijă să o faceți cu bun simț deoarece ea poate crede și că o folosiți.
Dacă vă e rușine, încercați la un prieten. Dar, stați cu persoana iubită alături! Aceea vă va da putere să luptați în continuare.
Sper că vei lua decizia corectă și mult noroc!

| MaditsSaaa a răspuns:

Persoana iubia, fara niciun resentimentwinking

| Biib28 a răspuns:

Eu aş alege persoana iubită deoarece banii nu aduc mereu fericirea. Persoana iubită mereu îţi va fi aproape, la bine şi la greu. Vei simţi prezenţa ei în momente de impas unde te va încuraja să mergi mai departe, dar şi în momentele bune unde se va bucura împreună cu tine. love struck

| inutzza21 a răspuns:

Eu zic ca persoana iubita, categoric. Stii cum se zice, omul face banii nu banii pe om. Asa ca banii ii poti face oricand, dar persoana iubita daca o pierzi nu o mai recuperezi.

| VINTZU a răspuns:

Persoana iubita

| Mari1997Titanic a răspuns:

Eu as alege persoana iubita, pentru ca banii nu aduc mereu fericire.

| LittleRose a răspuns:

Persoana iubita! Din punctul meu de vedere asta as alege fara sa stau pe ganduri.Bani,un trai luxos... poti avea toate astea si alaturi de cel iubit ba in plus chiar fericire.

| victor1k a răspuns:

Persoana iubita. poti sa ai sumedenie de bani, daca esti tot singur.e degeaba

| gaba_4758 a răspuns:

Eu as alege persoana iubita!

| rlkaa a răspuns:

Banii sa fim seriosi si sa lasam ipocrizia la o parte

| geniuuu a răspuns:

Banii banii baniii baniii ca fetele din ziua de azi nu stiu ce vor cu adevarat de la un baiat

| LOSTfan a răspuns:

Stiu ca suna groaznic din partea mea insa, sincera sa fiu, as alege banii. Stiu ca exista expresia "banii nu aduc fericirea" insa stiu ca sunt mai folositori ca dragostea. Pana la urma, nu dragostea te hraneste, imbraca si tine in viata si chiar daca sun materialista pentru uni, eu ma consider reala.
Bineineteles, asta as alege eu.

Cu stima,
LostFan

| cocolinox a răspuns:

Persoana iubita daca ar fi reciproce sentimentele... Daca nu, as alege banii.

| marian25_3981 a răspuns:

Sal.eu iti propun sa controlezi terenurile, iti faci un calcul, si alegi dar gandeste de 3 ori inainte de a Face o greseala.Normal si logic Este bine sa alegi banii, dar incearca sa nu ranesti persoana iubita.Cauta o modalitate sa va die bine la amandoi. Fara dragoste si bani nu poti trai.Sa stiti cu toti,si EU am avut de Ales intre iubire si bani, si la naiba am Ales iubirea care s-a dus Mai repede ca banii! Sa fim sinceri, in ziua de azi iubirea e cam trecatoare.