| Unlocked a întrebat:

Hei,de ce majoritatea fetelor prefera mai tot timpul genul ala de baiat care inseala, bea, o minte, ii vorbeste urat si mai e si smecher cu bani.Cu toate astea multe prefera sa stea cu el doar ca arata bine fizic sau ca are bani, dar nu sunt constiente ca mai tarziu vor regreta toate astea, ba mai mult dupa ce se mai si casatoresc.Stiu o prietena de care imi si place, care are un prieten so despartit de el de 1000 de ori si tot de atatea ori sau impacat,desi el ii vorbeste urat,o inseala cu toate, vine noaptea tarziu acas, si ce sa vezi cu toate astea tot s-a intors la el.De ce sa nu alegi un baiat cu suflet bun care vrea sa iubeasca cu adevarat pe cineva,care nu ar da o palma niciodata,si pe care ar protejao cu orice pret,dar care sa zic fizic nu ar fi cel mai frumos,dar nici cel mai urat? De ce se intampla toate astea? Nu-i nimic logic,tot timpul ne intrebam de ce ne merge rau, de ce nu te mai intelegi cu el, de ce te bate? de ce se comporta asa cu tine? Si atunci ajungi sa-ti dai seama ca mai bine iubea pe ala care are sufletul mare....Si atunci ajungi sa-ti dai seama ca este prea tarziu, si tiai irosit viata pentru unu care fizic e super are bani si e smecher! Ce folos?

22 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Uneori, pentru ca nu au alternative, sau nu sunt constiente ca au alternative. Sau pentru ca sunt confuze si nu stiu ce este iubirea adevarata, sau pentru ca sunt dependente de el, sau dependente de raul facut.
Si tu, ce-ai de facut? Cum reactionezi la toate astea? Stiu ca nu este usor de gasit o cale, dar una tot trebuie sa fie.

| RAY a răspuns:

Asta nu inseamna ca toti care au fizic super sunt smecheri sau batausi,sau cei frumosi toti au banii nu generaliza
in primul rand omul este fructul evolutiei sale femeile de milioane de ani aleg parteneri mai frumosi sau care poate sa le ofere protectie sociala, emotionala etc intr-un cuvant genetic femeia e materialista fie ca recunosc ele fie ca nu asa sunt, acuma pe bune de ce sa nu isi traiesti viata la maxim de ce sa o pierzi cu un sarantoc urat pentru ce si ala poate sa te bata, ai banii ai de toate, vorba lui andra banii nu aduc fericirea dar intretin iubirea si mare adevar are

| h3r a răspuns:

Că sunt șmecheri și ele naive.
O femeie are nevoie de un bărbat care s-o protejeze, dar asta nu înseamnă șmecherie.
Și tu, și ei, și ele...de multe ori confundați asta.

| igrek a răspuns (pentru h3r):

Respectele mele pentru răspunsul ăsta... cine cunoaște știe.

| Cristiann25 a răspuns:

Si care-i problema daca bea, fumeaza etc? O viata ai prietene.Stii care e problema aici? Tu faci parte din categoria cealalta, saracule! Cu ce o incalzeste pe ea protejatu? Si iubitul ei cu bani o poate proteja de 1000 de ori mai bine.Si stii cum e:nu toti sunt facuti in viata sa fie smecher mai trebuie si sclavi precum tine.

| Unlocked explică (pentru Cristiann25):

Doar atat iti spun NOAPTEA MINTII! Mentalitate de nimic, da nici nu ma mir de ce ne merge asa de rau, pai uite din cauza creaturilor ca tine, care vad lucrurile rele fiind bune, normale, firesti.Du-te bateti coasa!

| Cristiann25 a răspuns (pentru Unlocked):

Sa ai bani e un lucru rau? Sa stii ca unei fete nu-i tine de foame, de cald, de sete iubirea ta. Dupa cum am zis te regasesti in acea parte si tu iti sustii parerea ca mai mult nu poti.

| Raiiiisa a răspuns (pentru Cristiann25):

Dar banii pot tine de cald, sau crezi ca banii pot inlocui o persoana pe care o iubesti sau care iti ofera iubire?
Sunt multi oameni cu bani bani,nu asa, si care au tot ce-si doresc, si care spun ca ar da orice sa aiba langa ei o persoana care sa-i iubeasca.

Tu probabil esti unul cu bani, si esti de parere ca pe o fata doar asta o atrage la un baiat, si daca nu ai bani fata iti da cu piciorul in fund.
Dar nu este chiar asawinking

| Raiiiisa a răspuns (pentru Cristiann25):

Nu stiu de ce ai tu o parere atata de proasta despre fete.
Da sunt de acord ca sunt unele care prefera o viata de rahat,in schimbul unor iesiri la restaurante,plimbari,bijuterii si cam tot ce inseamna lux.

Acuma sincer,mie nu imi plac baieti astia care beau pana nu mai stiu de ei si cad pe sub mese(nu am nimic impotriva alcoolului,atata timp cat e baut cu limita),care vorbesc urat,care inseala,sau care se dau smecheri mai mari decat sunt.
Am iesit si cu baieti mai bogati si mai saraci,pentru ca nu stau sa le masor portofelul clar,ce pot sa zic e ca nu suport zgarcitii,adica ma chemi la suc si astepti sa ti-l platesc eu?! asta nu o sa se intamplelaughing
Iar cu inselatul,daca eu sunt capabila sa-l tin langa mine si sunt cu mult mai buna decat aia,iar el vrea sa o incerce ca sa-si faca moftu, ii dau liber de tot si next.
In ceea ce priveste fizicul, mi se pare normal sa ma uit si la asta, ca daca nici eu nu as arata bine, cine crezi ca s-ar mai uita la mine?
Dar nu asta conteaza in totalitate.

Iar cu impacatu de 1000 de ori, nu prea mai are acelasi farmec.Ar trebui sa-mi intri rau la inima ca sa fac asta mai mult de 4 ori.
Iar cu violenta,nici nu vreau sa ma gandesc.
O femeie trebuie iubita,nu inlocuita cu sacul de boxwinking

Problema e ca cei "buni la suflet" nu se stiu face remarcati,iar o fata nu o sa mearga niciodata la ei sa-i "cucereasca",pe cand cei "smecheri" au tupeu si nu se sfiesc sa abordeze o fata.

Fiecare are cate un scop in viata,unii alearga mereu dupa bani, altii dupa iubire, iar altii le stiu avea pe amandoua, cei mai ghinionisti nu se aleg cu nimic.

Cel mai important e ca tu sa stii ce vrei de la viata si sa nu iti pese de ceilalti.

E o parere proprie, pentru cei care au mereu ceva de comentathappy.

| Cristiann25 a răspuns (pentru Raiiiisa):

Da sunt unul cu bani si ai inteles gresit.Am cunoscut atatea fete frumoase care stiu sa iubeasca si nu le intereseaza banii, masina etc.In legatura cu tinutul de cald si astea.Degeaba ai iubire daca abia ai niste bani sa-ti platesti 1 factura si sa iei 2 paini pe zi.Eu nu cred ca te-ai marita cu unul care ti-ar da sa mananci numai cartofi si ar avea un salariu de 800 lei pe luna pe care altii ii cheltuie intr-o zi/intr-o saptamana.

| Raiiiisa a răspuns (pentru Cristiann25):

Probabil am inteles gresit.
Si ai dreptate ca sunt si fete frumoase pe care nu le intereseaza banii, dar astea sunt destul de rare.

Iar de maritat cu unul din asta, nu credlaughing
Consider ca daca esti barbat, esti capabil sa castigi pe luna mai mult de 800 de lei, asta daca te duce capu.Si normal ca nu o sa fiu eu cea care aduce banii in casa pentru amandoi.

| gingergirl1 a răspuns:

Mdaa...ai dreptate!
Eu sunt fata si iti spun sincer ca nu asa sta niciodata cu unu* care sa se poarte ca naiba*(scuze expresia) sa ma loveasca si sa se poarte aiurea doar pentru ca ce? arata bine si are bani? :/ Never.

| VladGH a răspuns:

Hei asta este logica fetelor, nu o poti schimba, crede-ma nici ele nu stiu raspunsul la aceasta intrebare. Doar cind ajung la virsta in care nu mai este buna nimic unui barbat, abia atunci isi dau seama ca au gresit laughing. Intelegi ce frina au ele? Lasati-o si voi mai moale baietilor, daca ati avea posibilitatea ( fizic si bani ), atunci vei fi fost fix asa.

| sayWhaaat a răspuns:

Cunosc si eu una, care sta cu un urat pentru banii lui, dar pe facebook posteaza alte cacaturi care o fac sa para atat de penibila, in mortii ei, parca stie ea ce inseamna iubirea.
Revenind la intrebarea ta, toate fetele sunt superficiale si materialiste, chiar daca ai putea baga mana in foc pentru unele ca nu sunt, insa crede-ma, daca se iveste o oportunitate, isi vor arata adevarata fata. Ai doua variante, ori iti iei o tarancusa si o tii legata in casa, sa nu vada cum e lumea, ori iti faci o iubita careia ii dai libertate, dar nu te implici afectiv ca oricand o poate lua pe aratura.
Concluzie? *** 'em and leave 'em happy.

| suntZeu a răspuns:

Ma regasesc in ce scrii tu, si eu vad fete care stau cu baieti si ma gandesc ca eu le-as putea respecta preferintele mult mai bine si am o reactie gen "ce misto e fata da epava de langa ea sper sa se afunde" si fetele continua sa fie cu ei chiar daca se comporta urat...chiar nu inteleg

| Sticket a răspuns:

Pentru ca asa a vazut la mami.

| ChemoshRDB a răspuns:

Cand se umple inima se goleste capul si invers.
Sunt cretine astea...ai dreptate

| ryf007 a răspuns:

Hai sa-ti dau un raspuns, cel mai bun.defapt ele nu vor decat bani si p**a...scuza-ma,dar asta e adevarul!

| Gaby01X a răspuns (pentru ryf007):

Sunt de aceeasi parere cu tine.

| ryf007 a răspuns (pentru Gaby01X):

Corect..pana si alea cuminte vor asta!

| ALex_Alex_1995_FnVL a răspuns:

Viata e dura! cautati o fata care sa fie pe masura ta ..sau munceste fa ceva din viata ta ..sa fi si tu smecher (cu valoare) happy

| MusicHaveTheKeyOfMyHeart a răspuns:

Pentru ca unele din ele sunt foarte naive si pun botul la vorbele oricui si asta nu e bine.
Banii cumpara fetele in ziua de astazi.
Eu sunt fata si consider ca banii nu sunt asa de importanti adica ce naiba,te combini cu el sau cu banii lui?! oh go on
Fiecare trebuie sa aiba banii sai,nu te combini cu cineva pentru a obtine de la el/ea.
Asta nu se mai numeste iubire ci interes!
Iar despre aspectul exterior,acesta este trecator,nu ramane, conteza sufletul si felul de a fi.
Si eu ma confrunt cu o problema de genu, deci mda asa e viata pentru unele persoane, mai grea, primim tot felul de incercari in viata asta pana la un moment dat... happy