| Doarunaltutilizator a întrebat:

Ce ai prefera mai mult? o fata frumoasa/un baiat frumos dar fara bani sau o fata urata/un baiat urat care sa nu te atraga fizic dar care are o situatie financiara foarte buna, voi ce ziceti?

31 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

La ce ma intereseaza pe mine banii? De parca mi-ar da mie ea bani,, o aleg pe cea care ma atrage, doar nu voi iubi banii.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Drimmero):

Acum din pacate lumea pune accent mai mult pe bani decat pe orice altceva.

| Drimmero a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Asa a fost mereu, scoate 'acum' ala din ecuatie.

| T0T a răspuns:

Nici nu trebuie să mă gândesc ca să aleg prima variantă. Bani ai nevoie cât să poți trăi modest ceea ce deja fac și o să fac și singur deci nu are relevanță acest capitol pentru mine dacă acolo nu e dragoste.

| Doarunaltutilizator explică (pentru T0T):

Corect!

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

A ajuns W0nger sa-l bata pe Murila,, cat despre meci... fericire maxima!
Ar fi prea frumos sa piarda United finala uel, ca locul de cupe e pierdut deja, Coyg!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Ce să faci și tu, te bucuri de necazul altora ca măcar să nu fiți singurii căzuți în râpă. Vreau să cred că Mouinho și-a pus toată atenția pe Europa League. După asta o înfrângere acolo ar fi inacceptabilă! Fii fericit acum însă vezi că mai aveți de luptă ca să prindeți(dacă mai aveți vreo șansă) loc de Champions League. Noi avem o portiță mai sigură pe care am pus accentul. S-a văzut diferența de prospețime. Probabil credeau că o să meargă ca la City...Se pare că voi ați reușit să ne dați peste nas și lu Mourinho la fel deși a și zis că pentru el primează Europa League. Dacă nu o câștigăm pe aia, după mine să plece altundeva că ar fi o rușine prea mare.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Noi mergem in Uel, doar ti-am zis acum ceva timp,, nu mai recuperam punctele pierdute, macar am reusit sa nu ne bateti sezonul asta in 2 meciuri, tot raul spre bine, avem finala FA cup cu chelsea, o victorie si cu aia si ne salvam sezonul!
A castigat echipa mai buna azi, s-a vazut cine vrea victoria cu adevarat, uite ca am castigat si derby-ul cu voi, nu mergem sezonul viitor in ucl, va urmam in a 2-a competitie si castigam acolo,, locul 4 il ia City, Pool posibil sa ia 3-ul in timp ce Chelsea si Spurs au arestat deja podiumul.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Nu am ce zice, ați meritat victoria, s-a văzut asta deși în tur și noi am meritat însă nu am fost prea norocoși. Ați jucat mai bine, s-a văzut că nu sunteți bombardați de accidentări și că vă bucurați de un program mai lejer. L-am văzut pe Tuanzebe care a jucat bine la debutul său. A mai intrat un jucător tot la debut. Deci 2 debutanți care nu au jucat rău, însă restul au cam jucat rău. Atacul ăla în frunte cu Rooney nu a făcut mare lucru. Mai știe el să dea cât de cât șuturi dar se vede că a îmbătrânit și a trecut vremea lui. Cât despre Wenger trebuia să câștige el în campionat împotriva lui Mourinho... căci nu prea știa cum e. Asta e acum, sper la sezoane ma bune și sper să mergem în UCL iar voi să stați în UEL, să se schimbe puțin rolurile.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Era prea frumos ca sa fie adevarat, ca victoria asta sa vina pentru castigarea titlului!
W0nger trebuie neaparat sa plece, nu e meritul lui pentru victoria asta, e doar meritul jucatorilor ca au crezut pana la final in sansa lor si au crezut in victorie impinsi in spate de fani, doar asa putem sa rapunem diavolii rosii!
Tuanzebe ala a fost senzatie, l-a blocat de fiecare data pe Sanchez, de necrezut...
Mai reusesc si eu sa zambesc dupa atata timp in care Arsenal meu a suferit enorm, in care a fost umilita de United an de an, acum e randul nostru sa ne bucuram si sa va ironizam/
Iti zic dupa acum, sa vina Allegri la noi si Utd nu mai pupa trofeu in fata lui Arsenal cat timp e italianul la noi.
Fiti aroganti pana la capat, poate va baga Ajax mortul in casa in finala, bwhahahahaha

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Inca una bomba:
United 51 goals in 2016-2017
Messi 51 goals in 2016-2017
Bwhahahahahaha

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

O mizerie de statistică pentru că alea sunt numărul de goluri ale lui Messi doar în 2016 iar ăla e numărul de goluri a lui Manchester strict în sezonul ăsta de Premier League(fără Europa League și cupe). Ia să îți spun eu o chestie, Messi a dat 51 goluri în anul 2016. Ibrahimovici a ieșit pe locul 2 cu 50 goluri. Messi trebuia egalat însă lui Ibrahimovici în ultimul meci i s-a anulat un gol pe nedrept. Nu vreau să mă gândesc pe ce loc e primul jucător a lui Arsenal în asemenea clasament. Poate dați mai multe goluri(66) însă și luați mai multe.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Cand ti-am zis ca Arsenal e penibila nu m-ai crezut,, United e mai penibila, ambele au fost de rasul curcii,, nu mai joaca istoria si niciuna n-a avut coloana vertebrala anul asta sa faca ceva, 2 echipe cu 2 antrenori retardati, nu am decat sa astept anii ce vor urma pentru a vedea daca echipa asta mai e capabila sa ia campionatul, pana atunci,, United e scoasa din top, iar Arsenal nesperat inca mai are sanse la locurile 3-4, e greu, dar de realizat nesperat!
Nu fi atat de sigur ca Utd castiga europa league, Ajax e promitatoare,, o sa fie o finala de urmarit.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Nu am zis că sunt sigur, am zis că ar fi o rușine să nu câștige. Nu de alta dar mereu a existat scuza că se menajează jucătorii pentru Europa League, că se pune accentul pe Europa League. Îți dai seama că dacă pierde și scuza asta toată situația devine penibilă. Mai ales că meciul cu voi chiar că nu va mai avea nicio scuză. Echipele au mers prost sezonul ăsta iar care e mai penibilă vedem la sfârșit de tot deși aveți mai multe șanse. Însă dacă luăm Europa League eu zic că sezonul e salvat. Eu mi-aș dori și Super Cupa Europei, să arătăm că sezonul viitor vom fi de top! Mai trebuie câțiva jucători noi transferați. Din ce am auzit are șanse să îl ia pe Griezmann. Încă 2 mijlocași și 2 apărători de top și suntem pregătiți. Doar sper să nu se mai întâmple cum s-a întâmplat cu Pogba, să se arunce banii aiurea. Am devenit un fel de City la capitolul ăsta. Bani dați mult și prost. Totuși City o duce mai bine dar ce contează, dacă am câștigat Europa League degeaba. Și City s-a făcut de cacao în Europa.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

City s-a facut de rusine maxima,, pai cu jucatorii aia un Allegri lua la pas campionatul in Anglia!
Eu ce sa zic despre w0nger, are rezerve de bani mai mari decat Real, Barca si Bayern la un loc si se indura la 20 de milioane,, cand Arsenal chiar nu duce lipsa de bani.
Sunt zvonuri care il dau pe Mbappe la noi, sau pe Benzema( din partea mea, asta sa ramana la Real, nu ne ajuta deloc).
City s-a facut de cacao in Europa? 2-10 cu Bayern... o grupa castigata la golaveraj,, rusine absoluta!
Nu mai ma ascund deloc, fara Sanchez eram mai jos de locul 10, Arsenal nu se mai face bine fara un refresh de pe banca... United in schimb, a spart banca anul asta, ca sa spere la grupele ligii prin castigarea Europa League, ca in campionat a fost regina egalulilor penibile.
A fost cel mai penibil derby la care am asistat in ultimii ani, 2 echipe uscate fara adrenalina si fara miza, Arsenal nu cred ca marca in meciul asta daca nu suta Xhaka(Herrera a avut un meci de cosmar bwhahahaha), ce am ajuns sa speram pentru a prinde loc de ucl cand echipele astea ar fi trebuit sa fie principalele echipe care se bat la campionat.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Sincer mi se pare că ați jucat bine voi, și ce a mai mișcat puțin în prima repriză United cât a putut...Nu a fost un meci urât. Faza e că la noi pe Old Trafford nimeni nu câștigă, inclusiv United laughing. Egaluri peste egaluri chiar dacă eram aproape să batem un record de meciuri fără înfrângere...Degeaba dacă ai atâtea egaluri. În rest am avut doar vreo 4 înfrângeri. xD. Se vede că antrenează Mourinho.
Și da, au ajuns rău cele 2 echipe. Echipe ca City și Tottenham să ajungă mai bine ca noi când noi trebuia să fim pe podium în luptă strânsă cu Liverpool și Chelsea? Aiurea.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Castiga Chelsea la pas cu Conte, asa a ajuns Pl...
Am jucat mai bine ieri, nu contest victoria!
Multitudinea de 1-1 si 0-0 pe Old Teafford )))))).
Pool avea toate sansele sa castige, dar sunt la fel ca noi si voi, niste penibili.
Daca ii scoate W0nger de pe locul de ucl voi rade vesnic de ei, aia chiar sunt looseri supremi,, mai ceva ca Arsenal!
Avem 13 ani de cand nu am mai luat titlul, dar cu toate astea nu ne-a depasit nimeni!
Scenariul 'prieteniei': Arsenal sa prinda ucl, iar Utd sa ia uel, astfel Anglia merge cu 5 in grupe.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Frumos jocul lui Juve, ce frumos... Miraculos. M-aș apuca de sezonul următor să mă uit și la campionatul italian. Mi se pare foarte interesant. Sper ca Juve să ia UCL.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Nici nu stiu de ce te mira, are cea mai puternica echipa din lume si va lua 100% ucl,, ce sansa pentru Buffon, sa ia la ultimul lui sezon unicul trofeu care ii lipsea, UCL!
In weekend acum e mare meci: Roma-Juventus, vor lua torinezii campionatul la Roma acasa, acolo se vor incorona drept campioni.
Pune-te sa urmaresti Serie A, e dat dracului si interesant/
Azi va depasim in clasament!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Rămâne de văzut. Realul o echipa de bulănoși în frunte cu Ronaldo.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Aia joaca fara offside, reprezinta noua ciuma a fotbalului acest Real Madrid.
2 echipe nesimtite de-a dreptul : Barcelona si Real... doar cu arbitri au sperante ca vor triumfa mereu.
United in finala uel, iar acolo vom vedea ce se va intampla cu adevarat, daca pierdeti in finala v-ati distrus sezonul de tot, nu mai prindeti nici loc de uel macar ))))))))!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

În UEL sigur prindem.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Mai sunt 2 etape, noi jucam 2 meciuri in + pentru ca avem restante, va dam jos de pe 5 si urcam chiar pe 3 daca luam acum 6 puncte+ ce mai avem cu Everton acasa ci deplasare la Stoke, de deplasarea aia chiar ma tem,, nu avem meci deloc usor nici cu Soton

| OldSoul a răspuns:

Mai conteaza? Am stat prea mult single sa mai fac si mofuri laughing

Dar, ce e drept, daca e urata, mai bine mor single!

| gemeni6226 a răspuns:

Nici una nici alta as prefera pe cineva de care sa-mi placa cum gindeste si cum se poarta cu mine, sa ma vrajeasca prin felul lui de a fi si sa nu ma abandoneze niciodata.Sa comunice cu mine zilnic si sa nu se plictiseaca de mine niciodata, sa fie mereu important ceea ce ii zic.Ei pe o astfel de persoana nu as da pe toata averea pamintului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As prefera un baiat cu care sa pot avea o viata fericita. Nici frumusetea si nici banii nu aduc fericirea!

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonim_4396):

Cu totii spunem ca frumusetea nu conteaza dar cand o spunem mai mult ne mintim pe noi insine, cu totii daca am avea de ales intre o persoana frumoasa fizic sau una urata tu pe care ai alege-o? frumusetea fizica conteaza mult dar frumusetea vine si din interior.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Iti dau un ex personal. Eu plac un baiat, pe care multa lume il considera urat, dar pe mine nu ma intereseaza ce cred ceilalti. Eu am putut vedea ceea ce altii nu au putut. Eu consider ca ne-am potrivi foarte bine, ca ne-am intelege si in plus pot spune ca ii ador imperfectiunile. Fiecare vede o persoana in mod diferit. Poate ca la prima vedere pare o persoana urata, dar nu poti sti ce suflet minunat ascunde. Nu te lasa pacalit de aparente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un baiat frumos din punctul meu de vedere, care sa ma atraga, dar daca n-am ce discuta cu el si nu suntem pe aceiasi lungime de unda poate sa se duca dracu' chiar daca are bani sau nu. laughing
N-as sta cu cineva doar pentru ca arata bine, cum n-as sta cu cineva pentru banii lui. Mi se pare stupid cum unele isi iau iubit pe post de card de credit, sau pentru selfie-urile de pe Instagram/Facebook.

| 393Dan a răspuns:

Eu bani si singur imi fac, cred ca-i mult mai important sa ai pe cineva cu care te simti fericit si implinit impreuna.

Răspuns utilizator avertizat