| Maria1211 a întrebat:

Hei, de curând am început liceul și cam de 3 săptămâni vorbesc cu un băiat cu un an mai mare, care ma plăcea mai demult, în fine chiar ne înțelegeam bine, gen săptămâna trecută am vorbit foarte mult și chiar vorbeam în continuu și apoi am ieșit într o zi, seara și ne am înțeles super bine am stat 2 ore și chiar a fost ok și acum nu știu nu mai e ca înainte, nici nu mai îmi scrie ne întâlnim la școală într o pauza stam și după seara nu mai vorbim, adică nu mai îmi scrie seara deși la școală e ok, dar totuși nu vorbim lucruri interesante ca înainte, zici ca nu mai avem ce sa vorbim, și am început sa îl plac ca am văzut ca ne înțelegem bine dar acum ca vad ca vine acasă se joaca pe pc se uita la seriale etc, și după nu îmi scrie, și înainte îmi scria mereuu. ma gândesc ca nu mai ma place, i am spus de asta ca am observat ca nu mai vorbim și a zis ca nu mai are timp și ca nu s-a schimbat nimic.
Ma gândesc ca sunt eu prea paranoica, prea exagerata și vreau sa nu îl mai plac în acest caz ca acum ma gândesc la el mai mereu și încerc sa nu par obsedata laughing,(ținând cont ca acum lui pare ca nu ii pasa) și vreau sa trec peste ca dacă ar fi sa fim împreună, comportamentul meu împreună cu al lui( care îl are acum), nu ar merge laughing
Mi a zis înainte ca nu e genul care sa își exprime sentimentele și puțin orgolios, dar totuși înainte cred ca s-a străduit sa nu mai fie asa (crezând ca eu nu îl suport) dar acum ca știe ca și eu gen il plac, s-a cam schimbat.
Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| AnA56706 a răspuns:

Pai da... dacă s-a schimbat înseamnă că s-a întâmplat ceva sau a apărut o persoana nouă
Te sfătuiesc să îl lași puțin în jur de o săptămână, iar pai sa.l saluti din nou...
Sau daca nu, încearcă să îi spui mai clar că s-a schimbat...
Nu știu, dar timpul le rezolva pe toate. SUCCES
FUNDA?

| Maria1211 explică (pentru AnA56706):

I am spus în seara asta și a zis ca ii pare rău că nu vrea sa ma simt aiurea și ca o sa încerce sa îmi dea mai multa atenție ca știe ca e prost la asta și asta e adevărul, nu prea se pricepe sa acorde atenție laughing

3 răspunsuri:
| munteanuionvictor a răspuns:

Poate e prea ocupat în perioada asta. Mai așteaptă un timp.

| Raicov_Evelyn_1998 a răspuns:

Psihologie inversa, cam asta e treaba la adolescenti, probabil te a placut dar cand a vazut ca te poate avea s-a plictisit. By the way, cati ani ai?