| ecleras a întrebat:

Hei happy De la un timp ma tot gandesc... Iubitul meu are 17 ani, iar relatia noastra a inceput acum mai bine de 4 luni. Chestia e ca la inceput a spus ca nu imi poate zice ca ma iubieste, ca nu e in largul lui sa spuna asa ceva si m-a rugat sa nu il fortez iar eu i-am respectat vointa. Dupa un timp mi-a sous ca ma iubeste dar a si dovedit-o, e atent si grijuliu cu mine si nu vrea doar sex, adica discutam desprea asta si mai facem si glume dar a inteles ca deocamdata nu ma simt pregatita. Vorbim despre viitor si copii si alte alea, e foarte dulce si ne certam foarte rar. Voi ce credeti? E posibila asa o poveste de dragoste? Fara misto-uri va rog big grin Multumesc! happy

16 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu nu m-am certat cu prietenul absolut deloc 2 ani de zile.Tu abia ai 4 luni...deci sunteti abia la inceput.

Ce incerc sa spun e ca dulceata asta de inceput nu dureaza mult.Acum sunteti indragostiti,hormonii danseaza,visati aiureli, etc.

Dar mai tarziu, abia cand va veti cunoaste defectele o sa vezi ce lupta se da.

Pana atunci eu zic sa fii mai rezervata si sa nu ii te daruiesti cu speranta ca va fi al tau toata viata.Nimeni nu garanteaza asa ceva.

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Da, este o posibila poveste de dragoste.Atata timp cat va intelegeti bine si tine-ti unul la altul, incercati sa evitati certurile pe cat puteti.Eu am o relatie de 2 ani de zile cu prietenul meu si lucrurile nu mai stau atat de bine pe cat stateau la inceput, tocmai din cauza ca ne certam foarte foarte des din orice. Aveti grija si incredere unul in celalalt! Bafta multa:*

| Cristinutzzzza a răspuns:

Va merge mult timp daca e cum zici tu si daca va intelegeti.nu trebuie sa asculti parerea altora toti am fost tradati de prima dragoste eu inca ma chinui f mult tot cu prima mea iubire.insa si daca va fi sa nu mearga dupa ani buni vei invata cum sa fi in urmatoarea relatie si vei capata experienta.Insa u bucurate ca va intelegeti si fi fericita alaturi de el:*timpul le va rezolva pe toate daca e sa fiti impreuna pe vecie veti fi daca nu asta este:*

| ConnstanntiN a răspuns:

De ce nu ar fi posibil?

| papusikk a răspuns:

Da de ce nu.nu stiu cat va dura dar cu siguranta va fi frumos daca el e asa cum sp u.

| buzedulci a răspuns:

La varsta asta, inca e posibil.dar sa nu astepti sa mai gasesti altu ca el pe la 22-23 de ani

| kentt a răspuns:

Eu din kakaturile astea. inca sunt deprimat nu recomand.

| kentt a răspuns:

Dragostea e o tarfa.

| Marius1092 a răspuns:

Da, e posibila o asa poveste. Am o relatie exact de 4 luni, cu o fata de 15 ani. Nici ea nu e pregatita si... oricum consider ca e prea mica pentru a-si incepe viata sexuala. Asa ca bucura-te de el! Nu o sa gasesti prea multi de genu!

| hubbaxD a răspuns:

Sincer nu stiu cum sa te sfatuiesc...am avut si eu o poveste de dragoste asemanatoare, la fel mia dovedito si el ca nu vrea numai sex de la mine, mereu imi prometea ca nu ma va da la nici un alt biata ca vom ramine mereu impreuna.dar pina la urma s-a terminat totul dupa 4 luni si ceva...nu stiu poate tu sa ai succes, eu iti doresc bafta:*

| ecleras explică:

Eu am 14 si nu am fost prima pentru el

| Teudixxx a răspuns:

Da...eu zic ca da..rareori vei gasi un baiat ca el care iubeste o fata dupa caracter si nu neaparat pentru corp care nu e innebunit numai de sex..si vad ca e foarte intelegator cu siguranta daca o tineti tot asa visele voastre cu copii etc se vor implini. bafta in continuare... funda?

| Eutusiatat a răspuns:

Sincera sa fiu ma bucur pentru tine si iti sugerez sa te bucuri cat mai mult timp de ceea ce e acum. Oamenii se schimba repede dar important e sa fii fericita. Chiar daca va veti desparti incearca sa traiesti doar momentele astea si sa nu uiti ce a fost frumos ...mai mult de atat nu cred ca poti sa faci, dar totusi sa ai niste rezerve pentru tine sa nu ii spui totul si sa iti pui inima pe tava nu se stie ce va fi ...stii cum se spune un om nu-l cunosti nici dupa o viata happy

| Nanutza a răspuns:

Felicitari.esti printre putini din ziua de azi care sunt feriti intr-o relatie

| pitikaadoolke a răspuns:

Adevarat vb si gagku meu ee la fel :X:Xsi ce crezi aa zis ca ma iubeste foarte mult si nu i-am oferit nimic adica sty la ce ma refer si eu am 14 ani si el 19...
deci cate odata ma intreb si eu asta...:X:X:X

| ecleras explică (pentru pitikaadoolke):

Hmm thinking se pare ca m-am cam inselat despre el sad de fapt el m'a inselat laughing si asa s-a sfarsit povestea mea thinking ne'am despartit acum mai bine de 4 luni oh go on sper sa nu pateasca nimeni la fel >big grin