| devil2279 a întrebat:

Am o mare problema sad Eu cu iubita mea suntem impreuna de aproape 2 luni, dar am fost inainte de asta si cei mai buni prieteni. Asa deci, eu am 18 ani si ea 17 (suntem in aceeasi clasa), ea si-a lasat iubitul ei pentru mine (deci ma iubeste foarte mult), si eu o iubesc pe ea mai mult decat orice. Suntem cei mai fericiti impreuna. Problema e, ca ne certam in fiecare zi, din lucruri marunte, suntem foarte gelosi, rar sa nu ne certam 2 zile consecutive. La inceput nu pareau cine stie ce certurile, dar acum, amandoi suferim si mai mult. Acum cand ne certam, ajungem sa spunem ceva de genu " Pfai, m-a disperat femeia asta" in cazul meu, iar ea " m-a innebunit baiatul asta, m-am saturat de el". Desi ne impacam de fiecare data(nu ne culcam niciodata certati). Credeti ca ne iubim prea mult? Este normal sa ne certam asa des? Credeti ca vom trece peste toate? ( noi ne-am jurat sa ramanem toata viata impreuna, si vrem asta). Ce credeti ca lipseste din relatia noastra? Increderea? sexul? Tin sa mentionez ca discutam despre asta in fiecare zi, si amandoi dorim foarte mult sa facem dragoste, dar inca nu avem unde...si ne cunoastem toate defectele, deci vorbim deschis despre orice. crying Spuneti-mi ce este in neregula cu relatia asta?

10 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Cel care va face sa va certati mereu, este ca nu ati facut sex. Discutati problema aceasta si poate ajungeti la momentul cand veti face sex si atunci totul va fi bine si frumos intre voi doi.

Răspuns utilizator avertizat
| LoveSleep a răspuns:

Certurile sunt absolut normale intr-o familie, o casnicie, dar la voi nu se pune problema. Aveti doar o simpla relatie de adolescenti. Mai tarziu, cand o sa aveti probleme reale ce-o sa faceti? O sa va bateti? Parerea mea e ca e prea mult, nu e normal, relatia voastra nu va tine mult daca continuati asa. Oricum, nu e batut in cuie, ar putea sa mearga, daca ati mai lasa de la voi cateodata ar fi si mai bine. Ai spus ca vorbiti deschis despre orice. De ce nu va ganditi ce merge prost, care sunt cauzele certurilor voastre si incercati sa le remediati?

Răspuns utilizator avertizat
| LoveSleep a răspuns (pentru devil2279):

Asa, o problema ati lamurit-o. Mai aveti destule, faceti la fel.
Orgoliu. Ce prostie. Din cauza acestui lucru penibil toata lumea are de suferit. Orgoliul nu inseamna ca daca ea face un lucru, tu trebuie sa i-l intorci; daca ea nu te suna, n-o faci nici tu. As putea da 100 de exemple. Orgoliul e acel lucru care iti spune "stop", care nu te lasa sa te "injosesti" mai mult decat e cazul, care este sinonim cu respectul de sine. Dar evident, e perceput gresit.
Cat despre gelozie. Orice persoana e geloasa pentru simplu fapt ca îi pasă, e un lucru absolut normal. Dar uneori aceasta gelozie se transforma in prostie. Du-te frate la ea si spune-i: Bă proasto, eu te plac, daca nu as face-o nu as mai fi cu tine. Nu-mi pasa daca vine Selena Gomez cu intreaga academie de dansatoare la bara la mine, eu te vreau doar pe tine!
Ii zambeste un baiat. Ok, du-te omoara-l. Cat despre tine. Daca te uiti dupa o fata ce? Chestia aia din pantaloni se misca cu un motiv anume. Esti baiat, esti adolescent, e normal sa-ti alunece privirea cand o tipa trece pe langa tine. Asta nu inseamna ca vrei sa va casatoriti si sa faceti 5 copii.
Nu mai fiti asa ipocriti, lasati sentimentele deoparte uneori si folositi-va creierul. Multa bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| LoveSleep a răspuns (pentru devil2279):

Si da, uitasem. Nu sta ca prostu pe TPU, sun-o si spune-i c-o iubesti.
O seara placuta in continuare.

Răspuns utilizator avertizat