| MorenytaShuttUp a întrebat:

Hei. De vreo 4 luni nu am mai intretinut relatii sexuale si acum cateva zile am facut sex cu iubitul meu. Nu stiu de ce si cum s-a intamplat dar m-a durut foarte rau cand am facut-o. El a zis ca si pe el l-a durut un pic. Oare de ce s-a intamplat asta? De la faptul ca n-am mai facut-o de mult timp? O sa ma doara si data viitoare cand o s-o mai fac? Mentionez ca nu eram virgini, niciunu dintre noi.

5 răspunsuri:
| dariaelena a răspuns:

Da te-a durut din cauza faptului ca nu ai mai avut relatii sexuale de foarte mult timp. Data viitoare s-ar putea sa nu te mai doara asa de rau! Nu trebuie sa te sperii

| corbulalbrosu a răspuns:

Muschii vaginului tau nefiind supusi in ultimul timp la un "antrenament" regulat si in mod continuu si-au pierdut elasticitatea si capacitatea de a raspunde la efort si la fel/exact ca si oricare alti muschi ai organismului in momentul in care sunt supusi la efort, acumuleaza asa numita febra musculara care de fapt este o durere inmagazinata foarte rapid, insa pe urma este eliberata incet pe parcursul unei perioade mai indelungate. Daca activitatea ta sexuala se va transforma intruna regulata si constanta vei constata ca in timpul urmatoarelor contacte sexuale va dispare complet acest disconfort care probabil s-a produs doar pe moment. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Te-a durut pentru ca nu ai mai facut sex de mult timp si probabil nici nu ati fost excitati asa cum trebuie si nici lubrifiati suficient. Dar dupa mai multe numere, totul va reveni la normal.

| Felys a răspuns:

Nu te-ai relaxat suficient, nu te-ai lubrefiat destul, poate nici timpul si locul nu v-a permis sa va relaxati pentru a avea o partida satisfacatoare

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Nu ai mai facut-o de mult timp, dupa 2-3 partide o sa fie ok.