| anonim_4396 a întrebat:

Hei!
De ziua mea la 18 ani am primit de la iubit 3 trandafiri care a doua zi s-au ofilit si o pereche de balerini de proasta calitate. Credeti ca e zgarcit?

Răspuns Câştigător
| LexiEla a răspuns:

Tinand cont ca era majoratul tau, sa zicem ca trandafirii merg, e un cadou clasic. Nu conteaza ca s.au ofilit. Dar sa.ti dea doar o pereche de balerini mi se pare cam... Neadecvat. Desigur, nu trebuie sa spui ca e zgarcit. Daca stii ca in general iti mai face surprize si iti arata cum poate ca te iubeste, nu ar trebui sa pui pe primul loc starea materiala. Doar tu stii starea lui financiara.
Dar, eu una, nu m.as bucura sa primesc de majorat flori si o pereche de balerini cum ai zis tu, de proasta calitate (gen luati de la magazinul din colt cu 30 de lei)

| DansSportiv a răspuns (pentru LexiEla):

In general nu face surprize. Nu mi-a facut niciodata si el zice ca e,, mai zgarcit cu banii". Nu știu ce sa fac...

| LexiEla a răspuns (pentru DansSportiv):

Daca intr-adevar nu simti ca el e alesul, ar trebui sa ii spui ca nu poti fi cu el.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca nu isi convine ia-ti altul mai cu stare materiala

| Violleta2022 a răspuns:

Poate atat si-a permis!
Daca nu are salariu si este pe banii parintilor, fii multumita si cu atat.

| mihai69 a răspuns:

Nu neapărat. Poate că până acum nu a mai cumpărat nimic nimănui și habar n-are să aleagă un cadou. Măcar poți aprecia că s-a gândit să ofere ceva, totuși.
Gradul de „zgârcenie" îl poți eventual deduce din alte detalii, nu neapărat din acest semieșec.

| Emilian65 a răspuns:

Nu cred ca este zgarcit. Atatia bani a avut.

| DrGoogle a răspuns:

Nu, credem ca esti o materialista in loc sa apreciezi gestul il faci zgarcit happy

| AIeXxX a răspuns:

Esti proasta
Gandeste-te ca ti.a cumparat ceva. Unii nici macar nu.si amintesc de ziua iubitei lor.

| moshulica a răspuns:

Nu putem sti daca e sau nu zgarcit. Singura certitudine e ca tu nu-l iubesti deloc.

| Annabella9719 a răspuns:

Iubitul meu de majoratul meu mi-a dat o bratara de aur(si acum un lantisor cu cruciulita tot din aur)dar asta nu inseamna ca si al.tau trebuie sa iti ofere cadouri prea scumpe.Ce situatie are? Poate chiar nu isi permite.