| wazzup7 a întrebat:

Hei fetelor voi spuneti ca nu va intereseaza atat de mult exteriorul pe cat interiorul. pai daca e asa sa vedem cum raspundeti la asta

ar conta pentru voi daca baiatul respectiv ar avea toti dintii in gura, daca ii lipsesc cativa mai simtiti ceva pentru el?

dar vreau sinceritate si nu vreau raspunsuri simple de da sau nu

cam multe pretentii...

21 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si au murit toti stomatologii? Dintii se repara!
E o problema minora, spune-mi altceva.
Suflet are?

| AlinaaAli a răspuns:

Nu inteleg de ce nu suntem sincere macar aici sub protetia anonimatului, stim cu toate ca nu ne-am uita la un barbat care re dintiui distrusi in gura sau care nu stie sa se imbrace, sau umbla cu papucii rupti sau are un nas ca pinochio!
Asta este, hai sa fim sincere, majoritatea ne uitam la aspectul fizic, inainte sa ii cunoastem sufletul!
Si daca vrei si o parere personala, niciodata nu m-as uita la un barbat care nu se ingrijeste! pentru ca nu prea poti sa il schimbi, daca asa s-a obisnuit, asa o sa fie pana la adanci batraneti!

| wazzup7 explică (pentru AlinaaAli):

Ma bucur ca esti sincera
eu nu am spus neingrijit, ci doar cu maxilarul putin mai sarac laughing

| IMC90 a răspuns (pentru AlinaaAli):

Pai da, dar barbatii descrisi de tine mai sus merg pe principiul : te uiti nu te uiti, viol tot iti iei rolling on the floor

| AlinaaAli a răspuns (pentru wazzup7):

Sincer, nu m-as uita, in sensul ca daca gura lui arata asa, imi imaginez restul tongue
Asta inseamna sa fi neingrijit, pentru ca dintii sunt prima parte care ar trebui sa ii acordam cea mai mare atentie, la fel si unghiile si parul.

| IMC90 a răspuns (pentru AlinaaAli):

Esti inca foarte tanara si oarecum naiva happy

sunt lucruri mult mai importante in viata decat aspectul fizicwinking

| AlinaaAli a răspuns (pentru IMC90):

Am 22 de ani si o relatie de aproape 4 ani, nu mai imi trebuie barbatbatting eyelashes
Si pot sa spun ca sunt multumita de prietenul meu din toate punctele d vedere, mai ales ca eu am niste fixuri in ceea ce priveste aspectul fizic! tongue

| IMC90 a răspuns (pentru AlinaaAli):

O sa-ti treaca

Important e ca respectivu sa aiba conditii sa stea cu tine. Sa aiba casa, masina, bani, unii mai pun pret si pe statutul social (eu nu). Degeaba arata ca Antonio Banderas daca n-are un leu in portofel si te duce la film cu metrou rolling on the floor In adolescenta e ok, dar cu timpul ai sa vezi ca nu merge asawinking

+ ca in 15-20 de ani va fi gras si chel rolling on the floor)) indiferent cum arata acum. frumusetea e trecatoare...

| AlinaaAli a răspuns (pentru IMC90):

Nu ma intereseaza banii, masinile si portofelul, tongue
Are masina, dar si eu am tongue, situatia financiara e cam aceeasi la amandoi, deci oh go on

| AlinaaAli a răspuns (pentru IMC90):

Si sa stii ca nu va fi gras si chel, ca il trimit la sala, si daca cheleste il pun sa isi puna peruca laughing

| AlinaaAli a răspuns (pentru IMC90):

Iar peste 20 de ani este alta chestie, o sa ne schimbam asa, unul langa celalalt si o sa ne obisnuim, sunt constienta ca nu o sa arate asa toata viata tongue insa, schimbarile care o sa vina, poate ca nu o sa le observam stand zi de zi unul langa celalalt tongue

| IMC90 a răspuns (pentru AlinaaAli):

In primul rand ca sunt sanse mici sa ramai cu el (esti inca destul de tanara)

In al II-lea rand, pentru tine acum face multe, dar, in viitor o sa i se ia de femei si o sa tragi de el ca de un caine mort sa mai faca ceva rolling on the floor Asa e natura umana, nu exista exceptii. O sa zica aleluia cand mai scapa si el cu baietii la bere. Tot ce e prea mult strica (deci daca vrei sa stai cu el cat mai mult, nu pune presiune pe el)

| AlinaaAli a răspuns (pentru IMC90):

Daca nu vroiam ceva serios, nu stateam cu el aproape 4 ani, ne intelegem super ok si pot sa spun ca ultima cearta am avut-o cu cateva luni in urma, si aia nimic important,
Chiar toata lumea spune ca mai rar o asa relatie tongue plus ca la anul avem planuri de nunta, deci oh go on nu ma stresez! si nu trag de el, trag mai mult de mine, asa imi e firea, mereu vreau sa scot din mine ce e mai bun!

| IMC90 a răspuns (pentru AlinaaAli):

Te cam grabesti, ai toata viata in fata pentru nunta...
Ca sa te mariti, trebuie ca, voi doi, sa aveti posibilitatea sa intretineti un copil fara ajutorul parintilor, si sa va mai ramana si bani de mofturi.
Asta inseamna ca trebuie sa aveti o casa (fara sa stati cu mama si tata fara sa stati cu chirie) sa fiti stabili dpdv financiar (indiferent ce facetic a sa obtineti acei bani). Si, chiar s-asa, la 23-24 chiar 25-26 de ani nu aveti maturitatea necesara sa cresteti un copil (parerea mea).
Eu zic sa te gandesti de 2 ori inainte de acest pas... Nu te lasa purtata de valul iubirii si al tineretii, gandeste cu capul, nu cu hormoniiwinking

| AlinaaAli a răspuns (pentru IMC90):

Momentan stam in chirie, pentru ca eu doar la anul termin facultatea, el o termina anul asta, de casa nu e problema, atat parintii mei cat si ai lui ne-au sp[us ca o sa puna impreuna bani ca sa ne-o dea cadou de nunta tongue
cat despre copil, nu avem de gand sa facem unu pana la 30 de ani, cam asa!
Plus ca la anul o sa avem deja 5 ani de cand suntem impreuna si cred ca am avut timp sa ne cunoastem si suntem siguri de ceea ce vrem sa facem.

| pinkflower a răspuns:

Si care e problema? Iubirea exista si intr-un cuplu ca : Un handicapat in scaun cu rotile si o femeie foarte frumoasa. Daca oamenii se iubesc, nimic nu ii pot despartii.

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Da si normal, daca ne iubim nu conteaza asta, in viata totul este posibilwinking

| NeimaginabilA a răspuns:

In opinia mea fetele tot comenteaza ca baietii una ca baietii alta, dar adevarul e ca si ele sunt la fel, vor sa fie frumoase fizic si daca nu ii spui ca efortul ei de a se face frumoasa s-a meritat te vede un nesimtit.
La faza cu dintii nu vad o asa mare diferenta incat sa afecteze atractia unei persoane, daca esti sexy atunci vei ramane sexy, daca nu asteapta-te ca toate fetele sa-ti dea friendzone.

| peachglow a răspuns:

Cred ca nu conteaza asa de mult dintii ci sufletul, daca cineva te judeca dupa aspect inseamna ca nu te cunoaste cu adevarat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar tu de ce generalizezi? Ma bagi si pe mine in oala celor care zic ca nu conteaza exteriorul asa mult?
Evident ca exteriorul conteaza in ideea in care cu totii trebuie sa fim ingrijiti, sa avem o igiena corespunzatoare. Si da, m-ar deranja la un baiat sa ii lipseasca cativa dinti. Medici stomatologi sunt destui, iar eu am trecut prin cabinetul lor de peste 25-30 de ori. Nu vad de ce altii nu ar face la fel.

| Anonim075162839401 a răspuns:

Nu mie una deloc, gasesc in asta chiar o diferentahappy