| EvelinaAndreea123456 a întrebat:

Hei! Fostul meu iubit si-a batut joc de mine si m-a facut să sufar foarte mult.As vrea sa sufere si el asa cum am suferit eu, ce as putea sa ii fac.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fa-i si tu lui ce ti-a facut el tie.

| Adry05 a răspuns:

în niciun caz nu să te ții după el să-i faci rău că doar pari o ființă penibilă fără demnitate. vezi-ți de viața ta și când o să te vadă fericită fără el o să-l doară mai mult, mai ales dacă nu va reuși să-și găsească pe cineva care să se poarte frumos cu el cum făceai tu

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Răzbunarea e arma prostului, spune un proverb, ce a mai bună răzbunare este indiferența, nu il mai baga in seamă, ai zis ca este fostul iubit, gata a fost a trecut, fă un efort si uită tot ce ti a facut iartă l, stiu e greu dar daca te razbuni nu rezolvi nimic, violența naște violență, si scandaluri si in final crime. Ce varsta ai? Multa sănătate.

| doctorandus a răspuns:

Ii trimiti mesaj: mi-ai dat HIV, nenorocitule.

| Andreeush a răspuns:

Indiferența doare cel mai tare.
Nu îl mai băga în seamă și lasă-l să vadă cât de fericită ești fără el. Ieși cu prietenele tale, implică-te în activități care să îți ocupe timpul și să nu te mai gândești la el.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Furia provoaca daune mult mai mari decat ceea ce a provocat-o. Cea mai buna razbunare este sa nu fii ca inamicul tau." - Marcus Aurelius

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Cheama l la tine si spune-i ca ii faci un sex oral ...si inainte de asta manca un ardei usturatrolling on the floor)

| llleo a răspuns:

L ai putea rani, dar sentimental. banuiesc ca nu vrei sa i iei zilele. ai sa regreti mai devreme sau mai tarziu.

| IrinaMihaela15 a răspuns:

Poti sa te răzbuni discret, indirect. In sensul ca sa ti faci tu viata mai buna. Îngrijește te in fiecare zi, îmbracă te cum vrei tu, aranjează te, fa ti prieteni noi, descoperă hobby uri noi, ia note mari la scoala. Comporta te mereu de parcă el ar fi chiar in spatele tău si se uita la tine, fai in ciuda prin ați fi tie bine.

| Liro a răspuns:

Lasă-l în pace, orice plată are și răsplată. Du-te pe drumul tău.