| kiatres56 a întrebat:

Hei hei, am si eu o problema, luna trecuta mi-a venit pe 26 cu 3 zile mai devreme dar sunt sigura ca era menstruatie pentru ca aveam cheaguri si a durat pana pe 30. Acum astept sa-mi vina, am o infectie urinara dupa cum zice o farmacista (usturime, durere la contact sexual si lichid urat mirositor )dar mi-a trecut dupa ce am luat cervocid ovule si tantum rosa. As vrea sa stiu daca exista vreo sansa sa fiu insarcinata, stiu ca ai o sangerare roz sau ceva, menstruatia ar trebui sa- mi vina zilele astea totusi doar ca sunt stresata foarte tare si am auzit ca ar putea intarzia putin

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Pai deocamdata nu ai de ce sa ti faci griji in privinta sarcinii avand in vedere ca nu exista o intarziere a menstrei. Ar trebui sa te preocupe doar sanatatea ta respectiv tratarea acelei infectii. Daca luna trecuta ai avut menstruatie si nu ai mai intretinut raporturi intime neprotejate in zilele fertile atunci n ai cum sa fii ramas gravida. Tu stii cum au stat lucrurile. Multa sanatate

| kiatres56 explică (pentru HazelEyes77):

El nu a ejaculat niciodata in mine doar ca sunt foarte stresata pe acest lucru...de asta zic

| Violleta2022 a răspuns (pentru kiatres56):

O boala cu transmitere sexuala se ia prin contact sexual direct cu persoana contaminata, indiferent ca ejaculeaza sau nu in tine.
Doar simplu contact cu un penis purtator de virus sau boala, te contamineaza.
Daca ai avut sex oral, vaginal sau anal, fara prezervativ, atunci ai luat si boala de la barbatul cu care ai facut sex!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, ai o infectie vaginala, nu urinara, posibil o boala cu transmitere sexuala.
Te sfatuiesc sa nu mai iei ovule dupa ureche, pentru ca nu sti cu ce esti infecatat si ai nevoie urgenta de un examen citologic sa se vada boala si sa faceti tartament, atata tu cat si partnerul tau de sex, ca altfel te reinfectezi daca ai sex cu el.
Pe toata perioada tratamentului, NU se face sex, pana nu se repeta testul citologic si iti spune medicul ca esti vindecata si nu ai nevoie sa repeti tratamentul.
Daca ciclul a venit cu 3 zile mai devreme, atunci inseamna ca nu esti insarcinata, mai ales ca ai avut cheaguri.
Eu spun ca, imediat cum trece menstra, sa fugi la un cabinet de analize medicale, unde fac si analize citologice sa-ti ia cateva lame cu secretie, ca sa vada despre ce boala este vroba. Intre timp, pana primesti raspunsuld e la laborator, suna la un medic gienclog si te programeaza.
Ia-ti iubitul de mana si mergeti impreuna la ginecolog, pentru ca, trebuie sa va prescrie tratament pentru amandoi, sa puteti sa scapati de boala aia.

| kiatres56 explică (pentru Violleta2022):

Am luat la prescriptie farmaceutica, acum la cate zile ar trebui sa mi vina menstruatia?
de pe data de 26 nu a venit abundent doar cateva picaturi

| kiatres56 explică (pentru Violleta2022):

Problema e ca urinez des

| Violleta2022 a răspuns (pentru kiatres56):

Urinatul des, este perfect normal vara, cand bei multe lichide!