| aleeeeeeeexxxxx9999999999 a întrebat:

Am o mica problema.
Am o infecție urinara,mâncărime, usturime.
Si am început sa fac tratament cu antibiotic Amoksiklav si biosan de aproximativ o saptamana plus 3 zile m-am spălat cu pliculețele tamtum Rosa.
De o zi, am început și cu ovulele macmiror.
Problema este ca de o săptămână imi intarzie menstruatia. Trebuia sa îmi vina pe data de 7.
Am pus și problema sarcinii, deși am folosit metoda retragerii. Ultimul contact fiind pe 24 septembrie
Am făcut ieri un test de sarcina, adică a 6-a zi de întârziere și a iesit negativ.
De o saptamana ma dor sanii,ca atunci când trebuie sa apară menstruatia iar de doua zile a inceput si burta sa ma doara la fel, tot ca la menstruatie.
De la ce imi poate intarzia?
Se poate de la antibiotic si toate medicamentele pe care le iau?
De la infectia urinara?
Sau sa mai fac un test?
Cel mai bun răspuns primește funda.
Multumesccc.
O zi frumoasa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Teo29 a răspuns:

Metoda retragerii e riscanta.
Pe viitor, folositi prezervativul corect, de fiecare data.

Acum, referitor la problema ta, as zice sa consulti un ginecolog bun, la privat. Poate nu e asta tratamentul pentru tine.

( Mai recomand din Plante Uraktiv Forte, e foarte bun ca adjuvant)

| SoHappy a răspuns:

Metoda retragerii nu ofera protectie, e o prostie băbească
Cine ti-a pus diagnosticul de infectie urinara si cine ti-a spus sa iei antibiotic?
Mergi la medic urgent!

| HaiduMatteo a răspuns:

E de la labahappy