| Gumitzza5 a întrebat:

Buna am si eu nevoie de niste sfaturi, pareri va rog sad dau fudita! Deci cand am inceput scoala pe sem I am cunoscut un baiat care prima oara imi era indiferent dar cu timpul vorbind cu el, stand langa el chatterbox. M-am indragostit de el FARA SA VREAU! rolling eyes El sta in primele banci iar eu pe la ultimele si mereu se uita la mine si se uita lung si tandru, ma mangaie in parlove struck, se aseaza uneori cu mine in banca ba uneori ma asez eu cu el in banca. Dar el mi. a zis ca e cu o fata din alt oras si ca o iubeste, a avut incredere in mine si eu l.am ascultat la randul meu i.am zis si eu o pov de dragoste. Mi-a zis ca ma place dar el iubeste pe altcineva.Am fost distrusa. Dupa acum cateva zile m-a intrebat de 2 ori daca vreau sa fiu cu el si eu i.am zis ca nu(am crezut ca face misto de mine sau ca voi suferi) i.am explicat pe mess dc i.am zis ca nu si el a zis ca era pe bune ca chiar ma place. Am regretat si regret, toata lumea incearca sa ne ajute sa fim impreuna desi el a zis clar ca o iubeste paia. Sunt terminata, as vrea o a 3 sansa, plang in fiecare noapte si nu pot dormi. Si mi-a zis ca uneori il scarbesc ca sunt geloasa pe prietena lui din orasu ala si ca poate nu o sa mai fie cu mine.straight face crying Ce sa fac? Sunt terminata complet.sunt indragostita de el si nu pot sa mi-l scot din minte.Va rog ajutor.sad

Răspuns Câştigător
| lorykiss9710 a răspuns:

Buna iubita am citit mica ta poveste si am observat ca esti intr-o mare dilema.Am sa incerc sa iti fiu de folos cu ce a ce stiu si eu despre aceste momente din viata noastra. Sfatul meu draga, este sa nu iti mai bati mintea cu diferite prosti,si incearca sa te calmezi si sa te concetrezi la felul cum sa til apropi mai mult. FI mai indiferenta cu el, poate l-ai sufocat cu iubirea ta, lasa-l sa rumege faptul ca nu te mai intereseaza persoana lui. Daca intr-adevar isi va da seama isi va schimba comportamentul fata de tine. Daca nu reusesti asfatul cel mai bun este sa cauti sa te resemnezi si sa iti vezi de viata mai departe pentru ca esti tanara si ai tot timpul din lume sa mai poti iubi. Sincer si pentru tine undeva exista cineva. Acum te las si cu speranta ca am putut sa iti fiu de folos asa cum ma pricep eu te pup si ai grija de tine, viata este f daca stii sa o traiesti pa.

9 răspunsuri:
| Floris83 a răspuns:

Sărăcuța, încearcă să te maturizezi, ești prea tănără să suferi așa aiurea, astea-s copilării!

| AlexCrb a răspuns:

Ia-ti o pereche de c*a*e si du-te la el si cere-ti scuze. Spune-i fix ce simti si ce gandesti!

| RazvanHDd a răspuns:

Sunt 3 variante:
1) spune adevarul si vroia sa o paraseasca pe aia pentru tine
2) a inventat-o pe aia ca sa te faca geloasa
3) nu ii place de tine si vroia sa faca misto de tine
winking

| bingbang10 a răspuns:

El vrea sa stea cu 2? Atunci daca tu accepti faci o mare greseala. Si in ultimul rand, conversatii din astea se poarta fata in fata nu pe mess. Cautati pe altcineva ca are balta peste. Succes

| RobbiHH a răspuns:

Pai in primul rand.incearca sa nu mai plangi.In al doilea rand baietii de fiecare data cu timpul dau(a3a sansa...)dar trebuie sa mai astepti ceva timp.

| Gumitzza5 explică (pentru RobbiHH):

Iti multumesc!happy Raspunsul tau m-a facut sa ma simt mai binekiss

| anushka779 a răspuns:

Pai stii? e destul de simplu.mergi la el si-i zici ca il iubesti si vrei sa fii cu el.demonstreaza-i ca esti mult mai buna decat prietena aia si va fi ok//
ai doar o viata.merita//

| SmileeSmokiezi a răspuns:

Pff. baiatul acela este un nemernic ar trebui sa stie ca tu suferi dupa el si ca plangi si ca te doaresad. Lasa timpul sa treaca, nu te grabi, vei reusi:*. Date pe langa el dar in acelasi timp fi si indiferenta. Iar el cu timpu sa speram ca iti va mai acorda o a 3 sansa cum zici tu.Bafta:*

| cristinel11 a răspuns:

Eu zic sa nu renunti si sa incerci sal cuceresti mai profund:X...nu renuntzaaa-daca tu crezi ca merita