| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Incerc sa scurtez povestioara: Am aproape 18 ani si am cunoscut acum cateva luni un tip de 24 ani.
*Ne-am intalnit de vreo 3 ori, ne-am apropiat, ne-am sarutat, dar avea prostul obicei sa ma pipaie (chiar si in zone mai intime) si spune mereu ca asa e el obisnuit.
*M-am simtit jenata de acele pipaieli si i-am spus asta de multe ori, iar el a promis ca va incerca sa se abtina.
*Totusi mai e o problema: el acum e plecat din tara si la un timp dupa ce a plecat mi-am dat seama ca incep sa tin mai mult la el, dar el tot bate apropouri sa facem dragoste cand se va intoarce la vara si nu ma simt pregatita.
*Nu stiu inca daca e baiatul potrivit pentru mine, doar tin la el si parca nu as vrea sa il ranesc (spune ca ma iubeste), dar daca ar fi dispus sa astepte i-as da o sansa.
Ce credeti? Merita sa-l astept? Si cum as putea sa-mi dau seama daca e baiatul potrivit pentru a-mi incepe viata amoroasa?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu e bine cand el e asa grabit. Lasa impresia ca se intalneste cu tine doar pentru sex.
Faci dragoste cu el atunci cand te simti tu pregatita si ai incredere in el. Nu faci acest lucru doar pentru el sau la presiunea lui.
Urmaresti micile lui gesturi: te cauta mereu? e atent cu tine? iti face complimente? te asculta cu rabdare? te prezinta in cercurile dn care face parte el? incearca sa te atraga in lucrurile care ii plac lui? exista lucruri din viata lui pe care le tine ascunse fata de tine? te minte?

| A7n7d7r7a a răspuns (pentru SkyPilot):

Problema ca este prea grabit am pus-o si eu. si spunea ca nu vrea doar asta, ca el tine la mine, dar crede ca sunt destul de mare pentru a face si lucrul asta. In plus am vorbit de multe ori pe subiectul asta si am intrat chiar in detalii, multe detalii...si am observat ca cel mai mult ii place sa vobeasca despre asta!
Iar despre gesturi: ma cauta, vorbim mai mereu cand are timp, desi are un program incarcat, e atent, pare ca isi face griji cand ii spun ca nu ma simt bine, pe prietenii lui nu am apucat sa ii cunosc si pare sa fie sincer...Nu stiu ce sa zic, totusi sunt ingrijorata si nu stiu cum va decurge relatia dupa ce se va intoarce. sad

| SkyPilot a răspuns (pentru A7n7d7r7a):

Important este ce crezi tu, nu el. Faci dragoste pentu tine, nu pentru el. Si faci pasul acesta atunci cand nu ai nici o indoiala ca este ceea ce iti doresti.

18 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu merita. Se grabeste si asta inseamna un singur lucru: vrea doar sex. Daca de la primele intalniri a facut asa, e grav. Ar fi trebuit sa-i dai papucii deja. O fi vrut sa testeze daca esti usuratica, s-o fi gandit ca ii cazi in pat de la primele intalniri.

| A7n7d7r7a a răspuns (pentru Aasdfghj):

Ei bine...mentionez ca de fiecare data cand voia sa ma pipaie, incercam sa-i feresc mana, sa-l fac sa inteleaga ca nu imi place. Nu stiu ce o fi inteles el din asta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Omu vrea doar sex, nu trebuie sa fii Einstein sa iti dai seama, sigur ai 18 ani?

daca si tu vrei doar sex, "merita" sa il astepti, daca vrei mai mult, cauta altul.

| A7n7d7r7a a răspuns (pentru anonim_4396):

Peste 2 luni fac 18 ani! Si nu vreau doar asta! Citeste si tu intrebarea inainte de a raspunde macar...

| anonim_4396 explică (pentru A7n7d7r7a):

Dupa toate "trairile" tale cu el tu intrebi "Si cum as putea sa-mi dau seama daca e baiatul potrivit pentru a-mi incepe viata amoroasa?" e clar ca numai 18 ani nu ai, pentru ca nu esti matura mental deloc. de aia am zis, daca vrei sex sari pe el, daca vrei o relatie adevarata cauta alt baiat. simplu

| anonim_4396 explică (pentru A7n7d7r7a):

App laughing ca partea asta chiar m-a facut sa rad.

"de fiecare data cand voia sa ma pipaie, incercam sa-i feresc mana," ce inseamna ca "incercai"? baiatul daca te pipaia si tu nu ii dai una peste bot sa ii arati ca chiar nu vrei, iti dai seama ca el credea ca iti place. mai stiu eu unu " am fost cu fata in parc si am incercat sa ii bag mana in pantaloni si ea m-a lasat, cand am ajuns acasa am zis : toate fetele sunt panarame ". cam asa si aici ( nu zic ca esti una, dupa mai intelegi altele si nu am chef de comentarii tampite) daca tu nu ii dai una peste bot cand te pipaie pe fund pe sani si mai situ eu unde, si to doar stai si ranjesti la el iti dai seama ca baiatu credea ca iti place. poate de aia si tot bate apropouri cu sex, poate te crede usuratica. alta oricat i-ar place aun baiat, sa fie pipaita, pai ii da una peste bot ca 2 zile numai simte partea aia de fata.

| lex79 a răspuns (pentru anonim_4396):

Las ca lipsit de maturitate poti fi si la 25-30 de ani si mai mult...

de multe ori maturitatea vine din experienta. ce experienta crezi ca are ea?
eu cred ca e timida si retrasa si prea multi baieti nu i-au dat atentie.de asta este atat de importanta acum atentia pentru ea si nu-l respinge desi simte ca nu e baiatul pentru ea si nu o respecta.

legat de faptul ca "incearca" dar nu-i da una peste bot cand o pipaie e si din cauza ca-l place(ii place atentia lui) si in mintea ei isi spune ca va fi primul si ultimul.

| A7n7d7r7a a răspuns (pentru lex79):

Ai dreptate. Insfarsit cineva care ma intelege cat de cat. Sunt mai timida si greu ma apropii de un baiat, le dau impresia ca au aflat totul despre mine de la prima intalnire ca sa ii tin aproape dupa aceea, dar mai nici-unul nu ma cunoaste nici jumate. Acest baiat imi place, dar si eu mi-am dat seama ce gen de persoana. De cand l-am cunoscut, in mine e o lupta permanenta intre dorinta de atentie si afectiune si teama ca el ma va schimba prea mult. M-a distrus gandul asta si nu stiu cum sa scap.

| lex79 a răspuns (pentru A7n7d7r7a):

Trebuie sa iti stapanesti nevoia de atentie, pentru ca tipul nu e ceea ce ai tu nevoie.
pune punct comunicarii cu el.ai sa suferi ca nu te baga nimeni in seama cateva zile, dar vei trece mult mai usor peste asta decat sa treci peste o intreaga poveste cu multe asteptari.

ai trait si pana acuma fara el si genul asta de atentie, ai sa mai poti trait linistita si pana va veni un altul.fii independenta, libera.

| A7n7d7r7a a răspuns (pentru lex79):

Inteleg ce vrei sa spui. Totusi de o luna si jumatate nu ne-am vazut, el fiind plecat, si am vorbit cel mult 4-5 ore pe zi(deci acum nu mai am asa multa atentie), dar ne-am apropiat parca mai mult, discutam despre orice, povestim si chiar daca ma mai cauta unii baieti (de ex fostul), cand primesc un msj de la el simt ca nu mai conteaza absolut nimic...la inceput nu prea am simtit asta. Cred ca chiar incep sa am sentimente pentru el, deci nu imi va fi prea usor.

| lex79 a răspuns (pentru A7n7d7r7a):

Faci cum vrei si cum crezi tu.
in final si la urma urmei doar de prezent esti sigur.

| DjNick112 a răspuns:

Depinde de tine, daca vrei sa faci sex cu el, daca nu, totul de tine depinde, daca nu vrei, lasa-l draq, el asta vrea, sex, dar tu vei fi cea care va suferi, din ce cauza? Pentru ca in general asa se intampla, asa procedeaza baietii, dupa ce face sex se desparte de persoana respectiva, cred ca nu iti doresti asta

| lex79 a răspuns:

Daca te-a pipait asa din start, e clar ce cauta si e clar cu ce e obisnuit.

stai linistita, nu-l ranesti decat in orgoliu, nu te iubeste, oamenii mai si mint, mai ales barbatii pentru sex!

iti dai seama ca tii la el pentru ca ti-e dor de atentie.de fapt nu tii la el, tii la atentie.
cauta un alt baiat care sa-ti ofere atentie si care sa se "uite" mai intai in ochii tai si apoi sa te duca in pat.

ps:niciodata sa nu te simti vinovata pentru sentimentele altora.sentimentele lor sunt responsabilitatea lor.tu sa ai grija doar de ale tale, iar baiatul asta nu te iubeste, deci nu te rani singura nerespectandu-te.

| Pichaciu a răspuns:

Din ce ai scris tu acolo zici ca te iubeste de unde sti ti-a spus-o el si fiindca te pipaie si chesti din astea daca il iubesti cu adevarat stii ce trebuie facut, insa daca crezi ca nu esti pregatita spune-i ca sunt sigura co sa inteleaga, si oricum daca il placi de ce trebuie grabita chestia asta, oricum sper ca te-am ajutat.>3 pup

| lauraa351 a răspuns:

Buna... Daca nu te simti pregatita nu o face, ai tot timpul din lume! Totul tine de tine si de cat de mult iti doresti sa fii cu el... Eu zic ca ar trebui sa va cunoasteti mai bine, ca mai tarziu sa nu ai tu de suferit, caci din cate ai zis am inteles ca tii la el si mai tarziu o sa ajungi sa.l iubesti si probabil nu vrei sa suferi. Sii. dragostea se demonstreaza, se arata ..nu se manifeste prin vorbe, parerea mea. esti tanara, ai tot timpul din lume sa iti incepi viata sexuala. Cum ti.am zis, totul tine numai si numai de tine si de cum te lasi dusa de val de vorbele lui... e un pas destul de important in viata unei femei! Eu te pup Succes si iti doresc sa faci alegerea cea mai potrivita pentru tine! happy

| A7n7d7r7a a răspuns (pentru lauraa351):

Multumes! happy Voi avea grija ce fac. Asta m-am gandit si eu sa ne mai intalnim si sa ne cunoastem mult mai bine...pana la urma daca e sa fie o relatie frumoasa si mai mult de atat, se va putea si peste ceva timp.